Jump to content
Българският форум за музиканти

Разстройва ли ви се китарата?


Fenix

Recommended Posts

...леле колко зле звучат всички ония ми ти Ибанци, Жаксони и ЕСПита...направо ми се къса сърцето като ги слушам как хората се мъчат да докарат свестен тон...и аз покрай тях...всеки ден си скубя косите и се вайкам...мъка...мъка...ужас...направо не знам как тъй сме се пре**али всичките дето ползваме тремоло...добре че на фендер стратокастарите нама пружини а тремолата им се задвижват направо от жилите на дървото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Приятелю, това за което говорим, не означава, че китарите с флойд са лоши, а означава, че звучат като китари с флойд.

Точно както китарите с фиксиран бридж си имат някои ограничения(нямат флойд), така и китарите с флойд си имат други ограничения(нямат тона на китарите без флойд). Едните китари са много подходящи за едни ситуации, а другите - за други. Универсални китари в общи линии няма. Колкото по-скоро го осъзнаеш, толкова по-добре за теб. Аз лично смятам, че въпросните ибанци, ESP-та, и Jackson-и за които говориш, са много подходящи за по-остри hi-gain жици, където, например, един страт би бил почти непотребен, но от друга страна, тези метли имат по-метален и "студен" и "сух" тон, който ги прави не чак толкова подходящи за блус, класически рок, и други подобни тонове. Те нямат и плътността и мекотата на тона на един LP, например.

 

Просто това е съвсем нормално, и не виждам защо се палиш толкова. Предполагам, си страшен фен на Ibazez, какъвто аз не съм, и от това идват реакциите ти. Но това не променя нещата, и каквото и да си говорим, разликите, за които споменах, продължават да си съществуват.

 

Вече в много мощен офтопик навлязохме:).

 

Eтo няколко произволно подбрани лес пол семпъла:

 

Хвани твоя ибанез, и се опитай да звучиш така.

Бързо ще установиш, че просто двете китари имат много различен ХАРАКТЕР, и до голяма степен не могат да се заменят една друга:

 

http://video.google.com/videoplay?docid=91...h&plindex=9

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-8...h&plindex=6

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-5...h&plindex=9

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже този офтопик до голяма степен стана заради мое мнение, искам да дам нещо като обяснение защо говорих за тези неща тук.

 

По-горе колегата preIbanez говори за тремола, и малко тласна темата в посока не "разстройване на китарата с флойд роуз", а по-скоро в посока "Ibanez са най-яките китари", което в някои случаи може да бъда малко подвеждащо, понеже тази тема я четат не само хора, които имат промлеми с фойда, и са луди фенове на ръчкането с флойд.

 

Затова се почувствах длъжен да спомена нещата, които казах.

Извинявам се на модераторите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...няма ядове...аз освен Ibanez харесвам още ESP, Jackson...а също така и Gibson и PRS...въпроса е че тремолата на Ибанез наистина не разстройват...и китарите звучат страхотно...наистина са за ограничен стил...самият аз ако свирех класически рок бих ползвал Лес Пол например...но да се твърди че всички тремола са пре**бани по природа и винаги разстройват или че пружините тотално скапват звука е абсурдно...за да не става офф топик бих искал да предложа следния извод:

 

 

Хубаво(скъпо) и добре настроено тремоло=стабилен срой

 

Лошо(евтино) и зле настроено тремоло=нестабилен строй

 

Хубаво тремоло с лоша настройка=нестабилен строй

 

Лошо тремоло с добра настройка=може и да държи ама може и да не държи строя според зависи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря с Ibanez EDGE тремоло от 14 години.

Скоро си купих още едно чисто ново тремоло EDGE за да сменя старото което се прояде от пот на една от китарите ми.

Не си спомням да ми се разстройва и т.н.

А до бендове и тон. Всичко е до навик и свирене. Проблема не е в китарите.

 

п.с

Нов Едж струва 240$. Върха на Японската китарна мисъл.

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път хванах Ибанец РГ(мисля че беше) някъде около 92ра.Тогава ми се видя невероятна китара,предвид че аз си имах Кремона,но още тогава ми направи впечатление факта,че като бендна 3та струна един тон нагоре,1ва и 2ра стават по ниски.От тогава всяка китара с флойд,която съм пробвал,прави така(то си е съвсем логично с тази плавща система)и на мен това не ми допада.Това,което също не ми допада е че тези китари се настройват и пренастройват много бавно спрямо обикновените.Например Фендера си го настройвам от-до за около 20 секунди.С китарта с флойд ще ми трябва шестограм и минимум няколко минути.Може би някой може да го прави по бързо.И на последно място,досега не съм видял китара с Флойд на която истински да ми е харесал саунда.Разбира се е въпрос на вкус,и при тях има много добри инструменти,но при сравнение с китари от типа на PRS,Gibson,Fender, звукът ми идва някак си изкуствен.Нямам представа на какво се дължи това.Както и по горе писах,според мен са много подходящи за хай гейн ситуации,но аз свиря предимно с крънч или без драйв и за мен е важно китарата на чисто да има характерен и красив звук

 

п.п.Аз не мисля в никакъв случай,че добрите,качествени флойдове разтройват.Колкото до бендовете и тона,ще се упражнявам още :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, не става въпрос дали звучат зле и не стават за свирене. Много ясно, че ще звучат различно. Човека пита дали се разстройват. Ако е читаво тремолото - не мръдва! Това обезмисля предимството на Страт-а, дето се настройва за 20 сек. вместо за 20 мин. + шестограм. Виж ако често се ползва Drop D или други подобни настройки и трябва да сменяш строя през 2-3 песни...това с "флойд"-подобно тремоло е малоумие да го правиш... ;)

Обаче за бенда е голям недостатък. Това да бенд-неш 3-та и докато тя звучи да пикен и 2-ра и да звучат добре - нечовешки трудно е, защото трябва да я вдигнеш и нея малко. Уча се и опитвам постоянно, защото свиря и блусец, ама е ужасно трудно! От друга страна е по-мек бенда, защото струните поддават и усещането е по-готино!

В крайна сметка е просто различно. Да, няма универсална китара, затова най-добре да имаш две - Ibanez JS & Gibson LP. Другото за разпалки! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...напълно подкрепям горното мнение...китарите с готин флойд наистина се настройват за много време...ама за сметка на това се настройват веднъж на месец/два като се сменят струните...а фендера се настройва всеки ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата ми е Jackson Dinky Series със Jackson-ски Floyd Rose. Като го използвам вкъщи и всичко си е наред, не ми се разстройва китарата (а аз я подлагам на голям тормоз в това отношение). Като отида обаче на репетиция (или където и да е с нея) и само да докосна тремолото и айде после настройка отново, че си е**ва м'мта. Един мой приятел има също такава китара ама Rhoads (Flying V) и въобще не му се разстройва. Може ли някой да ми помогне да разреша тоя проблем?

 

 

Феникс. Не дочетох докрай темата, но пробвай да оставиш китарата там, където репетираш за няколко дни и виж какво ще стане. Ако е проветриво място, мисля, че няма никаква надежда. Но ако е затворено пространство би трябвало китарата ти да се адаптира към условията и евентуалната влага.

 

Още нещо: като я оставяш във "свиралнята"(ние така си казвахме на мястото, дето се събирахме да свирим) вдигни я с половин- до един тон нагоре от настройката на останалите китари. Мисля, че това трябва да свърши работа... т.е. надявам се да свърши работа :) Айде и кажи после какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да звучи УЖАСНО фалшиво друго не виждам какво ще стане :)

+ това проблемът на Феникс е от 2004-та и не мисля, че е особено актуално още да го дъФчем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...напълно подкрепям горното мнение...китарите с готин флойд наистина се настройват за много време...ама за сметка на това се настройват веднъж на месец/два като се сменят струните...а фендера се настройва всеки ден...

 

 

Е тука вече ме хвана на тясно :):bravo::) ,това за Фендера си е живата истина

 

А иначе темата май наистина си дъртичка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

ТЪЙ КАТО И АЗ ИМАМ ПРОБЛЕМ С РАЗТРОЙВАНЕТО МИСЛЯ ЧЕ ВСЯКА СТРУНА ТРЯБВА ДА СИ Е САМА ЗА СЕБЕ СИ, КОЕТО Е ТОЧНО ОБРАТНОТО ПРИ FloydRose-a. Вече съм почти сигурен, че следващата ми китара ще е StringThroughBody или ако не, ще е без Floyd Rose............:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако пък хем ви се свири с тремоло хем не ви се скубят косите при настройване Ibanez ZeroResistence или EdgeZero е тремоло точно за вас...както и да го въртим и сучем всички пътища водят към Ibanez... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстройва се като не я пипам цял ден... горката реве та се къса!

 

А сериозно ми се случва рядко но се случва дори и на моята китара която е със стандартно тремоло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.