Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за свиренето на вход


Recommended Posts

например на Острова гиговете в клубове почват кум 8-8.30пм и се изреждат 4-5 банди до 1 часа. сека банда свири по 30 мин сет и всяка банда си води публика- 15-20 човека. на вратата има списък с бандите, които свират и всеки си казва за коя банда идва. човека отбелязва, зима парите и накрая на вечерта ти дава там 25% ако си докарал под 30 човека(примерно, схемите са различни зависи от клъба, промотера и уговорката). промотера си прави реклама на евента, но и групата си кани хора, защото от тва зависи и евентуалното заплащане. ако си добър, промотерите те слагат и на други 'билс' да свириш. системата е мноо добре разработена и така се отсяват тъпите банди. те ходат да свират в по непретенционзи клубове. както и да е, принципа на такъв вид свирене е феновете на сека една банда да се запознаят с музиката на другата и един вид селективно да си преценят коя банда е ок и евентуално да следят следващите и участия.

 

цитирам басикота

 

Според мен ( не, че нещо) ей така трябва да се направи тука.

Може да не сме Англия, обаче това е пътя. Докато им се слагате ( не казвам слагаме - защото не свиря често ( бту - вчера ми бе сефтето като гост басист)) на собствениците - тъй ще е тя

(няма нищо против тях или който и да е).

Пак казвам - може да не сме Англия, но ако искате нещо да стане, това е пътя. (поне посоката)

Не вървят нещата - топлата вода е открита. Просто има липса на интелигентност и бизнес нюх,

а може би и на незаинтересованост ( за собствениците говоря), което може и да е парадоксално.

Да се направи, ако не с 3-4 групи - поне с две, например 20, 20-30 докъм 22 часа, следващите

следващите ще хванат късните часове - да кажем до 12 - 01. Това е за работните дни.

За петък и събота - може и както досега.

Е, сложно ли е да се проумее. Безплатен акъл - а няма кой да го вземе.(и аз от тия дето все дават безплатен акъл)

 

От страни ми изглежда лесно, даже си казвам - ехе, ако имах клуб ще помета конкуренцията

за нула време. Иначе останалото го казахте, хората не са много парични (май вече се опира и до това има ли какво да се яде, поне някои хора го имат като проблем), чалгии, технопростотии (те си вървят-

имайте впредвид че КУРВИТЕ повличат най - много посещаемост, не говоря за тези по сцените, а тези които ходят по заведения и мъжете се мъкнат след тях - е, тези не са по рок клубовете,като цяло),

отделно нивото на бандите не е лошо, ама не е кой знае какво - какво имам впредвид,

аз поне лично, тези които най ги харесвам - ги посещавам горе - долу веднъж, дваж на година

(другите случайно).

Това, като се сумира, води до две ОСНОВНИ неща -

1. промяна на клубовете към "английски" тип - часове за свирене, начин на заплащане, мениджмънт

2. самите групи да си вдигат нивото, за да има интерес

 

Диката разправяше, че тези, дето не могат да сменят прагове на (ремонтират) китари като хората, отиват на аут от бизнеса. Според мен повечето собственици на бг рок клубове си разписват сами фалита.

Който рано или късно ще им се случи. (може би не на всички)

Мисандърстуд - ти си надеждата за промяна. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли?Значи държавата БГ със се държавни чиновници и правителство трябва да ги няма.. ;)

Ако под не трябва да ги има имаш предвид да се избесят на пилони.........да...............точно това мисля.

Но сме овце........

 

А в случая имам предвид, че няма да уцелеят полагащите некачествен труд, когато собственици на заведения от този характер станат хора с принципи и милещи за развитието им като институция!

И не на последно място с пари. За да не се притесняват, че ще им се отрази на оборота, ако има топли напитки след 20.00 :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де. сега гледам програмата на ереа51 във варна.

там основно началния час на гиговете е 20.00, поне две трети от обявените.

значи тва за което си говорите е за софия основно.

 

оправайте се сами.

 

а бтв. редно е групите да почнат да си правят прес пакове и да се грижат за себе си, а не да оставят ватъра да ги вее и клъбовете да ги канят.

трябва даима движение и в двете посоки и гъвкави в политиката.

тва сега дето става е се едно по комунистическо време. казва се този завод ще прозивежда кожени палта. и се прави завод и така завода си произвежда кожените палта, но като няма купувачи за тях. кво става тогава? същото е и с музиката. абсолютно е необходино самоте групи да търсят и да се допитват до фенове, медии, форуми и тн.

според мен настава време когато тази цялата информация от групи, концерти, гигове ще стане свръх много и тогава ще е трудно да се печелят фенове, защото те ще са разконцентрирани и няма да могат да си изберат.

но тва е, по-скоро за другата тема за "ролята на маркетинга"

 

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бтв. редно е групите да почнат да си правят прес пакове и да се грижат за себе си, а не да оставят ватъра да ги вее и клъбовете да ги канят.
Е,така е,според мен е редно и едно трио да са 4 души реално,като четвъртия се занимава с организация,техническа подръжка и т.н.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.