Jump to content
Българският форум за музиканти

Как пишете песни?


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Аз лично само веднъж съм сънувал как измислям някакво парче, помня, че (според мен) беше адски яко. И толкова, на сутринта не го помнех. Помнех само, че е в ла мажор. Достя ме беше яд :girl_cray2:

Аз затова си взех още навремето GSM с диктофон (сега това е нещо нормално, но преди бяха значително по-скъпи от обикновените) и когато ми хрумне нещо веднага си го изтананиквам на GSM-a и после си го доразработвам на китарата. Имало е случаи, когато по улиците хората ме гледат и си мислят - тоя пък какво си "диктува на GSM-a"?? :-)

А за "скелета" на песните т.е. бас и ритъм китара/пиано мисля че е много важно да се знаят квартови и квинтови кръгове особено за начинаещите, т.е. напредналите няма как да не ги знаят.

Редактирано от Dan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че не съм съгласен, че трябва да се знаят квартовия и квинтовия кръг на тоналностите, но наистина ми е интересно, защо мислиш, че точно това е толкова важно. Чисто любопитство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ мен ако питаш, най-важно е да имаш усет за ритъм, оттам координация, трайности и размери.

квинтово-квартовите кръгове, алтерации и други йероглифи ги остави на хора, които (и) теоретично се занимват с музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Съгласен съм с Kurt Uvash, че задължително музиканта/композитора трябва да има чувство за ритъм и т.н. но трябва поне да поназнайва някаква теория, защото по сайтовете с акорди на песни (за китара) е пълно със сгрешени акорди (особено в по-известните песни изпращани от потребилите - напр. - от 5 варианта един или два са верни)) - или цялата тоналност е друга, или отделни акорди са сгрешени. така че човек трябва да знае поне кое с кое си пасва. Затова смятам така, kolio_k.

Редактирано от Dan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз пък крада яко... :P:yahoo: шегувам се, но това са твърде лични въпроси :P с китарата, бас-а, пианото, гп-то вкъщи правя идеята и после в репетиционната с другите момчета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

факторите , които ми помагат най-много за целта са:

 

1-во-слушане на музика

 

2-ро- вдъхновение

 

3-то- добър инструмент

 

4-то- хармонически познания

 

5-то чувство за ритъм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Обикновенно като съм в автобуса и си мисля песни и естествено докато сляза вече ги няма laugh.gif

трябва да си взимам диктофона с мен! cool.gif

 

D: може да ги пишеш на тетрадка (ако има къде да я сложиш )

Редактирано от niki101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една икона някога беше казал, че трябва вдъхновение за добра песен. След като на човек му се случи нещо хубаво е много по-лесно да се напише хубава и оригинална мелодия. На мен ми идват, когато най-малко очаквам. Останалото го крада от корейския поп :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@niki101

level_70_necroposter_shirt-d235349121633654012a9t5r_200.jpg

Тази седмица има някакъв бум в съживяването на теми. :thumbs_up: Не знам какво правите, в Гугъл ли търсите, та попадате на теми от последните страници, но неслучайно има дати над всеки пост. :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ами аз не чета редовно и после ровя, пък видя нещо дето съм пропуснал и седна да чета.

 

Мен постоянно ми бръмчи някаква мелодия в главата, я моя я чужда. Ако е моя и ми хареса преди я повтарях наум докато я запомня. Отскоро ако ми хрумне нещо идейно се скривам някъде на тихо с телефона, пускам записа и тихо пея и тракам по корпуса за бийт - на записа излиза като техно-каса понякога но става :)

 

Така че ползвайте си телефоните. Всеки съвременен телефон има някакво вградено приложение за диктофон. Естествено записа звучи като от комунистически кинопреглед в повечето случай, особено ако сте записвали на улицата, но пък е по-добре от колкото да го забравите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.