Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

Ебати отговорите, съвсем по темата, честно :cheers2:

 

Не се сдържах. Иначе посвирвах и аз класика 2-3 години.. Все се каня да си изровя класическата китарка, да й ударя един парцал, да й сложа едни хубави струни, да извадя забутаните си ноти иии.. да видя какво ще стане. И все не го правя.. :(

 

П.с. Уестърн китари, класически китари и електрически китари са три различни вида инструменти, с различни пинизи, техники на звукоизвличане, звучене, и каквото човек се сети. Прочетох цялата тема и пак не схванах защо е толкова трудно асимилаем този факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, съгласен съм с тебе, че отговорите не са по темата - 90 на 100 от отговорите са за обясняване на разликите между класическа, уестърн и електрическа. А доколкото си мисля темата беше за подходящи за свирене неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дайте да се опитам да вкарам нещо по-темата

 

дайте идеи за приспивна песен(нещо от този род -

, но друга че тази я знам :greenball: )

 

да не е нещо кои знае колко усукано или пък в краен случаи да може да се "сведе" до нещо "простичко"

 

--- за класическа(найлонова) китара ...

 

,а въпроса ми е породен от "недотам добрата ми музикална култура и познаване на подходящи произведения (а и да ги знам не се сещам за тях)

 

П.П. може да давате и само имена ,мелодии/видео/таб/ноти ще си търся сам, е ако имате много бих ви бил благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Може да се огледаш за Мауро Джулиани, Фернандо Сор, Дионисио Агуадо, Фернандо Карули, Николо Кост, Матео Каркаси.. Шопен и Паганини също имат интересни неща, аранжирани за китара от разни добри хорица. Всичките се намират из школите на Любен Панайотов, мисля, че ги имаше в музикалната книжарница до народния театър.

 

Ето и един сайт с нотички за всякакви хави за аранжимент за класическа китара - от класика през боса нова до фламенко:

http://www.guitare33.com/

Трябва специален viewer за нотите там, но го има на сайта - вюъра е безплатен, не и редактора. Но предполагам на никой няма да му притрябва редактор. И преди съм го поствал тоя сайт, ама никой пет пари не даде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега те анатемосаха :)

 

От каква школа е, може ли да снимаш и корицата? Даваш ли да й спретнем едно копиране, че си търся нови неща да свиря :godbless:

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на Любен Панайотов де, поредицата за напреднали. Те са 7-8 книжки някъде, с различна трудност. При мен в момента са някаква компилация от първата и втората (елементарни кратки пиески, Сицилианата дето я постнах е последната и май най-сложната), а другата е седмата - виртуозните етюди. К'во прави в мен, не знам. Някой ден може да снимам първата книжка и да я постна някъде като *.пдф. Когато се стопи снега, че обувките ми са скъсани :)

 

едит: Ето още една пиеска, на Бах този път, от една малка книжка, която гепих от даскала си преди време :godbless:

 

97795864wb5.th.jpg

34149352ra3.th.jpg

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Прелюд-а е много готин :greenangel: Друго е ,че немога да го свиря ;)

 

Тая книжка откъдето са Сицилианата и Прелюда я имам на хвърчащи листове ,може да я сканирам и да я кача тия дни.

 

 

 

Едит: Едно тъпо "о" .

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз одеве Сицилианата я мернах тука и тъй като си търся леки пиески за разгряване, реших да я пробвам. В конкретния случай я използвах за да си тренирам четенето на ноти. Чак на прима виста не успях, но за около половин час я направих. Даже след няколко просвирвания единия път стана и без грешки :greenangel:

Зле съм, още съвсем бавно чета, особено многогласите най - ме бавят.

Чудя се дали да не се запиша, поне да се чуя отстрани как звуча... Ако го направя може и да постна нещо... ;)

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сесията ми официално свърши, така че утре няма да имам някаква работа особено, и може да снимам цялата книжка с лесните пиеси и тази за Бах, радвам се, че има интерес :) Ще ме накарате пак да си пусна нокти..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@badValue - http://www.youtube.com/watch?v=iP3zfdke3do

 

За приспивна песничка е екстра, при това не е никак трудно, ако си го транслираш на първа позиция. Самият Блекмор го свири с капо, но и без него пак може да бъде направено в оригиналната тоналност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шибани ботове...

 

Иначе и аз дрънча доста.Напоследък малко позарязах класическата , но сега съм в период на завръщане.Тоя прелюд на Бах , веднъж се мъчих да го свиря.Естествено не се получи.Скоро трябва да го пробвам пак , май... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.