Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

ми незнам за вносните "боклуци" но "добрите" кремона и орфей ако ще да са направени от скъпи дървета с фурнири от махагони и т.н. до една са фалщиви ;) за орфей - просто няма смисъл да коментирам какви фрапиращи разминавания с близо половин тон съм срещал, а до сега не съм видял и абсолютно вярна кремона, за разлика от евтините стагове, така че...

едит: говоря за по-старото производство, за сега не знам

 

Прочети какво пише тук и после се опитай да ме разубедиш да си купя Кремона :)

 

Тук

 

Мисля, че статията и самото интервю обезмислят каквото и да напиша.... той текста говори самичък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко и от мен - аз свиря на класическа китара , с това започнах, така изглежда и с това ще свърша ;), тогава свирех класика , сега се опитвам да мисля малко в Таунер стайл, не че става, но кое пречи човек да се пробва.

Относно китарите ..да вярно е че в Казанлък има много добри майстори, Галин , например...но тези хора си знаят цената и за 200 лева няма да продадат китара която за правили месец...те произвеждат майсторски инструменти които извън България биха стрували 4 цифри в евро, а тука са все още към 3...но това е великолепен инструмент и ако човек наистина търси нещо добро , сделката си заслужава..

Имам две класически китара, едната е лека, фламенко стил, правена от майстор в България. Не е лоша китара но и липсва дълбочина, а за фламенко атака..но пък има невереятно тънък гриф за класическа, явно е правена за човек с малки ръце или дете,

Другата е моето любимо попадение - чешка китара правена в Чехия - невероятен звук за цената си ( около 300ЕУ...

 

А за кремоните - ами не ми е попадала добра китара произведена там, не мога да си обясня защо ...дано пък да греша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също все още съм на класическа но редовно си забивам жици на електрото :)

Според учителя ми по китара скоро ще съм напреднал китарист :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PlamenM много съжалявам, че не ти е попадала добра Кремона. Приятелката ми свири на такава и трябва да кажа, че такъв звук не съм чувал никога никъде... нямам представа кой я е правил, нямам представа колко струва. Знам, че е скъпичка, но не мога да кажа точна цифра. Знам също, обаче, че е най-невероятната класическа китара, която някога съм виждал. Ще я снимам и ще пусна тук в темата една снимка, та да видите всички за какво иде реч..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато направих такава сериозна реклама на Кремона направих грешката да не уточня, че става дума за правените .сега. китари. За старите орфеи и кремони, намерени по прашасалите тавани, забравени там от десетилетия от родителите ни, с които огромна част от днешните вече израстнали китаристи са започнали да свирят, имам доста ниско мнение. Има много сериозна разлика в китарите, които се правят сега в Кремона, и тези които са се правели преди години.

Последната китара Кремона, която видях, беше поръчана от Кремона и пратена с куриер. Цената й беше 350 лв +/- 20-30 лв и определено беше ясно една класа над всички китари, на които съм свирил по магазините в София за същата цена... а като се замисля, по магазини не съм и виждал значително по-скъпи, с едно-две изключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо човек трябва да си купува китара по куриер, която не е пробвал, на такава цена, след като в магазин може да пробва например Rodriguez и Hofner, които започват от 300 лв., а по-хубавите модели са около 800 лв. като тази например:

http://www.hofner.com/gab/en/phpshop/43/pa...category_id,13/

Но никой не сподели впечатление от тези марки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде още един в отбора... само, че аз май отивам към резервната скамейка :beer: навремето свирех много класика, имах една концертна Ямаха (която в последствие отиде в ТОНИ), която вършеше перфектна работа - удобен гриф и плътен тон. Сега пак съм с Ямаха, само че от серията Сайлънт и не свиря класика толкова много, колкото повече боса нова/самба/латин неща. От време на време вадя прашните папки с класика и разсвирвам - страхотно нещо е класическата музика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PlamenM много съжалявам, че не ти е попадала добра Кремона. Приятелката ми свири на такава и трябва да кажа, че такъв звук не съм чувал никога никъде... нямам представа кой я е правил, нямам представа колко струва. Знам, че е скъпичка, но не мога да кажа точна цифра. Знам също, обаче, че е най-невероятната класическа китара, която някога съм виждал. Ще я снимам и ще пусна тук в темата една снимка, та да видите всички за какво иде реч..

 

 

Кремона наистина са подобрили производството си , в каква степен мога да кажа само ако се разходя до завода.

тези дни пробвах Hofner китари в РФ - това са китари с перфектно съотношение цена-качество,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PlamenM много съжалявам, че не ти е попадала добра Кремона. Приятелката ми свири на такава и трябва да кажа, че такъв звук не съм чувал никога никъде... нямам представа кой я е правил, нямам представа колко струва. Знам, че е скъпичка, но не мога да кажа точна цифра. Знам също, обаче, че е най-невероятната класическа китара, която някога съм виждал. Ще я снимам и ще пусна тук в темата една снимка, та да видите всички за какво иде реч..

 

 

Кремона очевидно наистина са подобрили производството си , в каква степен мога да кажа само ако се разходя до завода.

тези дни пробвах Hofner китари в РФ - това са китари с перфектно съотношение цена-качество, модела беше около 800 лева, и звучеше много много добре.

 

Малко въпросче - някой пипал ли е фламенко модела на Ямаха, мисля 117Ф..?

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо човек трябва да си купува китара по куриер, която не е пробвал, на такава цена, след като в магазин може да пробва например Rodriguez и Hofner, които започват от 300 лв., а по-хубавите модели са около 800 лв. като тази например:

http://www.hofner.com/gab/en/phpshop/43/pa...category_id,13/

Но никой не сподели впечатление от тези марки...

 

 

айде пак спам от мен...свирил съм и на двете марки - мисля че Хофнер е по добрия вариант -има ги в РФ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PlamenM много съжалявам, че не ти е попадала добра Кремона. Приятелката ми свири на такава и трябва да кажа, че такъв звук не съм чувал никога никъде... нямам представа кой я е правил, нямам представа колко струва. Знам, че е скъпичка, но не мога да кажа точна цифра. Знам също, обаче, че е най-невероятната класическа китара, която някога съм виждал. Ще я снимам и ще пусна тук в темата една снимка, та да видите всички за какво иде реч..

 

е хайде де пусни я да я видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз свиря на класическа китара,от 2 години,ся в музикалната академия в пловдив,ще продължа..

в момента се занимажам с около 3-4 произведения много сериозно,и ги препоръчвам на всеки,това са композиции ,заради които наистина си заслужава да се занимаваш с този инструмент :

Isaac Albeniz - Asturias

Leo Brower - Un Dia De Noviembre

Agustin Barrios - La Catredral

Carlo Domeniconi -Koyunbaba

Villa Lobos - Prelude n4 in Em

Tomaso Albinoni - Adagio In G Minor

Albinoni, Tomaso - Adagio In G Minor

Една суита на Бах, и на Бетховен- Лунната соната, и Елиза

 

Бройката на невероятните произведения е много дълга, но това са тези ,които съм си поставил за цел да ги науча до лятото..ма май няма да успея :thumbs_up:

Редактирано от Bacho0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.