Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

Тая последната на кой е?

Щото и аз свиря по една с абсолютно същата корица , само че пише "Христоматия за напреднали" (всичко е лъжа , не съм напреднал... :) )

... ПанайотоФ ...

 

очаквайте скоро(както малко по нагоре писах) и "Аз уча китара 3" ... пак Панайотов .. и същата картинка като "8" (ама само дясната половина)

Дам , значи трябва да е същата , щото и моята е на него...

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравявам ви за инициативата и специални благодарности на хората, които отделят от времето си да снимат и качват тези стари, но златни нотички...

Като дете на подобен учебник бях и аз, а и тогава имаше вид като да е бил подложка на бирата на Хитлер на абитуриентския му бал... :):)

Към модераторите: Може би е удачно както е споменато по-горе да направим една тема в раздел "Ноти и уроци" с примерно заглавие "Ноти за китара, табулатури и кой каквото тури :)" от заглавието на която, както е видно, ще има източници както на ноти и табулатури, така и файлове за такива пригодни за различен китарен софтуер. По този начин темата ще е полезен и синтезиран източник на материал за китаристите в нашата мила Родина, че и извън нея....

 

П.С.

Колко време ли му е нужно на един начинаещ китарист да 'хване' интрото на Металика "Nothing else matter"? Опит?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

И като споменахме класика...

Някакви лесни произведения да препоръчате за абсолютно начинаещ?11 месеца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли инфо за Любен Панаьотов?

Моят респект към него. :thumbs_up:

 

Когато се упражнявам класическа китара, доста често е по неговите школи.

Много добре е подредил материала. Неговите пиески също са идейни.

Ако имате първа школа за напреднали, тя е само с теоретична част и разяснение на различни музикални термини.

Горещо Ви препоръчвам да обърнете внимание и на тази школа.

Авторът е дал прекрасни определения за любител, професионалист и тн. Прочетете я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко и от мене .Три дуета :thx:

Три пиеси за лутня - анонимен автор . Много приятни и лесни за свирене .

 

Албум

 

Едит : Ще кача до 30 минути и още няколко дуета с пръстовки и ръзсъждения по тях :thumbs_up:

Редактирано от gpav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз имам една "Школа за китара" на Никола Ников от Издаттелсвто-музика-софия, 130 страници, разделени на 3 части: 1. начални познания, 2. гами акорди, сола, дуети етц, 3 китарата при акомнпанимента в оркестъра за естрадна и танцова музика. Даде ми я учителя ми по китара - Димитър Дойчинов. Ако има повече интерес, и той разреши може да я скенирам и кача някъде, с академична цел разбира се (не пиратска) :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ TONY Тази школа с теоретическата част имаш ли я ,можеш ли да покажеш :punk_guitar: ... да видим за какво става въпрос ,че ми стана много интересно ?

 

Иначе ето едно Allegretto нa Carulli за малко по-напредналите... Албум

Редактирано от gpav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Привет съфорумници,

С голямо удоволствие мога да кажа, че днес закупих нова Класическа китарка.

 

Сега големия въпрос е с какво да започна?

Много бих се радвал ако някой може да ме открехне с малко инфо,

някое друго линкче или книжка/pdf-файлче - така като за Абсолютно

начинаещ :recourse:

 

Надявам се поста да ми е на правилното място, ако не се извинявам!

 

 

Поздрави! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Може да се огледаш за Мауро Джулиани, Фернандо Сор, Дионисио Агуадо, Фернандо Карули, Николо Кост, Матео Каркаси.. Шопен и Паганини също имат интересни неща, аранжирани за китара от разни добри хорица. Всичките се намират из школите на Любен Панайотов, мисля, че ги имаше в музикалната книжарница до народния театър.

 

Недей, че като се сетя сега ... :thumbs_up: По-трудните неща на Сор си бяха направо зор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Johnny Bravo

 

довечера ако ми остане време ще наснимам ще наснимам школа за АБСОЛЮТНО НАЧИНАЕЩ-и ... чак досадно.... но пък страшно полезно и изграждащо...

 

едит:.. глупости говоря ... утре ще я сканирам!!!

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.