Jump to content
Българският форум за музиканти

Steinberg The Grand


Recommended Posts

Аз имам The Grand, Steinway, Bosendorfer, Malmso Acoustic. Всичките са яки но предпочитам The Grand щото другите са в гига формат а при мен гига студио не върви макар че гигата си е един от най-добрите формати (Baby Tomas..).

peshoy2k - няма начин как да не ти гълта рам - който и семплер да качиш... ето простата сметка:

да речем че един семпъл за един тон с едно велосити ти е около 1 МБ средно

имаш 88 клавиша по да речем 10 велосити лейъра по 1 МБ и ако има и състейн семпли всичкото това по 2. Простата сметка дава 88х10х1х2=1600 МБ което е горе долу 1.5 ГБ - и всичко това ти се товари в рама!!! Тука разбира се трябва да се ползва или много РАМ или диск стрийминг, това е..

Иначе освен изброените семплирани пиана има още много. На който му е интересно може да чете тук:

http://emusician.com/libraries/emusic_aint_grand/

 

topsun, абе к'во стана с тая ямаха - ти преди доста време я обеща ама не ти се дава ли, що ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

то ти мани ми най-трудно да го накараш да ползва само рам щото уиндолса е толко тъп, че ти му казваш абе ползвай рам и той се ти вика немам витруална памет,а в същото време рама се ползва на 1/4 абе Бил гейтс е педераст се пееше в една песен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то ти мани ми най-трудно да го накараш да ползва само рам щото уиндолса е толко тъп, че ти му казваш абе ползвай рам и той се ти вика немам витруална памет,а в същото време рама се ползва на 1/4 абе Бил гейтс е педераст се пееше в една песен :D

Хмм, това да не е по-скоро проблем на твоя семплер щото при мен като натоваря нещо такова по-голямо първо налапва всичката свободна рам и тогава минава на swap..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че е от ОС щото понякога лапа на едно, понякога на друго, абе сам си върши глупостите. Консултирал съм се с назнайващи и първото дето почват да ми говорят са различни неприлични поздрави и обещания към Бил и майка му, някои са навитаци и на леля му :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че е от ОС щото понякога лапа на едно, понякога на друго, абе сам си върши глупостите. Консултирал съм се с назнайващи и първото дето почват да ми говорят са различни неприлични поздрави и обещания към Бил и майка му, някои са навитаци и на леля му :D

хехехе;)бил го боли фара ;) неговата машина сигурно е с мнооого рам и не се занимава с музикални програми :godbless: голяма трагедия вече....иначе и аз доста често говоря за майка му,лкеля му и всичко що е от женски пол от рода му :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
мисля, че е от ОС щото понякога лапа на едно, понякога на друго, абе сам си върши глупостите. Консултирал съм се с назнайващи и първото дето почват да ми говорят са различни неприлични поздрави и обещания към Бил и майка му, някои са навитаци и на леля му  :blink:

хехехе:blink:бил го боли фара :cheers: неговата машина сигурно е с мнооого рам и не се занимава с музикални програми :virtuoz: голяма трагедия вече....иначе и аз доста често говоря за майка му,лкеля му и всичко що е от женски пол от рода му :blink:

Сори за офтопика, но аз се съмнявам да има някой който ползва Уиндолс и да не пцуе честичко онзи чичка с очилата и фамилиата му до девето коляно...

 

А за The Grand, и аз си го смъкнах, ама още не съм го пуснал/пробвал, защото още се боря с Кубейс-а да даде някакъв звук...Нали отскоро се познавам с него и още не се разбираме....

Редактирано от Yiwigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, за което си дал връзка, не е роял, а е един електромеханичен инструмент от близкото минало на Ямаха - CP80, който е нещо като акустично пиано с адаптери и има много специфичен звук, ще го чуете, като го дръпнете, но не е чисто акустично пиано. Най-вероятно се бъркаш със семпли от истински акустичен роял за Ямаха, но и това пак е готино и сигурно ще намери приложение някога! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За който иска да чуе истинския звук на този инструмент Yamaha CP-80, ЕТО едно парче на George Duke от 1979-та, където свири соло. Прилича малко на акустично пиано, но си има и свой индивидуален характерен остър звук.

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка. Не знаех, че Джордж Дюк свири и такива работи - самото парче е интересно. Иначе аз знам, че става въпрос са електромеханично пиано - нали си има инфо. Чудя се дали е същото като това дето Topsun толкова го рекламира и все не ще да го пусне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е!това за което аз говоря е чмаха - роял все едно бе човек.наистина нямам време да качвам 3 диска и между другото - не знам къде съм ги оставил...но това си е мой проблем...със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес видях това и мисля да го пробвам:

Bigga.Giggas.The.Rain.Piano

Пишеше, че саунда бил добър. Ще го видим скоро, не беше голямо, май 1 дискче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.