Jump to content
Българският форум за музиканти

"Духачи" във форума има ли?


Recommended Posts

  • Отговори 138
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте,

 

аз пък преди 25 години свирих 4 години на кларинет в духовия оркестър на механотехникума във Варна.Тогава беше най-големия в България-около 70 човека.Имахме 12 алтхорни- повече от Филаделфийската филхармония-както казваше диригента ни Димитър Ресненски ,лека му пръст.Бяхме пълни аматьори ,но пък беше много готино.Точно започнах да изкарвам някакъв по приятен тон и завърших,казарма и край с музиката.Преди няколко месеца бях в една кръчма и се напих порядъчно и на пияна глава взех кларинета от кларинетиста на кръчмата- ром естествено. И ... о , чудо - тон и пръстите се мърдат от Ми долу до До горе без проблем.След една седмица имах кларинет и вече три месеца свиря всеки ден. Много ми е гот.Не съм добър но се кефя.

 

Да ви кажа и друго. Имах репетитор в духовия оркестър от Варненската опера - за мен той беше Бог.Преди 7-8 години го видях на един строеж.Поставяше теракот денем а вечер свири в операта. Стана ми мъчно.В какво общество живеем- в кръчмите чалгаджиите изкарват по 500 лв на вечер , а в операта пак толкова само че за месец.

 

И още - сигурно ставам досаден.

 

Трябва повече хора да слушат истинска музика.Просто нея я няма в ежедневието.Затова свирете - хората ще ви оценят.

 

Успехи и пишете повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
Има ли някой друг, освен мен, който да свири на духов инструмент?

Snowwhite, прочетох топика за гайдата (и твоите инструменталистски умения), така че те имам впредвид :D :D :D

Ami az sam fagotistka taka 4e ima mnogo duha4i tuka pone taka sam 4uvala no nishto interesno v foruma za tova nikoi ne pishe :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички колеги. Завършил съм през далечната 1979 година Русенската музикална гимназия - специалност тромбон. Търся връзка с мои съученици от випуска. Живота ни разпиля, така че ще се радвам ако някой от моето поколение се опита да се свърже с мен. На младите духачи желая да са здрави - свирете не се жалете - когато работиш, успеха рано или късно идва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Да се запиша и аз. Свиря на тромпет в духовия оркестър в Пловдив, в Биг бенд "Пловдив" и в " Intro quartet" (цигуларките). А иначе по цял ден работя в студиото на АМТИИ. Хм... май нямам много свободно време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, колеги! :hysterical: Аз не съм духач още, но много ми се иска. Много ме кефят саксофончетата и си мислех да питам .. колко време е нужно за да изкарам 2-3 ноти една след друга без да се запъна :) Става въпрос за алто саксофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Привет на всички колеги. Завършил съм през далечната 1979 година Русенската музикална гимназия - специалност тромбон. Търся връзка с мои съученици от випуска. Живота ни разпиля, така че ще се радвам ако някой от моето поколение се опита да се свърже с мен. На младите духачи желая да са здрави - свирете не се жалете - когато работиш, успеха рано или късно идва.

Я.... тука имало и колеги и то от Русе! :hysterical: И аз съм завършил музикалното с тромбон... ама за съжаление вече не се занимавам сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Има ли някой друг, освен мен, който да свири на духов инструмент?

Snowwhite, прочетох топика за гайдата (и твоите инструменталистски умения), така че те имам впредвид :D :D :D

 

Здравей ! И аз свиря на духови. Мога на тромпет,баритон и от една седмица и саксофон. :D Не си сам ;)

 

И Radoslav40, саксофона е много лесен инструмент. За тази една седмица, от която го имам вече съм научил около 7-8 парчета и правя джаз импровизации (е, не кой знае колко добри де :D), като се има предвид че свиренето на тромпет изисква съвсем различен начин на духане а аз съм свирил 3 години на тромпет. За един ден може да се напредне много ако имаш желание :P

Редактирано от Victor94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,извинявай,но ако смяташ,че за една седмица се става саксофонист се лъжеш жестоко!А още по-малко напредване за един ден.Това са празни приказки!Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 4 years later...

Хубава тема,

Скоро си купих тромпет и мисля да свиря с него в пещера "Орлова чука"/екскурзовод съм/,но това за следващия сезон...за сега само ще следя темата.

ПП-чудя се колко ли октави могат да се свирят,аз една вземам/с голям зор

Поздрави на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...търся нотите на 

ПП-аз съм от гр.Две могили/обл.Русе,ще се радвам ако има русенци,които имат опит,да се свържем

skype& ilia_dm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.