Jump to content
Българският форум за музиканти

Мислите Ли Че Саунд Прави Добрите Китаристи Такива


Мислите Ли Че Саунд Прави Добрите Китаристи Такива  

47 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

В същност цялата тази работа е избиване на комплекси. "Може да имаш най-добрият звук, но като не можеш да свириш... ехееее" и "Може да имаш най-насраният звук, но като си супер добър китарист .. ехеее". Алабала :) Всичко има значение... и нищо няма значение. Пийс брадърс... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж ся, Пако де Лусия го пусни на Маршал, пусни го и без Маршал. :)

Мънки от Корн го пусни на всякаква апаратура, за кяето се сетиш и пак :P

Надявам се разбираш, че няма избиване на комплекси, има само малко баре на шеста позиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Може да имаш най-добрият звук, но като не можеш да свириш... ехееее" и "Може да имаш най-насраният звук, но като си супер добър китарист .. ехеее".

Точно така :)

 

 

Ами виж ся, Пако де Лусия го пусни на Маршал, пусни го и без Маршал.

Мънки от Корн го пусни на всякаква апаратура, за кяето се сетиш и пак

 

Точно така :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Фениксе, ти си като Иисус:

 

И ти си прав ... И ти с прав...

 

айде сега е ред да хвърляте камъните (ако се сещате за притчата) :)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фениксе, ти си като Иисус:

 

И ти си прав ... И ти с прав...

 

айде сега е ред да хвърляте камъните (ако се сещате за притчата) :)

виж сега ве. И ти явно, както един наш колега от тоя форум (пожелал анонимност Брадвата... ъъъъ. ъъъъ) :D , явно се считате, че щом някой има различна позиция от вашата, то той винаги се опитва да ви накара да я приемете.

 

Не е така :P

Аз си изразявам личното мнение и никой не е длъжен да се съобразява с него.

Тъй че аре повече :guitar: за да станем всички :) (ако се сещате ко седи под картинките :P

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам - аз гласувах, че саундът не прави един китарист добър, но повечето "добри" китаристи, според хората, са ми скучни... свирят толкова уморени от свирене неща и толкова много бързат... Според мен важното е музиката, която правиш да стига до хората... иначе си просто един чудесен изпълнител и нищо повече... Ако това се има в предвид в анкетата - наистина, така е, саундът тук не играе...

 

Има много китаристи, които не са изобщо нещо особено като китаристи, нито пък саундът им е кой знай какво, но пък са направили достатъчно хубави песни... В крайна сметка хората това искат да чуят - една хубава песен... А добрите китаристи, какво са без добри басисти, барабанисти, клавиристи...

 

Дали има саунд, дали китаристът свири като извънземен едва ли е от значение за хората, които слушат, но както каза niki123bg по долу:

 

Всичко има значение... и нищо няма значение

 

И както се казва в една песен на Radiohead - "anyone can play guitar and they won't be a nothing any more"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега за момент си представете, че имате и двете едновременно - хем сте добри китаристи, хем имате жесток саунд - тогава ефекта от вашето присъствие се изчислява по формулата:

 

100% + 100% = 300%

 

:):D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло можем да обобщим:

 

ДОБРИЯ САУНД НЕ ПРАВИ ЛОШИТЕ КИТАРИСТИ ДОБРИ,

 

А ПРАВИ ДОБРИТЕ - ОЩЕ ПО-ДОБРИ!

 

Айде чао засега...

 

:):D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един малко по-интересен въпрос, косвено свързан с темата е:

Смятате ли, че саунда и екуипмента могат да повлияят на стила на даден китарист? Става дума за по-податлви музиканти, не от тоя тип (примерно, Ингви, някой дето беше споменал) дето от 85та насам едно си знае и едно си бае.

Според мене има такава връзка, защото различните китари и различния саунд те подтикват към различни неща заради различното усещане.

 

Иначе, то е ясно, че саунда сам по себе си е като опаковка без съдържание.

Даже прекалено излъскания саунд мене ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОБРИЯ САУНД НЕ ПРАВИ ЛОШИТЕ КИТАРИСТИ ДОБРИ,

А ПРАВИ ДОБРИТЕ - ОЩЕ ПО-ДОБРИ!

 

Ами, май това е най-правилното обобщение, според мен :greenball:

 

Stone Free, мисля, че в голяма степен си прав. Това не би важало само за хора с наистина много вкоренени навици и принципи в музицирането... май... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

StoneFree, вярно е, че хубавата апаратура може да те "вдъхнови" за нови неща, които без нея просто няма да звучат интересно (хармонайзъри, октавери и прочее) Аз нямам такива, но когато съм свирил, се усеща едно особено предизвикателство към експериментаторски изпълнения.

Същото важи и за хубавата китара - от три години свиря с добри инструменти и някак си се чувствам по-мераклия за свирня, отколкото с дъските, които ползвах по-рано.

Но винаги трябва да се знае, че книжка кола не кара :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе саунда си е важен, но той не зависи единствено от апаратурата, а и от техника на звукоизвличане, динамика, тн.

 

Иначе ми е интересно как Слаш ще свири на Кремона, с онези негови сола с хипер дълго отзвучаващи тонове :headbang:

аз пьк наскоро свирих с една кремона

тип гибсьн - от 4ервените с два еднакво рога

сьщност пьрвата ми китара беше то4но такава

зна4и пи4а си и я беше пипнал и китарата си свиресхе прили4но

естествено сравнение на мозе да става с риьл тинг -гибсьн оригинал

но какво пьк..

спомням си 4е когато имах такава - мнението ми за нея бе узасно

но с годините опит които имам ве4е и ако кремоната е правилно настроена - нещата не са толкова траги4ни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега за момент си представете, че имате и двете едновременно - хем сте добри китаристи, хем имате жесток саунд - тогава ефекта от вашето присъствие се изчислява по формулата:

 

100% + 100% = 300%

 

:headbang::):)

а пьк ако прибавите и естествена артисти4ност

ефекта е = 500 % :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.