Jump to content
Българският форум за музиканти

любим звук на китара


bony

Recommended Posts

сетих се за

-ерик джонсън :)

 

-лий ритенур-в албума йес бонд който е посветен на йес монтгомъри

 

-лари карлтън -в албума кид гловс

 

абе хубавия саунд си иска бая пари........и акъл ......и акъл

Редактирано от bony
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Телекастъра води с 12873340 светлини години пред всички други за НАЙ-ГНУСЕН звук. Отварт! Трябва да ги забранят със закон!!! :)

wintersun2.jpg

До колкото знам горе-долу половината албум (може и по-малко) е записан с телекастър (Tokai Telecaster?) и въобще не звучи зле... Друг е въпроса че в меса буги каквото и да ръгнеш няма да звучи зле :] .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесвам звука на John Frusciante (примерно), но от друга страна мисля, че Lord of Darkness е прав... моят звук най си ме кефи поради простата причина, че пасва на типа музика, която правя.

 

 

;)

 

мен ме кефи телекастър-ов звук - знам, че е много диско :yahoo: ама ..си има китаристи в групи като pixies, placebo, silverchair, които основно използват telecaster

 

Silverchair -> Telecaster...не мисля... а и никога не са звучали като с Tele...

 

reference:

 

http://www1.freewebs.com/sickened_emotions...ielsguitars.htm

 

прав си..много далече съм от истината за тях..не знам защо ги бях написал :) ...

 

в отговор на baby thomas:

телекастър-ът си е супер според мене..то, че не става за по тежка музика си е ясно и затова много не го харесват..ама при подходящ стил си звучи на място...какво, че има групи като franz ferdinand, които също го използват? :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tелето не става за тежка музика? Става си и още как! За съжаление групите, които съм виждал с телета сигурно само аз си ги слушам, ама все пак става дума за Bloodlet и Envy (японците, не българите). Тия Envy даже са 3ма китариста + бас, и 3мата са теленца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всяка китара става за тежка музика :whistle: само трябва подходящ адаптер, амп и най-вече китарист ;)

иначе звукът на Frusciante (RHCP) е един от любимите ми :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно като китарист-албум, най-много ми харесва звука на китарите в

 

Chuck Schuldiner (R.I.P.) - The Sound Of Perseverance'98, най-добрия албум на Дет според мен, настръхвам като го слушам.

Mike Einziger (Incubus) - Morning View, Make Yourself, A Crow Left To The Murder

Frusciante - Blood Sugar Sex Magic, Californication

Kurt Cobain (R.I.P.) - Nevermind, много ме кефи как звучат ;), много добра продукция, разбира ми %^&* на мен от тия работи де :thumbs_up:

Dimebag Darell (R.I.P.) - Vulgar Display Of Power, нова епоха

 

Тия се сещам засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже виждам че възниква спор относно това дали Теле-то става за тежка музика?!?!?

Предполагам,че повечето от вас са слушали Слипнот,та справка звука на Слипнот,единият им китарист свири с Теле,верно,че е къстъм шоп,но пак си е Теле!!!

Стоун Сауър също,въпросният китарист свири и в двете групи и е ендорсър на Фендер!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ритъм - Metallica 91 и Master Of Puppets

Соло - Joe Satriani

Акустично - може би Metallica 91 - Enter Sandman и от Load албума Torn Whitin.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук доста хора си класираха любимите песни/албуми като най-добри за звук на китара.

Не мога да скрия, че обожавам китарния звук на Металика от черния албум. Но това е звукът, който е добър само за Металика и само за черния албум. Опитах да го копирам в един от моите албуми през 90те. Мисля че се получи до някъде. До някъде защото за записан албум в рамките на 6 дни(вкл. миксирането) в непрофесионално студио на 8 писти)общо!) и без никакви процесори си беше постижение. Днес 16г. след черния албум все още смятам,ч е това е (може би) най-добрия китарен звук за моите разбирания. Не спирам до тук...Мисля че Killswitch Engage имат уникално добър звук на End of The Heartache, също както DevilDriver - The Fury Of Our Maker's hand, Machine Head - The blackening...има и много други примери за звук, който НА МЕН ми харесва, не защото харесва само самите албуми.Но е малко разточително да ги изреждам всичките тук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телекастъра води с 12873340 светлини години пред всички други за НАЙ-ГНУСЕН звук. Отварт! Трябва да ги забранят със закон!!! :metalist:

 

... Нямах никакво намерение да пиша, но това като го видях, не мога да не кажа, че най-малко от теб съм очаквал да го чуя. Но - разни хора разни идеали ...

Няма нищо по-сладуранско от един ИСТИНСКИ телекастер !! Не говоря за Скуайър боклуци и т.н. Най-вероятно не ти се е налагало да свириш музиката, за която е предназначена тази китара, затова и сигурно не си оценил нейното място в класацията. Най-лесно ще оцениш този инструмент по обратния ред - опитай се да имитираш Телекастер-саунд с някоя друга китара ... Давам ти 12984738657439260732 години за опити ;)

Трябва май да вземем новите телекастер-модели на ГРЕГ ХОУ и РИЧИ КОЦЕН и да им ги строшим в главите, щото те нито от саунд разбират, нито могат да свирят ... ?!

По-леко с генералните изводи ... чета и не вярвам на очите си ...

Най-правилно щеше да бъде ако кажеш: "Телекастъра води с 12873340 светлини години пред всички други за НАЙ-УНИКАЛЕН звук!", защото просто това си е самата истина ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.