Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

Еми аз тая година си взех една класическа Кремона , смених и струните и меко казано бях изненадан от прекрасния и тон , знам звучи смешно но за мен вади много хубав и чист тон.

Та запалих се аз , започнах да търся ноти на класически пройзведения и сега бавно по бавно си ги научавам.

Даже мога да се похваля , че вече знам целия Romans de amor - нещо много хубаво и прекрасно за мен.

Сега уча някакъв валс и скоро ще пускам клипчета....

Много релаксиращо ми действа звука на китарата и се радвам , че има още луди като мен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

37977501215021958111290066499vHsTqxNSNpoDu4f4pTMs.JPG

 

 

Уууууу.... Прекрасно!!

Много съм ти благодарен! Още от утре почвам да премятам страниците ;)

 

 

Поздравиииии :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет люде отново!

 

Искам да питам, тъй като тепърва навлизам в прекрасния свят

на Класическата китара, какво мислите за този продукт -->

 

Steel Finger Picks ;)

 

Знам, че натуралното/ноктите/ е най-добре, доста четох на различни

места и различни мнения, но искам да чуя и вашето.

Защото няма как да ги пусна да израстнат по-дълги.

Мисля, че този модел хем ти позволява да усетиш струната с

възглавничката на пръста преди да стигне струната до

металната част, хем до някаква степен са ти по-близо пръстите

до струните от колкото другите модели Plecktrum-и които

разгледах.

 

Таа, надявам се да ми оставите поне 2-3 мнения и отзиви :-)

така като за начинаещ, тамън по от рано да почна да свиквам с

тези метални джаджи :-)

 

 

 

Поздрави и :drummer:

 

 

p.s. Отворен съм към критики, все пак за 10-ти път казвам, че

не ги чаткам нещата така добре все още :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Веднъж видях един индивид, който ползваше същите и човека тогава каза: 'Ноктите ми не са в ред и се НАЛАГА да използвам тези'. Моето мнение е, че по-добро от ноктите няма, стига да се грижиш съвестно за тях :greenangel:. Между другото, можеш да развиеш и техника за по-къси нокти. При теб какъв е проблема, че да не можеш да ги пуснеш 2-3 мм ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да имаш дълги, здрави(нелющещи се) и еластични нокти трябва - да се хапват много(0.5-1кг) плодове, сирене, мляко и 2-3л течности на денонощие. Когато се появят бели петна по ноктите това е признак за липса на витамини/минерали и ако не ви се ядат плодове пийте хапчета-витамини, но течностите са задължителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен първо пробвай с ноктите преди да купуваш тези джаджи

В началото(не че сега не още там) ми трябваха доста дълги нокти за да ми е удобно да свиря, но постепенно се научих с късички и сега са около 3мм

Ако такава дължина не ти е проблем, мисля, че ще ти е значително по-лесно с нокти, отколкото с тези "перца"

 

Каквото и да ти кажем ние обаче, най-добре ще е да решиш сам като изпробваш :whistle:

 

успех

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Благодаря за бързите отовори/макар, че аз малко късно

пиша, ноо много натоварено ежедневие/

 

Та цялата раота не е в самите нокти, дори мога да се похваля

с доста устойчиви и здрави нокти, но практикувам бокс и

ми се е случвало на няколко пъти да ме болят ноктите от

блъскането по крушата, когато са били малко по-дълги/може би

от стискането на ръката в юмрук, нямам представа../

Скоро започвам да се занимавам с Wing-Chung и там сме

без ръкавици и има опастност от одиране, поне до колкото

ми казаха.

В крайна сметка £4 за тези металните не мисля, че

е кой знае какво, както каза "Checho" ще пробвам и ще

видя какво ще се получи!

 

Ще драсна като пробвам да кажа и моето мнение :hysterical:

 

Искренни благодарности за отзивите,

 

Поздравиииииииии и :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет,

 

От скоро обмислям отново да се захвана с китарата, но искам да си взема такава която ми пасва по размер и стил.

Имам една, безименна, но ми е малко неудобна.

 

Какви размери имат китарите, пръстите/китките ми не са много големи, и затова ще търся нещо с по тесен гриф и "по-ниски" струни. Тялото- по-голямо, понеже не искам да се превивам гърба.

 

Каква е разликата в звукоизвличането при акустичната и класическата? Колебая се дали да не започна от класическа китара. Чувал съм, че ако се науча на такава после ще мога да свиря на всичко.

 

Падам си и по класическата музика, както и по рока (доста).

 

Ориентирайте ме в ниския ценови клас (100на лв) каква да си взема, Кремона добри ли са?

 

Тази книжка по-горе добър самоучител ли е?

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колега ктарите имат размери 4/4 (демек най-разпространената), 3/4 (малко по-малка както се вижда чисто математически), 2/3 и т.н. Трябва да се хване за да се усети!

 

При класическите китари (които са акустични) струните са найлонови (пластмасови) и са малко по далечко от грифа (зависи и от сетъп-а де), но за сметка на това са по меки, при тази разновидност грифа е широк, или поне в 99% от случаите.

 

При уестърн китарите (които също са акустични) струните са метални, ниско до грифа и самия той е по тънък!

 

Звукоизвличането, колега, е както някой някъде спомена зависи от "задкормилното" устройство!

 

За 100-тина лева все нещо изпада втора ръка из форума, подраздел "Продавам", но може и да си пуснеш обява, че купуваш в подраздел "Купувам"

 

И хубаво е, когато се замислиш каквото и да правиш и не си запознат с материята да попрочетеш малко (не се отнася само за тебе, колега). И да си изградиш някаква представа, щото от някъде чух, ама някой ми каза .... поразгледай темите из форума и ще разбереш за какво говоря ... отплеснах се.

 

Ако имаш още въпроси питай ... но да са подплатени поне с малко самоинициатива и от твоя страна!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^На теория постановката наистина зависи от задкитарното устройство, но ако се свири класическа музика си има някои правила за разположението на китарата, на лявата и на дясната ръка, които улесняват много. Някои лесни пиеси без проблем се свирят както ти падне, но ако стигнеш до нещо по-засукано - няма начин иначе. Виж някои клипчета из ютюб, които намерих - първите две са различни постановки за класическа, а втората - за акустична китара с метални струни:

 

http://www.youtube.com/watch?v=7AQd11deqbo...feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ида в някой магазин да видя как са им размерите, засега се спирам на уестърн, понеже ще свиря предимно рок неща, блус... Класиката ми се ще на пиано да я свиря отколкото на китара.

А и класическите акустични китари са с по-широк/дебел гриф, което ще рече по-неудобни позиции?!

 

А тези постановки ми се сториха малко екстремни, единствено тази ми допадна, в която може да си с изправен гръбнак:

 

 

Поради изправена стойка и разбира се силно желание бях се засилил да започна с пиано, но засега се налага да го отложа ^_^

 

Какъв е минимумът от уроци при учител по китара, понеже и това си е перо...

 

Засега мисля само в началото да ходя по час седмично няколко пъти докато свикна с постановката, звукоизвличане, техника... и после ще го карам на самоучители и чат-пат на уроци. Какво мислите?

Имам 1 месец опит при учител с класическа китара пред 3г :icon_shithappens:

 

Иначе прегледах до 13 страница темите преди да пиша онзи ден. Ще продължа да чета.

Засега ще е Stagg или нещо втора ръка.

 

Благодаря

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

littlegreen извинявай връщам си думите назад тук наистина има адски малко класически китаристи :drummer:

 

И аз съм една от тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и класическите акустични китари са с по-широк/дебел гриф, което ще рече по-неудобни позиции?!

 

А тези постановки ми се сториха малко екстремни,

 

 

Поради изправена стойка и разбира се силно желание бях се засилил да започна с пиано, но засега се налага да го отложа :rockon:

 

Какъв е минимумът от уроци при учител по китара, понеже и това си е перо...

 

Засега мисля само в началото да ходя по час седмично няколко пъти докато свикна с постановката, звукоизвличане, техника... и после ще го карам на самоучители и чат-пат на уроци. Какво мислите?

Имам 1 месец опит при учител с класическа китара пред 3г :ok:

 

Благодаря

Ебаси глезотията! Или свириш до откат с болки, жертви и провали, или се отказваш и ставаш офис-мениджър, шеф на нещо си, като компютър, вила с краставици и домати - или ... или!

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Първата ми класическа - от ГДР - Музима.

2-3 години се занимавах - май добре посвирвах.

Продадох я - и после бая години само метьл на ел.китара.

После имах 2 Ямахи и един Епифон - среден клас китари.

Понеже са били в различно време в мен - май най добри спомени имам от Музимата.

Епито го продадох миналата зима и оттогава не сьм пипал - свирил класика и на класическа.

Отново ме сьрбят рьцете за такава.

И в най скоро време (надявам се идната седмица) да се похваля с нова красавица. :rolleyes:

 

Следващата беше един Карл Хелвег -известно време на нея.

Като Ямахите бяха една стара, 231 ( или нещо от сорта), другата по-нова.

Епито някаква също доста стара, даже с този модел е свирил дори Елвис.

Но това са китари, които втора ръка не заслужават към момента повече от 100-150-200 лв.

Много вода е изтекла, но от тях Музимата, май беше най-гот.( етап1)

 

След Хелвега, вече скочих на по-горен клас. (етап2)

Такамин 124 Г и Ангел Лопез , и двете с електроника.

Бих казал един клас, като логично Такамина е по-добра.(Лопез също има достойнства)

Установих, че класическите, макар във визията да си приличат и да не са така интересни, като електрическите,

всяка си има свой гласец. За това е хубаво човек да търси все по-добра.

 

И така стигнах до- най добрата за момента. ( етап3)

Аламбра Артист, произведена в слъчева Испания.

Ето какво казват за тази марка китари -

About Alhambra:

Alhambra was founded in 1965 from an original small guitar workshop located in Muro del Alcoy, Spain. From the very beginning it has been their policy to combine the highest standard of craftsmanship with the latest advancements in technology to produce the finest quality instruments. Today their top models are considered second to none. Although modern technology is an important part of Alhambra’s production technique, all of their instruments are built in the traditional Spanish way, garnering them worldwide recognition.

 

Моята е от 80-те, като днешен аналогичен модел дават този -

http://www.guitaraff...a5p_guitar.html

This is a wonderful intermediate level instrument for studies and performance. Very high quality woods, robust and sweet tone.

List $1246.00

 

Определено класа над Такамин-а и Лопез-а,

преди две години пробвах новите Кремона, майсторски клас, минимум е нещо такова.

Остава повече да се упражнявам, че хич не съответствам на тази китара.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.