Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

What the fuck.....не че не знам английски ама за какво става дума пич?!Свиренето на класическа китара изисква добър учител и добронамерен ученик,Не знам кой с каво е тръгнал ,но определено трябва да е класик въпреки че повечето класичски музиканти не могат да импровизират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега те анатемосаха :)

 

От каква школа е, може ли да снимаш и корицата? Даваш ли да й спретнем едно копиране, че си търся нови неща да свиря :thumbdown:

ако те влече имам доста ......

 

"комунистически" школи за китара ... ама дето се казва вътре БАШ ВСИЧКИ ИЗБРОЕНИ ...<Мауро Джулиани, Фернандо Сор, Дионисио Агуадо, Фернандо Карули, Николо Кост, Матео Каркаси.. Шопен и Паганини>

 

ако те влече можем да ти дам да си "извлечеш" квото ти е нужно ....

а готиното им е ,че са аранжирани за китара .. дуо,трио и т.н.

 

@badValue - http://www.youtube.com/watch?v=iP3zfdke3do

 

За приспивна песничка е екстра, при това не е никак трудно, ако си го транслираш на първа позиция. Самият Блекмор го свири с капо, но и без него пак може да бъде направено в оригиналната тоналност.

чудно ... в интерес на истината го имам и на ноти :headbang:))))

верно трябва да седна истински да го науча... че съм го карал отгоре-отгоре

 

ако някои прояви желание .. и е позволено мога да кача някоя друга школа(маи си имаше и раздел за това)

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимах още няколко пиески от нотите, които ми се въргалят наоколо. Лесни са, но изсвирени с чувство звучат много яко:

http://s557.photobucket.com/albums/ss13/georgebranekov/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимах още няколко пиески от нотите, които ми се въргалят наоколо. Лесни са, но изсвирени с чувство звучат много яко:

http://s557.photobucket.com/albums/ss13/georgebranekov/

мерси...

даде ми добра идея .. ще видя какво има вкъщи (не си спомням какво беше писал .. а и може да не съм го разбрал)

това на Л.Панайотов "напреднали 3" ли е .. че на него прилича (имам я затова така дирекно питам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Втората школа е. Само бурето на Бах е от друга книжка, и първите няколко са от тая странната компилация. Която пак си е на Панайотов де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, че си си направил труда да ги снимаш. Спестяваш ми доста търсене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми :) Айде, ако съберем повече матрял и се надъхаме няколко човека, трябва да направим общ албум да речем във фотобъкета, да го набухаме с ноти и да отворим темата в Ноти и уроци. Като се върна в Зарата ще снимам и други готини пиески.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

weekend-а ще се заиграя да снимам 3та и ще я "бутна" някъде ...

...... а на някои ако му трябва някоя друга (а не може да я намери) .. ще я снимам и нея(ако я имам, а не е като да нямам)

 

П.П. да направим тема в Ноти, уроци и други , макар че са си призная там не ходя .. а и защо ли другите "китаристи" да го правят , като специално на мен ми е най-лесно в "китара"

П.П. до колко е "законно" това с снимането на Школите ?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен с оглед възрастта на повечето школи, би трябвало да е полулегално (аз след време ще снимам от една, която е от 63-та година, в момента не е в мен). Някой модератор трябва да се пита

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Законно е, доколкото авторски права върху класическите пиеси няма. Авторски права имаш само върху изданието (ШКОЛАТА), ако съответното издателство все още съществува... При положение, че школите за напреднали са съставени само от пиеси, без текст и уроци, мисля, че се връщаме към първото изречение :)

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нащраках в събота каквото имах .. и ми се стори подходящо ....уви изтрих "школата" която най- ме кефи(и имах мерак да я кача -> 3)... просто не знам как се получи(триенето) .. wherEver ще я снимам пак!

 

пробвах да направя ПДФ, ама станаха майкаСиИбащаСи ... 200М++(на школа)

затова сложих дирекно архивите с снимки... оригиналите(маи има 1 само завъртяна обаче няма нищо .....)

 

снимките на кориците играят и линкове(rapidshare) ... на самите РАРове

дано съм полезен !!!!!

 

П.П. извинете за качеството тук-таме.... и че ми се виждат пръстите(следващия път ще съм по- внимателен), толкова успях за 1ч.

П.П ако има такива с КОФТИ качество "свиркайте" .. може и на ЛС ще ги фрасна пак

 

 

1777950606.JPG

 

484334412.JPG

 

1933823888.JPG

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая последната на кой е?

Щото и аз свиря по една с абсолютно същата корица , само че пише "Христоматия за напреднали" (всичко е лъжа , не съм напреднал... :punk_guitar: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая последната на кой е?

Щото и аз свиря по една с абсолютно същата корица , само че пише "Христоматия за напреднали" (всичко е лъжа , не съм напреднал... :punk_guitar: )

... ПанайотоФ ...

 

очаквайте скоро(както малко по нагоре писах) и "Аз уча китара 3" ... пак Панайотов .. и същата картинка като "8" (ама само дясната половина)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.