Jump to content
Българският форум за музиканти

Разстройва ли ви се китарата?


Fenix

Recommended Posts

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Проблемът с "разтройството" се решава само с правилна настройка на флойда, аз съм с ibanez rg 350 ex и имах същия проблем но намерих един пич който се занимава с точно с такива настройки срещу символично заплащане проблемът изчезна, сега си ръчкам на воля и не се разтройва. Настройката се прави при определен размер струни, ако ги смениш с друг трябва пак да се прави, ако ползваш само един размер - когато сменяш струните ги сменяш една по една тоест махаш една слагаш новата и така на татък... Надявам се да съм ви бил полезен ако някой се интересува ще го свържа с момчето. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека ти го каза :)

...както и да го въртим и сучем всички пътища водят към Ibanez...

не е ли ИБАнез не е китара и това е - всичко друго е менте :punk_guitar: и всички други разтройват

а за Даймбег - сложили са му флойд от ибанез и затва не се разтройвала китарата :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХА :rockon: ХА :offtopic-001: ХА :)

тук нещо не разбрах!!!

ако не било Ибанез било значи менте :icon_shithappens::wallbash::nono:

значи дайте всички да сме като "КОН С КАПАЦИ" и само в една насока ;)

това означавали,че трябва и само един стил музика да се свири!!!

 

не мисля,че подобни исказвания имат място в тази тема.

нямам нищо против Ибанез,но този коментар беше направо абсурден.

 

а относно DIMEBAG ............... няма да коментирам,защото мисля че просто няма смисъл ;) ;) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито Хедлес разбра иронията на Овърдрайв, нито коментара на Овърдрайв бе на място. Ясно е че тая тема е стара, няма смисъл да се продължава дълбането в тоя спор. Кат ти е кев сеири си на Скуаер, кат ти е кеф ползвай Ибанез, кат ти е кеф бичи на Гибсън или квото имаш. Въпрос на вкус (и пари). Я направо я затворете тая тема, че ми писна от ехидни коментари и подобни глупости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а бе къде сте ме видели да пиша че само Ибанез не разстройват...има много добри тремоло системи на други производители...които също разстройват минимално...просто Ибанез са НАЙ-добри измежду тях...или най-малкото най-иновативни...основнат конкуренция е застинала някъде 20-тина години назад като технология...айде отречете ЗР и ЕЗ тремолата...или предпочитате да си настройвате китарата с часове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ibanez ZR, например, пък на мен ми е много неудобно това, колко ниско е ръчката.

Иначе не отричам, че тремолата на ибанец са една идея по-добри от популярните си съперници.

 

Всяка китара с флойд, който е добре подържан и смазан, както и с качествено заключване, не разстройва осезаемо - няма какво да си говорим глупости.

 

Всички тези фигури обаче са много верни вкъщи, или на сцена, при определени условия.

 

На сцена със силни прожектори, жега и много пот, или пък при китарист със доста потящи се ръце, китарата пак се разстройва.

 

Понеже аз съм от този тип китаристи, силно предпочитам комбинацията - локинг тремоло - ролер нът - заключващи ключове - за мен това е един доста удачен подход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

странна работа ... новото ми попадение е Jackson RR 24 , флойда му си е оригинален естествено и до сега не е мръднал нито при заключен нито при отключен флойд ... може нещо да са ти скапани пружините не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.