Jump to content
Българският форум за музиканти

Край Босфора....Правят чинели мама им


Recommended Posts

Ми те там хората на пазара му викат пазар щото се пазариш,а не като тука -или плащаш или ходи си легни...И сигурно цените са по-високи за да може като ги засмъкваш при пазарлъка да станат приемливи-все пак едва ли правят и китари както чинелите:pray:))

Ако нашия педал(басист под прикритие)не ми донесе едно комлект4е от Щатите ше ида до Стамбул града за тенджери и тигани да си купя;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, хора - Zildjian са си арменци - дори само фамилията им го показва/завършва на "ян" като Сиркисян, Бабаджанян и т.н. /

 

Просто емигрират в Турция и започват на времето бизнеса си там с чинели...Те са няколко поколения, коитоподдържат традицията.Чак по-късно, когато се разраства бизнесът, единият брат отива в USA с създава филиал на компанията там.

 

Zildjian са едни от най-добрите чинели в света днес - причината е не само начинът на изработка, но и процента на съдържание на всеки метал, който се използва при отливането им, което си е запазена марка, както Кока-Кола например, а формулата се предава от поколение на поколение.

 

Не е нужно да ходите до Турция, може да си купите такива чинели и от някой от българските музикални магазини.

 

А и не сме в първобитно-общинния строй - може да си поръчате всичко по интернет от официалния сайт на Zildjian, при това на доста прилични цени.

 

Чакай, че прозвуча като реклама, а пък Zildjian не са ми платили за това :singer:

 

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и не сме в първобитно-общинния строй - може да си поръчате всичко по интернет от официалния сайт на Zildjian, при това на доста прилични цени.

може да се поръчва .. но повярвай ми "пътните"(мътните) разходи не са малки... личен опит.. по добро от това някой приятел да ти ги купи от САЩ и да ти ги донесе няма

 

в съседна турция положението не е по розово и не се връзвайте по цените.. ако нямате друга работа дотам а ще се ходи само за масал и да си купиш някоя тенекия няма смисъл .. и тук може да си поръчаш чинелите на приблизително еднакви цени.. говорим за качествени чинели и изобщо инструменти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Чак по-късно, когато се разраства бизнесът, единият брат отива в USA с създава филиал на компанията там.

Аз пък знам, че емигриралия брат създава фирмата Цилджан, а братът, който остава в Турция има същата фирма, но с друго име, и двете фирми се конкурират и не били в блестящи роднински взаимоотношения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Това, което знам се покрива с казаното от HHX, само че братята са трима (може да греша, казвали са ми го), като най-големия остава в Истанбул, а другите двама правят Сейбиън и Зилджан. Маняк съм на Paiste, но през годините така се получи, че в сета ми има и два чинела 22 и 13 инча с надпис K zildjian & Co ISTANBUL, от които съм много, много, много доволен! :no: Те са с един странен зеленикав цвят и много мощен пробивен звук. Докато Paiste повече съскат и разсипват камбанки, турските станбули звучат все едно чупиш витрина на ЦУМ в 23 часа... :band2: Капаците на фуса ми са от същата сплав - 11'', но нямат надписи, защото са ръчна изработка, изнесени по втория начин от фабриката, за да бъдат подарени, като във всеки от тях има подпис на майстора, който ги е правил и са различни на звук. Много са дебели и тежки и въпреки невзрачния си 11-инчов вид са създавали страхотни проблеми на не един и двама озвучители. :D Цитат от Оги: "Браточка, тая пича въшка се прослушва навсякъде бе, ебати копелето, влиза и в овърхеда и в микрофона на касата, к'ъв е тоя честотен диапазон?!?" Така че, нищо че е турско, но си БАШ качествено това К zildjian & Co ISTANBUL, с някакви арабски йероглифи най-отгоре. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.