Към съдържанието

Снимка

Recording The Guitar (полезни трикове при запис на китари)

• Please log in to reply
16 отговора на тази тема

#16 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1480 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 27 януари 2014 - 14:02

Между другото в темата, за която ти споменах преди малко дадоха примери точно за mic placement. Разположенията, които пробваха бяха 3:

- В центъра

- В средата между центъра и ръба

- На ръба 

От трите примера, най-чисто ми звучеше центъра и то с директно насочен микрофон, тоест не под ъгъл. 

Там показват и интересни комбинации с различни микрофони. Разбира се, няма грешно разположение явно. Всичко опира до това какво звучене търсиш и на какво искаш да наблегнеш.

Та въпросът ми е дали си работил с Shure SM57. Всичко живо го ползва, но това не значи автоматично, че е добър. Аз държа да пробвам. Интересува ме дали си ставал свидетел на читав запис само с този микрофон.

Този пост е редактиран от G.Varbanov: 27 януари 2014 - 14:06

#17 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 27 януари 2014 - 14:13

Предпочитам да дам думата на едно сериозно име в областта на електроакустиката  :yes:

I never realised there was so much passion about guitar miking out there. Here is a TV piece I did for the BBC as part of a series on the guitar. Check out the main site as it has great contributions from some rather well know axemen. 

Andy Munro

http://www.bbc.co.uk...ideo/andymunro/

За съжаление, много от интересната информация е недостъпна за редовите хора. В един по-скромен кръг, не толкова публичен, може да се видят повече неща.

Този пост е редактиран от Parni_Valjak: 27 януари 2014 - 14:37

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни