Jump to content
Българският форум за музиканти

Върпос за много загряващ се миксер.


salt

Recommended Posts

Миксерът ми Alesis multimix 8 fx се загрява много в процес на работа в стайна темература която изобщо не е вискоа.През лятото беше така, но тогава имаше основание защото температурите бяха много вискои и се предполага че и техниката ще загрява доста..но сега е хладно и миксерът отново загрява и стига температури от порядъка на 40-45 градуса.Не съм ги мерио но предполагам че е някъде там.Въпросът ми е възможно ли е нещо да се е прецакало в него или това е нормално,защото преди няколко месеца не съм имал спомени да се е загрявал така.Дори и когато не използвам фантомнот захранване също се загрява мнооого.Да го нося ли на сервиз или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа в какви граници, но е нормално да се загрява. Имал съм 2 микрофонни преампа и двата се загряват доста, а в пулта ти са повече от 2.

 

Можеш да пишеш на support-а на alesis дали е нормална температурата, до която се загрява кокретния миксер.

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да загрява, имах 12FX от същата серия и веднага ми направи впечатление греенето. Отворих го и се оказа, че захранващата платка е захваната на дъното, а липсата на отвори води до тия температури. Стигна се дотам, че 4-те гумени крачета се разлепиха и веднага го разкарах :greenangel: Но си е миксер с много добър и топъл звук, няма спор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия Alesis multimix 8 fx - стария модел без USB-та Firewire и т.н. бози.

Не съм забелязвал да прегрява. . . работи с часове нон-стоп като пушка и няма проблеми.

Но не съм и проверявал - въобще не го пипам освен ако трябва да врътна някое копче, отдолу пък хич не съм се сещал да пипам.

Не ползвам фантомното никога (не работя с кондензаторни микрофони засега).

Ако искаш мога да го оставя да работи довечера за през нощта и да видя на сутринта дали е загрял.

ПП: Моите крачета си стоят залепени. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да греят...нямам Алесис, но имам няколко макита VLZ - особено на мястото на трансформатора така си греят, че чак мога да си топля ръцете през зимата. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах вчера след 4-5 часа работа - при мен самият миксер не се загрява повече от телесна температура - най-вече отдолу.

За захранването не говорим - то се помещава извън миксера и си грее доста, но това е ясно по default.

Мисля че за самия миксер (отдолу) 30-40 градуса не би трябвало да е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами благодаря за помощта,но въпреки това ще питам още някъде дали това е проблем защото имам ччувстовото, че не беше така предо няколко месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Миксери от този тип не би трябвало да загряват. Просто няма от къде. Консумацията им е ниска, предусилвателите не могат да загреят толкова, че да се усети на корпуса. Дай го на сервиз да го погледнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миксери от този тип не би трябвало да загряват. Просто няма от къде.

Има откъде - захранващият блок е лепнат на дъното, както споменах преди. Има нещо като пасивен радиатор за охлаждане, ама нищо не помага. Грее та се къса, поне и моят беше такъв. А бе китайска сглобка :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е китайска зглобка но е по Американски проект.

Мисля че не би трябвало да загрява толкова че да се усеща поне моя студиомастер който исползвам от доста години при това с вътрешен траф несе усеща че работи без значение колко време е включен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говорим за Студиомастер, а за конкретен модел на Алесис, колега :) БТВ, работната температура на някои компоненти стига до 90 градуса, ама не можах да търпя разтопения силикон на тоя миксер. Не че му пречеше де :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз мисля да си купя миксер Alesis и се колебая между MultiMix 6 FX и MultiMix 8 FX. Това греене малко ме притеснява. Дали при по-малкия модел ще го има? А между 6 и 8 FX кой ми препоръчвате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.