Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

Взех си Factor New Line,която изглежда като класическа,но е с метални струни :thumbup: Хубави звуци издава,само дето още не знам как да изкарвам подходящите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз свиря на класическа и ходя на уроци от около 3 месеца...Много е приятно...Мисля да почна и ел. ,но класическата няма да я спирам...Иначе имам един C. Giant...(ако сте чували за тая марка...)

 

Недей никога да захвърляш класическата китара,Миро..Все пак ти се удава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз свиря на класическа и ходя на уроци от около 3 месеца...Много е приятно...Мисля да почна и ел. ,но класическата няма да я спирам...Иначе имам един C. Giant...(ако сте чували за тая марка...)

 

Недей никога да захвърляш класическата китара,Миро..Все пак ти се удава

Няма Мартине споко...Ще дрънкаме двамата някой ден... :) :)

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустична

 

 

Tази китара няма нищо общо с акустична :)

+1101 :hysterical:

Phreaker - я се вгледай пак - ако не знаеш разликите питай за да не бъркаш хората ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+187129834754 нищо общо с акустичната. Нищо че свиря от месец, немога да ги сбъркам :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да попитам коя от тези двете е по-добре да си взема за да се уча...

http://www.staggmusic.com/images/13827.jpg - класическа (100 лв.)

или Factor - акустична (90лв.)

 

С един приятел ходихме вчера да му взимаме китара и набързо взехме същия черен Стаг (100лв.)

 

Ако се сменят струните със метални, би трябвало да заприлича. Нещо не ми харесва как е с найлоновите (твърде отпуснати и се удрят по фингърборда, а пък когато свиря на 11-то прагче, звука е съвсем прецакан).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз оня ден си взех един Factor New Line за 90лв.

Обще взето китарата си свири, но си свири като за парите :greenangel:

Аз обаче не съм голям разбирач от такива китари за тва и се радвам :P

Редактирано от ceco milanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да попитам коя от тези двете е по-добре да си взема за да се уча...

http://www.staggmusic.com/images/13827.jpg - класическа (100 лв.)

или Factor - акустична (90лв.)

 

С един приятел ходихме вчера да му взимаме китара и набързо взехме същия черен Стаг (100лв.)

 

Ако се сменят струните със метални, би трябвало да заприлича. Нещо не ми харесва как е с найлоновите (твърде отпуснати и се удрят по фингърборда, а пък когато свиря на 11-то прагче, звука е съвсем прецакан).

 

 

нз дали знаеш - класическите китари нямат тръс род и могат да се прецакат от метални струни за това внимавайте :greenangel: а и е адски неудобно на тоя плоския гриф с метални

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

То и с найлонови е неудобно - все се въртят струните!

 

Моята акустична китара е с метални струни (стандартни девятки) от 4 години и не съм наблюдавал някакви изменения в грифа, освен това че боята се изтърква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

аз свиря на класическа макар че сега си зех електричка и малко я позарязах но все пак си е добре да си имаш една класика у вас :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Здравейте, хора!(Надявам се и такива да има ;) )

 

Искам да питам няколко неща:

 

Първото е някой свири ли на класическа китара и каква? Аз свиря на класически "Stagg" защото като го купувах нямах много голям избор.. ;-) обаче звучи наистина прекрасно ;-)

 

Второто нещо е откъде мога да намеря небезизвестният "Кубински Танц" за класическа китара (ноти, таблатура, музикален файл) без значение в какъв вид. Който свири класика ще знае за какво говоря. Проблема е, че изпитвам страхотни затруднения в намирането на произведението... а го слушах на живо и съм много впечатлен.

 

Ако някой може да помогне, ще бъде повече от чудесно!!!

 

здравей!Аз свиря на класическа китара и имам този дует.Ти имаш ли с кого да го свириш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз почнах с класическа китара преди повече от 4 години, кремонка, ма правена за германия. сега свиря и на електрическа и на акустична- акустичната естествено е доста по-трудна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дебютирах с една "Кремона", ама беше по-малка от обикновените. :mellow: Супер зле беше и след няколко месеца ми подариха Hohner MC-06. В момента съм с нея и съм доволен. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.