Jump to content
Българският форум за музиканти

"Духачи" във форума има ли?


Recommended Posts

Има ли някой друг, освен мен, който да свири на духов инструмент?

Snowwhite, прочетох топика за гайдата (и твоите инструменталистски умения), така че те имам впредвид :D :D :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 138
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

хех :D аз свирех на баритон в духовия оркестър на даскалото- знаех 4-5 марша и тва беше :D ако се брои, начи и аз съм от "духачите"... не ми харесва как звучи тва :) ма кат се замисля колко зле бехме, баш за духачи се класираме :P

Редактирано от chacho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаха :P Аз съм свирил на тромпет в техникума в Правец още... :) Навремето :P Ама изкарвахме парчетата де! Зверско духане беше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, като каза тромпет, сетих се, че в духовия оркестър бяхме правили едно парче за соло тромпет и оркестър. Верно, не беше оригинално за духов, беже аранжирано, обаче беше страшно нежно джазче. Направо ми пълнеше душицата да го свирим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз насила учих тромпет - голям зор изкарах, дорде отпоря една гама в две октави, даже колкото са по-високи тоновете, толкова по-трудно става.

 

После джуките ти се изправят......Хaxaxaxa - аз даже едно вазелинче имах...Хaxaxa

Ама какво да правиш....Пък мундщука го триех със спирт за дезинфекция.

 

Да, а дървените са по-лесни от медните - пробвал съм на кларинет и е супер лесно.

 

Само не трябва да духаш много силно, че стават едни киксове - свирех разни песнички даже, само на jazz ме избиваше, ама това е една дрга тема .... :unsure:

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Изрових тази тема, че мислех аз да правя..

Е аз свиря вече 5 години не много усърдно на тромпет и мога да кажа, че не е много трудно просто трябва много свирене

А за дървените не съм свирел и незнам как е само на кларинет и на обои се опитах и мисля, че тромпета си е много по лесен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свирил само на рекордер, ама много бих искал да се пробвам на сакс или тромпет. Иначе Tarvin, в един прекрасен момент може да ти се обадя щото може да потрябва човек с обой - много се доближава до сопрано сакса и аз много ги уважавам и двата инструмента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз насила учих тромпет - голям зор изкарах, дорде отпоря една гама в две октави, даже колкото са по-високи тоновете, толкова по-трудно става.

 

После джуките ти се изправят......Хaxaxaxa - аз даже едно вазелинче имах...Хaxaxa

Ама какво да правиш....Пък мундщука го триех със спирт за дезинфекция.

 

Да, а дървените са по-лесни от медните - пробвал съм на кларинет и е супер лесно.

 

Само не трябва да духаш много силно, че стават едни киксове - свирех разни песнички даже, само на jazz ме избиваше, ама това е една дрга тема .... :rolleyes:

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

карата и еди сарафян.кой си ти,че не мога да са сетя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте на всички.Аз от доста време се опитвам да намеря някой който да се занимава с духови инструменти.Имам един проект, който мисля че далече излиза от границите на това с което вие се занимавате, но ще се радвам ако някой се отзове на моя зов за помощ:greenball: Да, както ви се струва става въпрос за група, която ще прави подобна на http://free.data.bg/corebomb/Skacore%20and...0de%20nudar.mp3 музика.От АДСКИ много време търся някой "духач" но се оказа че много малко хора се занимават с духови инструменти! Още по малък процент от тях са навити да свирят нещо подобно,а 100% от тези които отговарят на критериите са заети :greenball:Затова...чуйте парчето..ако ви хареса чуйте и групата :greenball:помислете....Ако има някой, който се навие, ще съм адски доволен!!!!Весело ви :greenball: :greenball:

Редактирано от terrypratchett
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.