Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно пукането на пръсти :)


korn-jubi

Recommended Posts

Но с голяма увереност можем да приемем, че непукането им не води до артрит. Така че си заслужава малкото усилия, нужни да се откажеш от навика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The joint cannot be cracked again until the gases have dissolved back into the synovial fluid, which explains why you cannot crack the same knuckle repeatedly.

Actually I can...

Какво става ако някои (слава на Один, засега три) стави могат да пукат постоянно?

 

(леко офтопик - нема се с'ръдите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"A common, related question is, Does popping a joint cause any damage? There are actually few scientific data available on this topic. One study found no correlation between knuckle cracking and osteoarthritis in the finger joints. Another study, however, showed that repetitive knuckle cracking may affect the soft tissue surrounding the joint. Also, the habit tends to cause an increase in hand swelling and a decrease in the grip strength of the hand."

 

"Често задаван въпрос по темата е дали "пукането" на ставите вреди по някакъв начин? Всъщност има много малко научна информация по въпроса. Едни проучвания не показват никаква връзка между пукането на пръстите и остеоартрит на ставите на пръстите. Други, от своя страна, показват, че периодичното пукане на ставите може да повлияе на меката тъкан, ограждаща ставите (но не казват в каква посока - бел. мен ;) ). Освен това, изглежда, че този навик причинява повишено отичане на ръцете и намаляване на силата на стискане на ръката."

 

Бърз превод в ефир от мен ;)

 

Та така...изглежда не се знае още аджеба до какво води пукането на пръстите и други стави. Някой скоро беше казал, че говорил с лекар, който му казал, че това не е опасно за пръстите. Тук сега четем обаче, че това влияе по някакъв начин. Кой знае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амм аз до преди да почна да се занимавам с китара си пуках пръстите на лявата ръка редовно,ей така за спорта...откакто почнах,господина ми ми каза че не било хубаво и аз спрях от раз ;) ся като реша да си пукна пак така пръстите и ме боли даже ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пукането е просто вредно при всички случаи. И ако лесно и по няколко пъти може да направите последователно "пук" - добре е да минете през лекар и да вземете съответните мерки.

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се действа естествено и да не се пукат всичките пръсти по редицата от край до край, защото тогава е навик и прилагаш сила докато не чуеш "пук"! Ако докато си разтриваш тръстите за загрявка случайно някой ти изпука не би трябвало да ти навреди. Все пак и много други стави пукат при една обикновена гимнастика примерно, но това не значи че е вредно. Мисля че е съвсем нормално ставите да пукат от време на време, но не трябва това да се предизвиква нарочно с натиск! Иначе за пръстите е хуваво да се разтриват леко от вътрешната и външната страна, както и леко да се изтеглят по дължина с приплъзгващо движение (май не стана много ясно), както и разбира се масажиране преди свирене на кожата дето се "бронира" от натиска на струните :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@маrtinkfreedman: Това е някакво болестно състояние, когато ставите могат да пукат постоянно. И аз го имам на китките и глезените, ма да си призная не помня какво са ми казвали лекари по въпроса... Всъщност при мен припукването е породено по-скоро от приплъзването на жилите върху ставния шрущял, но все пак не е много полезно :music336:

 

Абе не си пукайте пръстите! Както AXE kaза: Но с голяма увереност можем да приемем, че непукането им не води до артрит. :hysterical:

 

Поздрави,

Влад

 

@synchu: Кого хулиш тъй, бре брат? :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм....звучи неадекватно, защото предходните мнения бяха изтрити.... моето в този смисъл също трябва да отпадне - или поне частта "с несъгласието" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до ся си ги пуках...на 16 съм но утре вече ми почват уроците и като се сетя за пукане...се мъча да не ги пукам колкото и да ми се иска...Психически нещо ме кара ;)

Но няма да ги пукам:coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересно-помна че преди време си ги пуках. после си премахнах навика. сега даже не мога да ги пукна и имам усещането, че е именно заради китарата. интересно до каква промяна в ставите и сухожилията води свиренето на китара.

П.П. не ги пукайте ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди помня,че си ги пуках бая...можеше ли не изпусках възможност.Даже незнам защо спрях...я да почна пак че съм излязал от форма май... сега като опитах (всеки от вас си ги е пукнал докато е чел темата ,признайте(= ) не се получи ;)

Редактирано от h0s
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.