Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

има ли желаещи които живеят в софия за сформиране на оркестър класически китри

идеята е да се направи приличен репертоар и да се изнасят концерти - основно за удоволствие не за пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм навит и само за пресвирване на дуети, триа от школите на Панайотов.

В смисъл за упражняване - знам ,че не съм на ниво за концерти.

Между другото изкомпозирах (само едно е от тази събота ,едно от миналият месец , другите от предната година) 4 -5 неща за класическа китара и неделя (почти през целият ден) си играх да ги направя в GP5 формат. Мисля, да си ги регистрирам и

после ще ги постна в някой сайт.Не, че кой знае какво, но все пак...

Ако има и още някой със собствени неща - ще е супер.

Моите, онзи ден ги свирих на класическа пианистка и бяха одобрени :topicsux: . Всъщност , знам че не са кой знае какво , но пък и не са за изхвърляне.(като за начинаещи и малко напреднали)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като тук прочетох много и най-разнообразни интересни теми относно класическата китара у мен започна да възниква един въпрос(може би не му е тук мястото).А той е-с кое класическо произведение или по-точно с каква "постановка" трябва да започне един начинаещ?

 

Благодаря предварително. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отговора е - с школа и преподавател по класическа китара.

аз например - съм учил по школите на Панайотов, хубаво е да се съчетаят с някоя по - така,

наприме руска ( например руското издание на школата на Тарега).

 

ако някой ти казва - за какво ти е учител - има инфо в нета - не му вярвай.

поне първата година се ходи на уроци.чак тогава нета.

 

школите на Панайотов - са добре подредени с нарастваща сложност.

по-точно с каква "постановка" трябва да започне един начинаещ - тя е една - постановка за класическа китара - има я обяснена в школите - а с преподавател ще ти се изясни съвсем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Много благодаря за скоростния ответен отговор.Интересното е,че аз ходя на уроци и вървя точно по школата на Панайотов,но зададох въпросът,защото преподавателят каза да си избера нещо като за начинаещи.Някое произведение,което би ми харесало,но аз нямам никаква представа що се касае до класика .Затова се обърнах към вас.Може би ако ми посочите автор или нечие изпълнение по нататък бих се ориентирала. :mellow:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коя от школите - те са много?

най елементарните са едни зелени,

средните са 2 жълти

и за напреднали - 8 кафяви

караш ги подред - така си е най добре( уражнение след упражнение, етюд след етюд)

е аз говоря за издания от около 1999 - година ,когато ходех на класическа китара в едно читалище.

сега същите може да са преиздадени в друг вариант и да изглездат по друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Изглеждат точно по същия начин.Аз съм на първата жълта.Колкото са по-стари изданията толкова са по-състоятелни.Ако знаеш препоръчай някой изпълнител или произведение за класическа китара ;):mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от страница 6 натам - упражнения 1,5,6,8,12

после по сериозно -53,54 - етюди от Джулиани

79 - например тема от 9 -та симфония на Бетовен(там го пише Бетховен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаряяя.Хах аз си мислех за нещо извън школата,но това че даже и страниците ми написа,направо съм трогната.Благодаряяя ;):)

Редактирано от night*spell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря на класическа китара вече 7 години :cheers: Това много труден инструмент защото звукоизличането е доста сложно.Препоръчвам на всички да наблягат на постановката:DАко има някой да пита нещо да ми пише по-емейл:django_guitar@abv.bg

 

За съжаление не влизам толкова често тук,но като намирам време ще гледам да пиша :)

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!И аз свиря на класическа китара, окло 8 месеца вече ходя на уроци и бързо напредвам!!Купих си една кремона за 110 лева (по принцип струвала 220,но поради нарушения в лака 50% намаление :) ).Когато започнах кремоната просто издаваше ужасни звуци, сега просто е ....много си я обичам и съм изправен пред въпроса дали в бъдещите 6 месеца да си купя Скуайер електричка или да си взема още една кремона като отида до Казанлък и си избера....чакам съвети!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^Отговора се съсържа във въпроса ти.Трябва да решиш електрическа или класическа.Марките не коментирам,тва ще е твое решение.Но все пак бих казал,че няма много общо в начина на свирене между 2-та типа,т.е. на електрическата няма да можеш да свириш класическите пиеси по същия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

Най-добре свири на класическа китара сериозно поне 3 години,предимно Бах,Тарега:DПосле като хванеш грифа на която и да е ел.китара ще ти е много лесно.Важното е да ти харесва,дори и да си с нова Кремона:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Много е прав колегата. Да свириш класически произведения е много интересно и готино. А след туй основите на ел.китарата ще ти се сторят много лесни. Но и ел.китарата си има трудните страни. А както бяха казали по-нагоре няма много общо между класическа и електрическа. Та и аз те съветвам да си продължаваш на класическата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно...основата е класическата китара и всеки голям китарист е свирил на класическа китара.

 

 

:punk_guitar::music336::thumbup:

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.