Jump to content
Българският форум за музиканти

Как пишете песни?


Recommended Posts

Да де,но то си е за тяхна сметка.Те такива не дават на музиката,а само взимат от нея! :twisted:

евала!и аз съм на това мнение.не трябва да се ощетяват чувствата в музиката.едно парче звучи най-добре,когато го изсвириш за първи път,щото тогава има емоция,след това като го свириш можеш да почувстваш отново тази тръпка,но няма да е същата.може да звучи грубо или смешно сравнението,което ще направя,но това е като да свършиш за първи път :godbless: музиката е математика,но само на теория.на практика е чувства.не е лошо да знаеш математиката,но не се превръщай в робот...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Има ужасно много песни, писани по този начин, които ме разбиват. Щом песента се е получила готина, на кой му дреме как е била написана?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак старата песен-Музиката като изкуство,или като начин за изкарване на пари........

Това какво общо има с начина на писане на песни? Това което казвам аз е, че е важно песента да се получи готина, а не как е написана. Като видиш една готина кола не ти пука с кви отвертки са я сглобявали, нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ги и двете работи.не може да се спори за неща които съществуват.по-скоро всеки може да каже как ги прави хавите без да има конфликт...щото ако всички сме еднакви няма да е интересноB)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джазът е прекрасен пример - музиката на твореца! И все пак, както си говорихме с китаратапешо, тя е най-логичната! Присъединявам се към мнението, че истината е в емоцията, която получаваме при слушане. Дргото са празни приказки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те нещата са много субективни,а и това да се напише хубава песен пак си е изкуство,но за мен е по-скоро комерсиален проект.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както много други неща и моят начин да пиша песни е еволюирал.Преди години сядах на пианото, слагах вместо ноти стихосбирка на любим поет и запявах :cheers: .Друг път засвирвам нещо и след това му добавям думи..Сега съм заменила пианото /е, не съвсем, де/ с компютъра.Щастлива съм, :P че техниката ми даде възможност да изразявам себе си , да открия и събудя дремещи в мен неща.Когато за първи път започнах да работя с програма за композиране, разбрах колко е хубаво да пишеш за няколко инструмента и композицията да звучи богато.Когато пиша основната мелодия / на вокала/ в един момент чувствам, че тук трябва да се "обади" цигулка :violin: или китара :guitar: и да изсвири точно тези ноти или барабаните да забият по-лудо.Задавам мелодиите за различните инструменти върху петолиния.Чрез този начин на композиране аз се чувствам свободна да изразя цялото богатство на мелодията, която чувствам в себе си и се радвам, че мога да я чуя изсвирена от бенд :violin: :guitar: :violin: :guitar: :violin: :guitar: , па макар и виртуален.

Е, хайде, чао :hello: , че стана много дълго!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Еми аз 'зимам акустичната почвам да дрънкам к'вито акорди ми дойдат, почвам едновременно с това и да пея... Понякога нищо не става, понякога такава мелодия ми идва, че си казвам - "Егаси яката извивка на вокалната линия, туй ще стане хит!" Понякога въпросния хит се оказва че съм го взаимствал от някоя известна песен и се налага да видоизменям че да не си личи че е крадено, а понякога се оказва че наистина си е само мой и тогава стават най-яките неща. Та така де - акустична и глас - за мен това е! Аранжимента е важен но когато песента е хубава, какъвто и стил да я направиш ще звучи :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те нещата са много субективни,а и това да се напише хубава песен пак си е изкуство,но за мен е по-скоро комерсиален проект.......

 

А дали и при Стоунс, Бийтълс, Цепелин и т.н. всичко е опирало до това?

"комерса" е политика на свършения факт, нещо като "желана бременност".Но, за жалост, няма нищо общо със "семейното планиране". :offtopic-001:

Лошо няма.Както е казано "Колкото повече....ех, мило мое мече!" :topicsux:

Една песен се пише въпреки всичко, или въпреки нищо.Просто се ражда.Надявам се някои ден да мога да го обясня.А начини за запис "Колкото повече........Толкова по-добре"(мечо глух)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.