Jump to content
Българският форум за музиканти

Разстройва ли ви се китарата?


Fenix

Recommended Posts

Китарата ми е Jackson Dinky Series със Jackson-ски Floyd Rose. Като го използвам вкъщи и всичко си е наред, не ми се разстройва китарата (а аз я подлагам на голям тормоз в това отношение). Като отида обаче на репетиция (или където и да е с нея) и само да докосна тремолото и айде после настройка отново, че си е**ва м'мта. Един мой приятел има също такава китара ама Rhoads (Flying V) и въобще не му се разстройва. Може ли някой да ми помогне да разреша тоя проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

интересно :huh:

странно е, че на различни места китарата ти реагира по различен начин

може да е китарка с характер ;)

сега сериозно: провери си все пак заключването, прецени подходящи ли са ти струните и т.н.

ако ми хрумне нещо ще кажа

айде :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че е китара с характер, нали е моята китара ;)

Не е да се държи различно на различни места, по скоро е свързано с преместването. В смисъл, като я оставя някъде, тъй като утре ще свиря пак там (примерно) и нямам такъв проблем, сякаш се нагажда към различните темперетури

( :huh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе, ква е тая динки-серия? Нема такава, виж на сайта им коя е и кажи пак.

 

Иначе нямам идея защо се получава това за което говориш. По принцип дори и да ти се измята грифа от разлика в температура и влага, това се компенсира от флойд-роуза... За какво точно разстройване говориш? В смисъл че всички струни се отпускат/стягат, или всяка за себе си. И в какъв диапазон?

 

По един и същ начин ли свириш и на двете места?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта китара е Jackson JS1 dinky с нормално тремоло. Също имам подобен проблем. 4-5 пъти като го набия яко и ми дава на моменти до ПОЛОВИН тон разлика на някои струни. Немога да разбера и аз що така ама мнооого дразни.. Е, някои хора миказаха че просто на JS сериите тремолата не стрували, тъй че може и аз да съм се прецакал :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не знам, ама тая история звучи малко странно - все пак нали е Jackson

(това трябваше да звучи с ирония, щото аз не съм много фен на тая марка ;) )

от това може да се направи филм на ужасите - "Китарата с характер" :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта китара е Jackson JS1 dinky с нормално тремоло. Също имам подобен проблем. 4-5 пъти като го набия яко и ми дава на моменти до ПОЛОВИН тон разлика на някои струни. Немога да разбера и аз що така ама мнооого дразни.. Е, някои хора миказаха че просто на JS сериите тремолата не стрували, тъй че може и аз да съм се прецакал :lol:

Това го пиши в темата "Ibanez vs Jackson" :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да мога да помогна кой знае колко,но виж сега един чалъм(ако е известен-sorry,ама аз съм длъжна да си кажа).Та така:

Когато я настройваш ВИНАГИ затягай ключа,т.е.-"катери" си тоновете,ако е много по-виск тонът и искаш да смъкнеш,смъкни много и оттам тръгни постепенно да го догаждаш.Ако пък е малко по-висок(почти пренебрежимо малко,но да си те дразни)просто хвани струната над адапторите и я дръпни с няколко последователни движения нагоре-надолу.Провери как е сега тонът,отговаря ли на критериите ти и така нататък.Ако и след третия път не се получи-значи си за първия вариант,със ключа.Деразай!!! :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От смяната на температурита и влажността ще да е, както и други "климатични" фактори. Просто на китарата й трябва известно време за да "свикне" с новата обстановка. По време на репетиция (или концерт) например температурата се покачва, заради усилватели, телесна температура и т.н. Тази промяна влияе както на струните, така и на дървото и на другите механични части. Всичко е физика :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моята китара е някаква корейска измишльотина, с допълнително поставено тремоло на Ибанец ( с двойно заключване ). Значи свиря на нея от края на 1996 година, тремолото го качих 1999 и не ми се е случвало въобще да се разстрои, а аз въобще не се грижа за нея. Общо взето с ремонта ми излезе към 750 лева, но аз отдавна си мечтая за нова китара, даже като бяхме на срещата споменах и коя точно китара искам - Карвина на един приятел, който е в Щатите и ми го предлага дори на изплащане. И ще го взема тоя Карвин но просто нямам достатъчно пари в момента - мамка му :lol: . Иначе просто не знам защо ти се разстройва - може би трябва по внимателно да прегледаш тремолото и да постегнеш това онова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Snowwhite :violin:

това са всеизвестни трикчета, но аз да добавя нещо - няма как да натяга ключовете след като е с Floyd Rose :lol:

иначе просто ще се чуе ПРААС! и айде една струна по-малко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dinky се нарича формата на китарата (стандартната), а не серията. Мисля че беше ето тази. Но малко ме съмнява това, че в ценовата листа на Jackson за USA тази китара струва $525 ( около 800 лева), а той си я взе от Германия за към 600 лева :lol:

Феникс - ако приказвам глупости ме поправяй своевременно ;)

 

Разликите в температурата обаче не обясняват защо другия Jackson не се разстройва. Аз пък имам Factor SIL 51 и ходя на репетиции със същия тоя пич - налага ми се да си настройвам китарата по рядко от веднъж седмично. Съмнява ме да е от топ лок-а, за пружините не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.