Jump to content
Българският форум за музиканти

"Духачи" във форума има ли?


Recommended Posts

Не!! В никакъв случай не казвам, че сте лоши - точно обратното! Понеже познавам хора от там, затова реагирам със задоволство! ;) А работата ще загрубее в смисъл ако седнем на маса! :)

 

ПС: Добре съм де! Отговарям след няколко месеца... :recourse:

 

 

ПС1: Отново подновявам предложение за бира(или каквото там се изисква) с мезе някоя вечер. Вече рано се стъмва и ако има желаещи да се обадят да лично. Става дума за този месец все пак :recourse: - да не минат 2-3 месеца пак... Приемат се освен тубисти и други духачи които желаят да си побъбрят и/или попият :) . За да не си мислите, че е несериозно, определям дати - 28/29.11.2007 за среща. Две дати ако има някой с ангажименти да се съобразим. Място - както дойде в деня преди датата (все пак за София става дума).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Отговори 138
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте!:greenangel:))

Готин форум!Аз се казвам Мирослав Петков.От Варна съм и свиря на тромпет:DУчих до 12 клас в муз. училище във Варна и сега продължавам в консерваторията.Обичам да свия предкласична музика,джаз(във всичките му измерения),народна музика....абеее,всичко що е музика-свирим;)Т`ва е от мен:metalist:аааа свиря и на клавир де,ама това е в друг раздел:)

Айде,живи,здрави:)

Редактирано от TruMpeT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега! Надявам се, че ще намериш достатъчно полезни неща и съвети тук...Ако случайно не намираш нещо, което ти трябва, питай - може пък някой да го има, но просто да не мислил да го публикува във форума....С питане и до Цариград се стига! Макар, че по лесния вариант е да си купиш автобусен билет :hysterical:

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желая да изкажа едно мнение , не искам никой да ми се сърди . Преди всичко , изключително много уважавам духовите инструменти ,уви аматьор съм , но ценя много музиката и се старая да слушам само хубавото . Та свидетел съм на една чайшукария напоследък , на една "духова музика" в лошия смисъл на думата . Просто голям процент от духачите свирят с почти никаква динамика , свири се без чувство , свирят се просто ноти ... Не искам да убидя никого , просто споделям мнение , нов съм във форума , не съм сигурен дали е обсъждано това , но просто това се набива на очи , и мисля че е всеобщ проблем . Смея да го твърдя това нещо , понеже не е само мое мнение , просто тук става дума за една делетанска работа , ще се развам да чуя и ваши мнения , каквито и да са те . :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм,съгласен съм с теб "sax man"...за жалост си прав,че напоседък на доста места стана само "духане",а не свирене :cheers: и ми става супер свидно,когато някой разваля музиката...и ми става още по :beer: .... когато видя саксофон(един от най-романтичните инструменти)да свири някакви кючеци и мазни чалгии.няма нищо против народната музика,но не и такива :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте колеги,според мен "за всеки влак си има пътници".Няма закон по който да пише на какъв инструмен какво се свири.Според мен всеки свири това което му е на душа:thumbs_up:Не си мислете че съм някой "долен" кючекчия.Занимавам се с класическа музика предимно,но уважавам качественото изпълнение.Майсторки изпипаното...па макар да било то дори и кючек.Съгласен съм че все по малко остават хората които влагат сърце и.....всичко в извличанто дори на един тон.Ами обяснете ми как да има?!Всичко кадърно е по чужбина...и най-лошото е,че са направили правилният избор...!!!Дано един ден и НАШАТА БЪЛГАРИЯ стане място за развитие и прогрес...Айде мир вам :thumbs_up:))

Редактирано от TruMpeT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
Желая да изкажа едно мнение , не искам никой да ми се сърди . Преди всичко , изключително много уважавам духовите инструменти ,уви аматьор съм , но ценя много музиката и се старая да слушам само хубавото . Та свидетел съм на една чайшукария напоследък , на една "духова музика" в лошия смисъл на думата . Просто голям процент от духачите свирят с почти никаква динамика , свири се без чувство , свирят се просто ноти ... Не искам да убидя никого , просто споделям мнение , нов съм във форума , не съм сигурен дали е обсъждано това , но просто това се набива на очи , и мисля че е всеобщ проблем . Смея да го твърдя това нещо , понеже не е само мое мнение , просто тук става дума за една делетанска работа , ще се развам да чуя и ваши мнения , каквито и да са те . :)

 

^Професионален музикант съм и с достатъчно стаж за да твърдя, че по-голямата част от духачите у нас, не само напоследък, свирят само ноти. Това е просто фрапиращо. Особено когато свирят в "група". Мисля, че не е само липса на желание. Според мен се дължи на дълбоко непознаване стиловата насоченост, нищожния опит в голям оркестър и ниската грамотност. Това е в тясна връзка с непознаването на щрихите и липсата на професионални изисквания към отделния музикант. Сигурно могат да се изредят много причини: за ниския статус на музиканта и неговото заплащане, за безплодните често неистови усилия да види "бял свят" нечие музикално произведение, неразбирането, опошления вкус у публиката, търговския подход от страна на звукозаписните "компании", липса на ред в държавата и т.н. Но ни пречи и онази липса на принадлежност към цялото, характерна за повечето българи: "Той ще ми каже на мене!" Индивидуализмът е хубаво нещо само, ако е подплатен с много знания. Професионализъм значи да си знаеш мястото. В цялото! Как ще го наречем: Общество или Оркестър, няма голямо значение. А ако имаш индивидуални качества можеш да бъдеш солист, но в Мястото отредено за солови изпълнения. Иначе се получава анархия. Т.е. няма ред.

Та за дисциплината ми е думата. Най-вече към себе си. И към околните! Иначе няма оркестър, държава, нация... Чалга, пачанга, чайшукария... лъжем себе си! Че сме музиканти, съдии, депутати, министри. Защото е самозаблуда, че никой нищо не разбира, невижда и че ще ни се размине. В този високотехнологичен свят няма място за ментърджии. Кога ще го разберем това! Защото при всички случаи последствията са за нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно това че ,,духачите'' свирили само ноти!Ами не при всички е такаКато видиш някой който свири на независимо какъв инструмент си личи дали той си обича инструмента,дали има желание да свири на него,или свири само за да се издържа ,да преживява някак си!!Аз съм една от духовата партия и се радвам че обичам инструмента си и никога не бих свирила по задължение ,защото така музикант не се става!Без да имаш талант и желание за труд,успех не се постига ,а се изсвирват просто едни ноти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е достатъчно до обичаш инструмента си само или свириш с желание. Талантът е задължение за притежателя му. Без необходимите знания докъде... Но още трябва опит и непрекъснато усъвършенстване - за да не изостанеш: слушане на подходяща музика, четене на подходяща литература. И още нещо много полезно - добрият инструменталист учи аранжиране /композиране/, а последните + диригента - свирене на чужд инструмент. Тук не става въпрос за начинаещия. А за този, който ще даде пример у подрастващия как се свири. А труда не искам да го споменавам. Ако човек изпитва удоволствие от това, което прави, усилията /трудът/ за него са "песен". Забавлявайте се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Явно има духачи гледам доста са понаписали.Аз съм професионален флейтист и в момента даже свиря на флейта и пиколо в духов оркестър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, хора, защо е толкова пуст този форум :) Само китаристи и клавиристи ли има? Аз като гледам и в търсенето на музиканти, се търсят само китаристи и вокалисти - хем малко духачи, хем никой не ги търси - тц, тц, тц... И все пак аз ще започвам а свиря на кларинет, само да пристигне :))) Лесно ли се учи? Засега не съм планувал уроци, ама 99% ще се наложи. Мисля да пробвам сам малко отначало - с книги, видео наръчници и т.н. пък ако не успея може и с уроци. Главно мисля да свиря класика и народна музика, може и джаз, но за него ще трябват и други музиканти, докато класиката и народната може отчасти и самостоятелно да се изкара :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Аз съм Християн, свиря на кавал, гайда и ударни:) на кавал се уча от 3 години и апелирам ако на някой му се свири народна музика, има известен опит и си търси съмишленици за това аз съм насреща и малко оффтопик ако може да питам някой от флейтистите как мога да си намеря някой друг нотен текст за класическа флейта? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.