Jump to content
Българският форум за музиканти

любим звук на китара


bony

Recommended Posts

Всеки си казва мнението. Това е моето.

Уникален звук и също толкова ужасен за мен. Какво да направя - факт! :metalist:

Ей на Gary Moore с всичката тая маниашка техника и с тия пръсти как размазващо си звучеше с Гиби-то, но като пъхна кабела в едно Теле и просто ми идваше да се застрелям. И много други пъти съм я слушал - не кефи! Също и съм свирил на такава и то хубава. Само се затвърждава мнението ми. Така че... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Наистина всичко си е въпрос на вкус.Аз харесвам всяка китара,която е качествена и има ,тъй да се каже ,собствен саунд .Телето определено е една от тях.И вероятно точно заради изключително характрения и звук не ти допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се отнася до електрическа китара-мазен звук.В случая Steve Lukather...драйв саунда му мачка.За мен е идеален баланс между Mesa i Marshall.Албума на ТОТО Mindfields е уникален по звук на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се отнася до електрическа китара-мазен звук.В случая Steve Lukather...драйв саунда му мачка.За мен е идеален баланс между Mesa i Marshall.Албума на ТОТО Mindfields е уникален по звук на китарата.

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=m8Ikf0XyivA...ar%20rock%20EMG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за тва говорим...

 

Аз съм му страшен фен и толкова години съм се чудел с какво да го наподобя тоя саунд.Работата е там,че всеки помни Лукатер със видеото с раковете ефекти и т.н....е не тва е уникалното при него.Кво ли не съм се чудил,кви ли не драйвове не съм пробвал...цъ!Преди 2 лета в Щатите се бях навил да си купя китарата му,викам си ще е заради EMG-тата.В последствие я пробвах и май точно тва не ми хареса в нея :surprise: ...Не си я взех,бях много изненадан,имах много по-различни очаквания.Но е и истина,че някои китарджии на каквото и да свирят свирят като себе си и съм сигурен,че можете да изброите много.Както и да е...любим звук на китарист ми е Люк!!! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Silverchair - Freak

Pantera - Cowboys From Hell

The Misfits - Dig Up Her Bones

Metallica - One

Red Hot Chili Peppers - Under The Bridge

Rammstein - Du Hast

 

И някакви подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йоу! Ми да, няма решение "най-добър" саунд мисля и аз, но няколко примера, които смятам заслужават внимание:

 

Soilwork - Figure Number Five ..мма мноу кораво

Greg Howe - Extraction

Planet X - Universe

Meshuggah - Chaosphere

Andy Timmons - EarX-tacy

Tribal Tech - Tribal Tech

Joel Hoekstra - Undefined

Death - Symbolic

Extol - The Blueprint Dives

май се олях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Любим" звук нямам, защото не редя нещата на по-по-най. Повечето китарни музики, които слушам, са с готин звук като за това, което са.

 

Но, макар да нямам "любим" звук, ми се иска да свиря с китарния саунд на Malevolent Creation от албума Stillborn.

И по-специално от самата песен Stillborn.

Все още не мога да го докарам този кошмарно зловещ, ръмжащ, тежък звук, макар че ръчкам няколко вида софтуерни амп симулатори.

 

ОФФ:

Пънджънт Стенч свирят с Телекастер и хич, ама хич не звучи като свирня, идваща от китара от 50-те. :offtopic-001:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФ:

Пънджънт Стенч свирят с Телекастер и хич, ама хич не звучи като свирня, идваща от китара от 50-те. :hysterical:

 

Засякох се с китариста им след концерта в София и доста дълго си говорихме за китари и т.н.

Питах го и за Теле-то му... Каза че имал 2 и много им се кефи,едната му била от 60те някакъв модел, другата с която свири на концерта е по-модерна. Но и двете били със Seymour Dunkan coil-hums. Т.е. хумбакери поместени в сингъл-коил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но, макар да нямам "любим" звук, ми се иска да свиря с китарния саунд на Malevolent Creation от албума Stillborn.

И по-специално от самата песен Stillborn.

Все още не мога да го докарам този кошмарно зловещ, ръмжащ, тежък звук, макар че ръчкам няколко вида софтуерни амп симулатори.

Като изявен фен на групата, винаги съм намирал точно този албум за може би най-фоти звучащия(The Fine Art Of Murder също) и много се изненадах . Дори бях споменал на бившата им мениджърка( също и жена на Дейв Кълрос) с която се познавам че трчбваше да презапишат Stillborn сега когато се бяха събрали в оригиналния състав от този албум( минус стария барабанист Алекс) ...но работата се разсъхна след като Джай и Дейв напуснаха наскоро...всичко явно е било малко или много заради сенцазията на реюниъна. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Темата е старичка ама и аз да си кажа мнението та звука на иконите Iced Earth :) мисля че си е доста добър като в моите критерии за добър китарен звук отиват всички китари настроени на ре или по-надолу ама айде ше кажете фенче на групата що да не каже така еми да така е ама повече исках да се изкажа за телекастърите огромен фен на фендер съм поради романтично сантиментални причини телетата може и да не са най-ужаснозвучащите китари не се наемам с такава оценка нито съм разбирач нито китарист с 20 годишен опит ОБАЧЕ!!!!! тея китари са най-грозно изглеждащите инструменти в целия свят ха сега мразете ме хахахаххаха :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.