Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде да свържа микрофона?


iskam_iskam

Recommended Posts

Имам проблем.

Имам един микрофон,който уж е професионален.На него е пял един комшия на времето когато в бил музикант.Та сега той е при мене и не мога да разбера към какво да го сържа,за да пея и да се чува.Двд-то няма изход за микрофон и не знам какво да правя.

 

Моля ви!ПОМОГНЕТЕ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един вид искаш да свържеш канон към чинч? Ебаваш ли се или наистина искаш да свържеш 'професионалния' микрофон на сътседа ти към ДВД_ТО ТИ?! :cheers2::greenangel:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свържи си го към PC-to. На саундката има вход за микрофон, после в Уиндоус миксера включи микрофона, защото вероятно няма да е включен. Ако микрофона е наистина про, както казваш , тогава ще ти трябват преходници и кабел. Сложи и някви снимки на микрофона да се види какво точно ти трябва. Ако сметнеш, че това не е необходимо :greenangel: пей :cheers2: Инъче по принцип микрофоните се включват в пулт. Преди да се включат може да се върже към тях преамп, някакъв вокален процесор например Digitech S200 или S100. Общо взето е това, като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съществуват твърде много варианти на свързване, видове микрофони, и разни особености. Преди да извършиш нещо необмислено, прочети малко повече -

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=251545

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно беше по-важно какъв е конекторът на края на кабела, но понеже имаме такива два в даскало и ги знам: някакви гдр-ски животни бяха на канон са. Не бих казал, че са особено кадърни с оглед на днешните микрофони, като например см58. Естествено възможно е и годинките да си казват своето - все пак не е младо животното :rockon:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно беше по-важно какъв е конекторът на края на кабела, но понеже имаме такива два в даскало и ги знам: някакви гдр-ски животни бяха на канон са. Не бих казал, че са особено кадърни с оглед на днешните микрофони, като например см58. Естествено възможно е и годинките да си казват своето - все пак не е младо животното :rockon:

 

Поздрави,

Влад

И сега последно какво да правя,за да мога да го ползвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми не знаем с каква техника разполагаш :) Ако кажеш по-подробно може и да те светнем. Примерно усилватели, мишпултове, външни саунд карти ала-бала...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един микрофон,който уж е професионален.На него е пял един комшия на времето когато в бил музикант.Та сега той е при мене и не мога да разбера към какво да го сържа,за да пея и да се чува.Двд-то няма изход за микрофон и не знам какво да правя.

:whistle:

Ето микрофона:

mikiq1.jpg

 

 

Здравей и добре дошъл :)

Първо ще те посъветвам да даваш по-ясна информация, ако не можеш пишейки то поне със снимки за да може някой да ти помогне. Така ще се избегне безсмисленото писане на постове. Освен това се постарай да формулираш по-ясно въпросите си.

 

Тръгваш да говориш за микрофон. Ок. видяхме го. Сега какво е това ДВД за което се споменава бегло?

предполагам, че говориш не за изход за микрофон а за вход за микрофон.

Тук седи въпроса какъв е този вход. На какъв конектор е?

 

Сега ще ти напиша как би трябвало да изглежда първият ти пост:

Здравейте, имам микрофон който изглежда така: (снимка). от него излиза конектор който има 3 пина (или 3 жици). Искам да го свържа към двд и да изкарам звук от него. Двд-то има вход на (вид конектор) конектор. (снимка ако не знаеш какъв конектор). Може ли да ми помогнете ?

Предварително Ви благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето микрофона:

mikiq1.jpg

 

Това е Български микрофон от 38лв от времето кагато рокенрола беше млад и имаше магазини Млад Техник от където ги купувахме,а аз певецът непознат бях на 20 години. Спомням си че не звучеше зле до първото падане,после се чува като диспечера от автогарата.Ако има възможност да вkлючиш микрофона в ДВД-то ти или уредба там каквото имaш принципа навсякъде е един, търсиш къде е написано "mic"

Редактирано от rumenr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dvd с вход за мик нЕма <_<

Виж описанието на това двд и обърни внимание на + КАРАОКИ

това е евтин модел с малко екстри, за по-скъпите може да са измислили и лед да ти слага в чашата с уйски :recourse:

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09019255

Редактирано от rumenr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dvd с вход за мик нЕма ;)

Виж описанието на това двд и обърни внимание на + КАРАОКИ

това е евтин модел с малко екстри, за по-скъпите може да са измислили и лед да ти слага в чашата с уйски :cheers2:

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09019255

 

 

Така е и на мойто ефтино видео има караоки но звученето от него е от него е направо смехотворно - ехото не може да се регулира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Първо, микрофона не е професионален, а е много дърт лиценз на AKG, изхода му не е канон, а букса петица и такъв преходник фабричен няма, така че трябва да си купиш накрайници и кабел и да ги свържеш. схеми има в нета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.