Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

^^^Тва за големия китарист просто не е вярно,но няма значение.Класиката си е класика,пък ел. китарата предимно е приложима в рока и попа.Едно е сигурно-да свириш класическа китара не вреди на останалите стилове.Аз ти давам съвет-прецени какво ти се свири

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бързам толкова заради това, че докато стана на 18 години(другия месец навършвам 15) искам да стана като 18-годишния John Frusciante, може да не сте го чували но ми е един от любимите китаристи, започнал да свири в една от най-великите групи Ред Хот Чили Пепърс, та проблемът е, че той е започнал да се учи на 12 години, а аз 14... искам да компенсирам разликата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mita4ky :):(:headbang: Аз ти давам съвет :cheers: И си изказвам мнението, spongebob също.

Та прецени какво искаш да правиш и да свириш и си избери един от двата варианта.

 

 

@spongebob Та все пак това е тема за КЛАСИЧЕСКА КИТАРА ,а не да си спорим кой наш кумир е свирил на такава като е почвал да се занимава с музика. Вместо да си намираме кусури от типа : "Тоя не е свирил с класическа китара...в грешка си" и тн. Защо не вземем да си обсъждаме нашите недостатъци в свиренето на класическа китара. Темата не ограничена пише просто "Кл.Китара" може да обсъждаме всичко по тази тема. А ние вместо това си спорим кой с какво е свирил :cheers2:

 

:hooray::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бързам толкова заради това, че докато стана на 18 години(другия месец навършвам 15) искам да стана като 18-годишния John Frusciante, може да не сте го чували но ми е един от любимите китаристи, започнал да свири в една от най-великите групи Ред Хот Чили Пепърс, та проблемът е, че той е започнал да се учи на 12 години, а аз 14... искам да компенсирам разликата ;)

 

 

Фрушанте сме го чували - не сме от Тамбукту.(ма сигурно и там го знаят).

Сигурно ще ме намразиш , но ще ти кажа една супер неприятна истина. ( обикновенно хората (ме)мразят - по причина - когато чуват истини , които са неприятни и не искат да чуят).

Ти ( или кой да е друг на тази планета ) - никога, ама никога няма да стане(ш) като или втори Фрушанте,Фли, Стив, Вай, Ингви , Ван Хален или кой да е друг човек.

Всеки по своему е уникален и неповторим.

Няма никакъв смисъл да губиш живота си, стараейки се да бъдеш еди кой си.

По добре работи, за това да станеш Митачки, който може да свири добре и прави качаствена музика,

която го кефи най - вече него самият, хората с които свири, а още по - добре и публиката, която ще го слуша.(няма лошо да имаш чужди влияния, разбира се - ние всички ги имаме).

Въпроса е в това ,че цели като - искам да стана за 5 месеца; до 18 годишнината, си точно като еди кой си - само ще ти попречат и тъй като най - вероятно няма да постигнеш желаният резултат - ще те обезсърчат.

Още нещо важно - китаристи като Крис Риа , например са започнали много късно - в случая след 21 годишна възраст - а са станали супер музиканти.( тоест, няма значение кога започваш).

Нуно Бeтeнкурт беше казал - научи се да свириш като себе си - тогава никой не може с пръст да те пипне и да ти каже копче (тук копчето си го добавям - предавам по смисъл - точното изказване, не е пред мен за да го преведа буквално).

Успех в ученето и Enjoy the music!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...а не да си спорим кой наш кумир е свирил на такава като е почвал да се занимава с музика. "

 

Ни най-малко не споря или да отричам,просто едното не е непременно да води до другото.В тоя ред на мисли ако пича иска да свири класика-да свири!Ма я помисли ако не иска...насила хубост не става.

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да те намразя!!!Даже ти благодаря, щото си много прав!Всеки един е уникален по собствен начин.Просто искам музиката ми да радва хората, както неговата е радвала когато той е бил на 18 :curse: Благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бързам толкова заради това, че докато стана на 18 години(другия месец навършвам 15) искам да стана като 18-годишния John Frusciante, може да не сте го чували но ми е един от любимите китаристи, започнал да свири в една от най-великите групи Ред Хот Чили Пепърс, та проблемът е, че той е започнал да се учи на 12 години, а аз 14... искам да компенсирам разликата :curse:

 

 

Фрушанте сме го чували - не сме от Тамбукту.(ма сигурно и там го знаят).

Сигурно ще ме намразиш , но ще ти кажа една супер неприятна истина. ( обикновенно хората (ме)мразят - по причина - когато чуват истини , които са неприятни и не искат да чуят).

Ти ( или кой да е друг на тази планета ) - никога, ама никога няма да стане(ш) като или втори Фрушанте,Фли, Стив, Вай, Ингви , Ван Хален или кой да е друг човек.

Всеки по своему е уникален и неповторим.

Няма никакъв смисъл да губиш живота си, стараейки се да бъдеш еди кой си.

По добре работи, за това да станеш Митачки, който може да свири добре и прави качаствена музика,

която го кефи най - вече него самият, хората с които свири, а още по - добре и публиката, която ще го слуша.(няма лошо да имаш чужди влияния, разбира се - ние всички ги имаме).

Въпроса е в това ,че цели като - искам да стана за 5 месеца; до 18 годишнината, си точно като еди кой си - само ще ти попречат и тъй като най - вероятно няма да постигнеш желаният резултат - ще те обезсърчат.

Още нещо важно - китаристи като Крис Риа , например са започнали много късно - в случая след 21 годишна възраст - а са станали супер музиканти.( тоест, няма значение кога започваш).

Нуно Бeтeнкурт беше казал - научи се да свириш като себе си - тогава никой не може с пръст да те пипне и да ти каже копче (тук копчето си го добавям - предавам по смисъл - точното изказване, не е пред мен за да го преведа буквално).

Успех в ученето и Enjoy the music!

Подкрепям :thumbs_up::drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, хайде де нали не мислиш, че има само 3-4 които свирят на класическа китара тук? :lol: Аз лично съм начинаещ, но пък много ме кефи и не смятам да минавам на електрическа...

Иначе свиря на една стара китара "Кремона" модел "Роза" и съм много доволен - за ливада като мене става ;)

Ако искаш дай координати да се запознаем лично, защото на мене ми е много зор да се запозная с класически китаристи за да добия малко опит, да ме ориентират (и по възможност да са в София :) )

Иначе и аз имам проблем с намирането на една песен - No face, no name, no number на Modern Talking. Не е класическо произведение, но мн ме радва :) Ако някой ми помогне много ще се радвам.

 

Да бате, сички мислим така първоначално... "Аз ше си свиря класика, ел. китарата е за лигльовци" и после хоп, опа, кво стана - ел... Успех все пак с творческата дейност :)

Поздрави!!! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен класическата китара е основа за всеки китарист :D Трябва поне 4-5 години да се свири сериозно и после ако човек реши да мине на ел.китара.

 

 

PS:Пичове свирете яко Бах,там има всичко-полифония,хармония и т.н. :secret:

 

 

:greenball::virtuoz::thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен класическата китара е основа за всеки китарист :metalist: Трябва поне 4-5 години да се свири сериозно и после ако човек реши да мине на ел.китара.

 

 

PS:Пичове свирете яко Бах,там има всичко-полифония,хармония и т.н. :ph34r:

 

 

<_ src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_guitar2.gif" alt=":virtuoz:">:thumbup:

Ми значи аз не съм китарист,защото за първи се занимавах с класика преди 3 години,а свиря на китара от 18

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това, което колегата Джанго казва беше вярно, музиката след 1850г. е правена изцяло от смотани и неграмотни китаристи. Колко жалко за музиката.........

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.