Jump to content
Българският форум за музиканти

Край Босфора....Правят чинели мама им


Recommended Posts

Та значи един пич дето си купих раида от него ми се похвали с новия си раид чинел купен от Турция направо за ебем ли го...300 лева май беше....Аз като чуя турско и....ми се потурчва нещо в душата и винаги съм имал нещо на ум,ама точно тоя изглеждаше ,а и звучеше доста добре...Самия чинел беше ръчна изработка и сякаш от 2 части-едната -вътрешната и камбанката бяха като току що извадени от тенекиджийницата на вид с пепеляв и мърляв вид,а периферната беше лъскава като повечето чинелки.Марката не я помня,но звукът не беше лош-доста добър за малкото време през което го пробвах.

Та се чудех-Америка и Европа са ни далече още,ама Ориента -ей го де е...Ако има готини работи и някой знае де що и колко -кво ни пречи да си организираме една ексКУРзия до Цариграда и да си напазаруваме нещо директно от производителя-хем можеш да пробваш,хем по-евтино?а?

Другото дето се чудя-абе маса чинели съм гледал и Зилджан и Пейст и с едни такива полумесеци по тях,турски изделия пак(може би)-по лиценз ли ги правят що ли?Само ние в Бг ли сме толкоз некадърни и не можеме да правиме чинели?

Айде со здраве:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз барабанист не съм, но от разговорите ми с разни болни пациенти знам че Зилджйиян са турски чинели. "Зил" значело чинел, оттам и фамилията на производителите - правели ги от повече от 3 века. :blink: Поправете ме ако греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да. чинелите в турция1 са на доста добри цени е разбирасе турските марки. на скоро един познат си купи от там истамбул за 250$ чинели за фус и краш 15, а тука само за капаците искат 380 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mu3epHuK, прав си.

Зилджан са си изконно турски чинели. Доколкото си спомням легендата, правят ги двама братя турци, които емигрират в САЩ.

Така че, ако по Зилджаните има полумесеци, не се притеснявайте - това е завръщане към корените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз барабанист не съм, но от разговорите ми с разни болни пациенти знам че Зилджйиян са турски чинели. "Зил" значело чинел, оттам и фамилията на производителите - правели ги от повече от 3 века. :blink: Поправете ме ако греша.

аферим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турция съвсем не произвежда чинели от вчера. Имат много добри марки - аз знам за Bosphorus, Istanbul, Mehmet...а сигурно има и още.

Ако се поразровите из сайтовте им ще видите, че има много добри модели, а и доста хора ги използват...особено за джаз.

 

http://www.bosphoruscymbals.com/

http://www.istanbulcymbals.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Турция съвсем не произвежда чинели от вчера. Имат много добри марки - аз знам за Bosphorus, Istanbul, Mehmet...а сигурно има и още.

Ако се поразровите из сайтовте им ще видите, че има много добри модели, а и доста хора ги използват...особено за джаз.

 

http://www.bosphoruscymbals.com/

http://www.istanbulcymbals.com/

много си прав, аз имам един краш Bosphorus и направо си е върхът много добра марка :blink:

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години Istanbul се разделиха на Istanbul Agop и Istanbul Mehmet, иначе освен тях и Bosphorus има още сто подобни марки и марчици (Grand Master, Masterwork, Turkish и т.н. и т.н.), но поне според мен моделите им са доста сходни. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zildjian са турски арменци, имигрират в щатите, но постепенно се разделят (за пари наи вероятно) и сега боб зилджан е шеф на sabian, а жената и дащерите на арманд които по4ина наскоро поеха зилджан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе гледам аз на пастата Зилджан 4е пише Avedis Zildjian cymbals since 1636 -годината не съм сигурен....но ми прозвуча турско и и аз се усъмних че са намесени турчоля в цялата работа.Лошо няма-щом звучат добре ,значи е Ок работата:)Обмислям екскурзия лятото до южната съседка с цел търговски туризъм :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе гледам аз на пастата Зилджан 4е пише Avedis Zildjian cymbals since 1636 -годината не съм сигурен....но ми прозвуча турско и и аз се усъмних че са намесени турчоля в цялата работа.Лошо няма-щом звучат добре ,значи е Ок работата:PОбмислям екскурзия лятото до южната съседка с цел търговски туризъм :)

е браво бе! аз си мислех че зилджиан са американска фирма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В муз. магазини в Стамбула има чинели колкото щеш - можеш да си пробваш до пълно умопомррачение. Градът като цяло също си струва екскурзията. За цени не очаквайте чудеса, но спрямо БГ мисля че ще е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За барабаните не знам, ама китарите там (гледах ги миналата година август месец) си бяха на доста по-солени цени от тукашните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но напр. безименните кухарки (китайски) които тук вървят по около 80-90 лв. там излизаха 50-60. Имаше и комплекти чинели (турски) - 2 бр. паници за фус, краш и райд за около 100 долара общо. Най-вероятно каквото плащаш - това получаваш т.е. за 100 долара е някаква отврат, но има и варианти с по-добри цени.

Аз питах (и пипах :) , те питането с пипането вървят ръка за ръка :P ) некви басчета и усилватели. Цените бяха високи, но с "разговор" търпят корекция в определени граници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.