Jump to content
Българският форум за музиканти

любим звук на китара


bony

Recommended Posts

предлагам темата ако искате пишете

може преди да е имало такава тема но аз съм нов в форума и не съм чел всичко

 

първото което ми идва на ум за страхотен саунд на китарите

 

1 анихилейтър ,невър,невър ленд

2екстрйм три сайдс стори

3 пантера вулгар дисплей ъф пауър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Carcass - Necroticism

Metallica - Ride the Lightning

Sodom - Agent Orange

Sepultura - Arise

Obituary - Cause of Death, както и почти всички албуми продуцирани от Скот Бърнс

Meshuggah - Contradictions Collapse

 

Абе като се замисля определен саунд пасва на определена група, няма универсални решения..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да кажа нещо смислено: страхотен саунд е твърде относително понятие - някой може да каже че Слеър е най-якия китарен звук, а друг че биитълс - въпрос на вкус :metalist:

 

на мен ми харесва винтидж саунда на стратокастер примерно - ханк марвин, джими хендикс, блекмор, гилмор... от новите групи ред хот и аудиослейв примерно :) , харесвам гръндж и Нирвана много, също се кефя на олд скул хеви/траш метъл - първите 3 албума на металика, слеър и тн :punk_guitar: и в крайна сметка не мога да кажа че имам любим китарен звук :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Symphony X - Paradise Lost

 

любим звук, любим албум и още квото там се сетите любимо :metalist:

 

звучи си яко цифрово(или на мен така ми се струва) но пасва перфектно и разкъртва :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, за разлика от Overdrive, си имам любим китарен звук. Също слушам и харесвам страшно разнообразна музика като стилове и звучене, но в моята лична класация за китарен звук неизменно на първото място стои Andy Timmons. Особено албума 2006, просто ТРОШИ РЕБРА!!! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Korn - албума Korn и песните от края на албума Issues определено е най-разбиващият звук за мен, следван неотлъчно от

My Dying Bride - повечето албуми, но най-вече в песетна Vast Choirs...

 

Това е за тежък звук, а иначе фънки китарите просто ме хвърлят в оркестъра! Slipknot в първият им албум (Mate.Feed.Kill.Repeat.) в песента Only One, например, но не само. Най-голямо желание имам да се науча да свиря фънк на електрическа китара, ама ще минат няколко годинки преди да го постигна... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Manowar-The triumph of steel

Children of Bodom - Follow the reaper

Death-Human,Symbolic

Accept-Balls to the wall

Metallica-...and justice for all

и още много ама ме мързи да изреждам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jimi Hendrix

Slash

Ritchie Blackmore (в Пърпъл)

Death (Symbolic, Sound Of Perseverance)

Sepultura (Beneath the remains, Roots)

Vital Remains (Dechristianize)

Necrophagist

Pantera (Far beyond driven)

Fantomas (The Director's Cut)

Anorexia Nervosa

Arkangel (Dead Man Walking)

Offspring (Smash)

Marilyn Manson (Antichrist superstar)

Черно Фередже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, за разлика от Overdrive, си имам любим китарен звук. Също слушам и харесвам страшно разнообразна музика като стилове и звучене, но в моята лична класация за китарен звук неизменно на първото място стои Andy Timmons. Особено албума 2006, просто ТРОШИ РЕБРА!!! :recourse:

+ 1 за Анди ... те това е маниашко звучене!!! Лично аз си падам малко повече по звука от по-дъртичките неща ... май старият Ibanez AT повечко ми допада от новия.

 

Иначе звучене номер едно (поне в момента) май ми е SRV :hysterical:

 

Наздраве, Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zakk & Doug Aldrich,мощен,дебел Лес Пол-ски грохот,особено когато излиза изпод пръстите на двама такива големи майстори

 

Иначе,мои любими групи в които китарите звучат потресаващо са Killswitch Engage & Lamb of God

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.