Jump to content
Българският форум за музиканти

"Духачи" във форума има ли?


Recommended Posts

духовите инструменти са супер яки.най-много ме кефи тромпета,той е много универсален инструмент.на него звучат добре както и класика и джаз,така и народна музика.страшен инструмент. :):cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 138
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, някой има ли ноти за флейта? :)

 

Можеш да намериш такива в музикалния магазин отстрани на Народния Театър :) Там има едни розови, оранжеви тънки книжчици :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Аз от доста време се опитвам да намеря някой който да се занимава с духови инструменти.Имам един проект, който мисля че далече излиза от границите на това с което вие се занимавате, но ще се радвам ако някой се отзове на моя зов за помощ............

 

Бе човече, тва дето чух е 2 минути късане на гласни струни и 10 секунди някакъв бек-брас :blush:

За толкова малко духане дали си струва да изравям стария си тромпет?......Виж, ако цялото парче е с брас, може би си заслужава тръпката :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички колеги "духачи". Аз свиря на Валдхорна (знака на пощата :lol: ). За съжаление не видях никой да споменава нищо за този "странно приятен" инструмент. И понеже е всеизвестно ,че медните духови инструменти са най-трудни за овладяване а от своя страна Валдхорната е най-трудния сред медните духови ,реших да спомена и тази "тръба".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе други флейтисти има ли? :D

 

Ми аз от около месец свиря на блок-флейта :-)

 

Гери :) честит нов инструмент! Как реши да свириш точно на това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой друг, освен мен, който да свири на духов инструмент?

Snowwhite, прочетох топика за гайдата (и твоите инструменталистски умения), така че те имам впредвид :):D :D

 

Аз се занимавам с кавал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм... значи казваш валдхорната е най-трудният инструмент а??? на мене лично много не ме кефи щото има приложение само в симфоничният оркестър . (ако греша ме поправете ама аз само там съм виждал валдхорна). :drummer:

 

П.П успех в начинанието ти с валдхораната румба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в защита на всички валдхорнисти.

И според мен валдхорната е най - трудния меден духов, и не се използва само в симфоничния оркестър. Използва се и в духовите оркестри, но там има най - лесната партия :greenangel:

Но нека да не се засягат другите колеги които свирят на други инструменти. ( аз съм кларинетист)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не трябва да духаш много силно, че стават едни киксове

Имам едно може би профанско питане (не съм музикант и не свиря), но бих искал да знам какво е това "кикс". На няколко места го срещам ... Дали това е заекване на инструмента или нещо друго. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Кикс" се нарича конкретно ситуацията, в която меден духов инструмент не уцели точно позицията от уста и при това положение не се чува правилния тон с определената му височина, а нещо като пръдня.

В по-широк смисъл е както каза kitaratapesho.

 

Влад

 

п.п.

Като гледам коментарите до тук, бих казал, че и аз духам - на дудук и на тин уисъл.

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди няколко дни си взех окарина от рилския манастир и имам желание да се науча :( инче разцъквам си и един дудук и едно дет му викам кратунка щото не му поня африканското име хах его е kratunkkaMC.JPG

 

 

бтв дръмбоя не може ли по някав начин да се впише към духови :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.