Jump to content
Българският форум за музиканти

Black Bird

Squier

Recommended Posts

Имам един въпрос към запознатите.

Видях в xxxx Squier китари 230 лв май бяха.

От какво дърво са? И ако не са от дърво , то кои модели са ?

Знам че има Squier около 500 лв. Не говоря за тях.

Благодаря!

Ами аз имам такъв Скуайър, Булет Страт се води. Сега му правя тунинг скоро ще прая тема, за дървото мога да ти гарантирам, че е от истинско дърво. Значи в сайта им пише, че е от липа. От съфоръмника Горъра бях чел някъде, че липата не била метълско дърво, защото звука бил мек или и аз не се сещам за к'во беше. Но както и да е. От дърво е.

П.П.: Моя само че не беше 230, а 250, защото цвета е Сънбръст.

Мерси!

А Анфинити колко струват?

Защото тия 450-500 са май делукс..

Има и с тяло от шпертплат.

Не си измислям казвам го от опит.

^Aaa мойто не е от шперплат. Ходих при един лютиер за настройка и го питак и той ми каза, че е от дърво.

Иначе Афинититата са по 320 лева.

Edited by MDFk
Парвилата за цитиране не са за красота. Чети ги.

Сега гледах сайта на фирмата.

Явно няма сънбърст анфинити? :offtopic-001:

мойто е е squier strat за 350лв и е от alder ма незнам какво е това дърво т.е. как се казва дървото на български но е дърво не шперплат

мойто е е squier strat за 350лв и е от alder ма незнам какво е това дърво т.е. как се казва дървото на български но е дърво не шперплат

Сигурен ли си?Щото фендерите ги правят от такова.

Дали има в София такъв 350 лв от алдер?

Бял или Сънбърст.

:virtuoz:

Има и с тяло от шпертплат.

Не си измислям казвам го от опит.

Чакай бе, как от шперпат?!?!?! Той не е ли 5мм тоя шперплат? Или от талашит искаш да кажеш?

^ може да са много слоеве шперплат. Ако бъркам поправете ме!

Иначе Скуаярчета съм виждал само дървени в нета. А на живо бях мярнал един-два от тия по 230 ,но не съм пробвал и не съм питал ,че да знам от какво са .

Edited by TheWhiteGhost

шперплата е много слоеве фурнир, има и 50мм :thumbup: - не го бъркай с талашит - няма китари от талашит :cheers2:

доколкото знам:

bullet е най-евтиния модел - до 2005-2006 е от шперплат, сега е от липа или нещо такова (между другото и голяма част от скъпите ибанези са от липа)

affinity е от alder, но колко е качествено и съхнало е дървото и дали има много общо с американския вид не се знае - чувал съм хора които са слагали готини адаптери в такава китара и казват че пак нещо липсвало

standard и special са agathis - по-тежки са от алдер-а, доколкото знам има и стандарт правен в китай от алдер (повечето са в индонезия), аз имам special и смених електрониката, но пак не бях доволен от звука докато не смених и тремолото

Не знам колко от вас, които със сигурност смятате, че китарите са от хубаво дърво, сте чегъртали под лака да гледате, и сте разглеждали шарката на дървото.

Естествено, че има squier-и от дърво, но доколко са качествени е под въпрос.

почти всички са от дърво но наистина качеството е под въпрос :recourse: доколкото знам не се изчаква да изсъхва добре ами в някакви сушилни приндително се суши... забравих да кажа - афинити имат по-тънко тяло от нормалното (45мм е нормалното), което също може би влияе на звука, афф. са с 21прага, стандарт с 22

това което също съм видял като недостатък по афинити е кофти и тънък финиш - виждат се порите на дървото и къде са лепени парчетата през боята

за скуаярите по 230лв - ако пише само "страт" на главата без нищо друго може да е специал - аз взех моята за 220 някъде преди 2години - не фигурира като модел никъде, има дървения на стандарт (която е 450лв), но главата е малка (а на всички по принцип е 70'с) и пише само "Squier by fender strat", а на кашона пише squier stratocaster special - естествено цялата електроника и хардуер са т@шак, само ключовете биват

Edited by Overdrive