Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

абе познавам адски много китаристи и според мен е по -често явление ел. китарист да понасвирва класика.докато класик-олееееее малееее.даже вибрато нямат за пред хората.а като се свири бьрзо-тогава се чуват повече струните,на които не свирят!има и изключения,разбира се,ама те са за да потвьрдят правилото.познавам такива.

и друго,мисля ,че хубав тон на ел.китара се вади отвратително трудно.и не говоря за на тона на неква mtv звезда,а за сериозни свирачи.ток не минава през тона,сьщо така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа чакай, че нещо прочетох за класическите китаристи... че рядко свирели на електрическа китара. абе не знам... аз от 13 години вече свиря на класическа китара, не съм спирала. това уча и преподавам в едно читалище ... на пръв поглед пенсионерска история нали? ахахахха Все пак имам една черна стрела Facotr от доста време... имах industrial група.. правихме доста концерти, клип снимахме... някви такива неща... абе уж сериозно беше. та май съм разбила правилото за класическите китаристи хихи... не че е нещо де... ама да кажа :greenball: Иначе най-голямата ми лудост е акустичния звук... да ме прощават колегите с електрическите китари, ама нищо не може да се сравни с него! хайде стига съм писала.. извинявам се за романа хах :greenball:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че това което всички(повечето) се опитват да кажат е че електрическата и класическата китара са два съвсем различни музикални инструмента и техниките който се използват при тях също са адски различни... Следователно всеки трябва да учи това което му допада а не задължително да започне с акустична ако не иска да свири на такава за постояно.

Извод:"Каквото и да свирите го свирете със кеф и желание :)".(точка) :thumbs_up:

 

 

Rock On! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това да, но класическата китара чисто практически и като начин на мислене и изпълнение дава много стабилни похвати за овладяване на координацията, свирене без стягане на ръцете, правилна апликатура в лявата ръка и какво ли не... докато доста самоуки "китаристи" се ограничават в развитието си и дори си докарват проблеми заради неправилни навици. както и да е де.. нещо ми се прикава, за тва дрънкам :offtopic-001:)) Усмихвайте се,тва е важно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил сьм на класи4еска китара 1 година(успоредно с електри4еската) и не6то не ми допадна много вапреки 4е има стра6но голяма полза от нея.А ина4е някаде про4етох 4е нямало вибрато и такива газариики в нея - то просто самият стил и на4ин на мислене е коренно разли4ен и докато такижа работи по4ти отиьстват, ви6 колко много се използват басовите струни и ми кажи каде на електри4еската се използват толкова 4есто :) А ина4е това 4е акусти4ната кита,ра вади наи готиният звук според мен е прекалено абстрактно - много хора,много мнения.Според мен не зависи толкова от звука колкото от теку6тата хармония, но си мисля 4е ни6то не може да се сравнява с един delay + drive :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично харесвам и двата типа китари обаче отскоро се свиря е взех акустична китара за да се науча на нещо, а пък после живот и здраве ще си взема и електрическа китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично харесвам и двата типа китари обаче отскоро се свиря е взех акустична китара за да се науча на нещо, а пък после живот и здраве ще си взема и електрическа китара.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,искам да попитам коя от тези двете е по-добре да си взема за да се уча...

http://www.staggmusic.com/images/13827.jpg - класическа (100 лв.)

или Factor - акустична (90лв.)

...при условие,че след половин година ще си взема електрическа?Просто за толкова кратък период не ми се дават повече от 100 лева.Искам само да посвикна да си кърша пръстите по струните :thumbs_up: и също като хвана електрическата да мога да засвиря нещо.Класическата ми харесва много като визия и качеството не е толкова зле,но пък смятам да свиря предимно рок (интрото на Stairway to Heaven,Angie на Rolling Stones...).Factor-a е с метални струни,но е "по-китайската" от двете :thumbs_up: и някъде четох,че ключовете и не държат хубаво,а аз няма да мога сам да си я настройвам.

Та,въпроса ми общо взето е - може ли да се свирят рок-балади на класическа или за тези неща си трябва жица,пък дори и върху корпус Factor...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми рок балади все съм гледал и с класически и с акустични китари.аз предпочитам метални сртуни, понеже ако Бог даде и си взема електрическа да съм запознат с усещането на "жицата".а пък щом мислиш за електрическа, аз смятам, че акустичната е една идея по - близо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не се ли вика акустична, когато е с метални струни?тази е с найлонови, но прагчетата от главата до началото на тялото са 14...носи всички черти на акустична освен струните...или аз съм грешно образован като си мисля, че акустичната трябва да е с метални струни

Редактирано от metaliza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз свиря на класическа и ходя на уроци от около 3 месеца...Много е приятно...Мисля да почна и ел. ,но класическата няма да я спирам...Иначе имам един C. Giant...(ако сте чували за тая марка...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.