Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

Aз точно за същата цел (но за друга 'дама' надявам се :punk_guitar: ) купих една кремона лилия от един съфорумец - прегледай обявите - все ще изникне нещо...

 

Поздрави и успех,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за нова китара, най-доброто, което можеш да вземеш в най-ниския ценови клас е Кремона. Забрави всякакви талашитени Флоренции Стагове и какви ли не други такива... не че има сериозно значение за един напълно начинаещ, но ако не се откаже да свири и продължи да се учи, Кремоната ще върши работа мн дълго време. Качеството на изработката е несравнимо по-добро от 95% от китарите, които би намерил в магазините в София (не знам на какво би могъл да попаднеш в муз. магазини в други градове) Магазин на кремона мисля все още няма, трябва да си я поръчаш онлайн ( kremona.bg) . Пройзвеждат за износ в Германия, Русия и още някаде , не си спомням къде.

 

Ако пък имаш адски много пари и обичаш да правиш адски скъпи подаръци на красиви млади дами :surprise: - купи й направо лютиерска концертна китара. Цените почват от 500-600 евро (най-нисък клас ръчна изработка) до 2000-3000 евро за рядко добри попадения - качеството понякога не зависи само от вложения труд и качеството на дървото, има голяма доза късмет - просто понякога така си пасват жилките на различните дървеса че се получава инструмент за милиони. Може дори да попаднеш на такъв инструмент, който да се продава значително по-евтино от реалната си стойност, просто защото му трябва мн разсвирване за да си разгърне звуковите възможности - демек трябва да си изклютително опитен китарист за познаеш такава китара.

 

А за офф топика. Класически китаристи в България има страшно много (на глава от населението). Например само в музикалното в София учат страхотни китаристи, които съм виждал по конкурсите и на които отдавам страхотен респект. Овладяването на електрическата китара за един изучен класически китарист е безкрайно лесна задача и не се съмнявам че повечето от тях си цъкат и некви жици, така че е много вероятно да са във форума и да си мълчат :-) .Може би са 1 на 1000 класическите китаристи в сравнение с тези, които свирят на електрическа китара, но ако отидете на някой конкурс по класическа китара ще ви падне шапката-не са малко. Между другото препоръчвам посещение на такъв конкурс (с образователна цел разбира се) на всеки един китарист, който не е свирил никога на такава китара (и такава музика съответно, свиренето на Бах с дистер на електрическа китара е профанство) или е свирил само в началото на музикалния си път и я е оставил. Адски полезно и мотивиращо е за всички учащите се , на какъвто и да е инструмент. Огромната маса от хора които се занимават с музика и съответно свирят на електрическа китара нямат ясно понятие, а и да имат, не са имали възможността слушат на живо изпъленения на класическа китара - а това е различна музика, различен инструмент и най-вече доста различен подход към изпълнителското майсторство - просто една различна гледна точка която би направила от един добър (примерно) рок изпълнител - един много добър такъв :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос към ОТВЕЯНИЯ, защото явно разбира от китарите на Кремона.

Аз съм начинаещ както вече споменах ама не мога да не забележа, че нещо и има на мойта Кремона Роза.Откакто я взех от една моя приятелка забелязвам че нещо в звука и не е наред... Абе нещо вие и примерно не излиза както хората комбинация от ла на 3та струна 3то прагче и ла на свободна пета... Свирил съм същото на лютиерската китара на един приятел, но е съвсем различно, и съм сигурен че не е просто от разликата в качеството на китарата... Струните са нови, самата китара не изглежда да е дефектна а и не е свирено мн с нея. Ако някой пита да, насторена е както трябва.

 

Ако някой има идея от какво е това моля да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам от китари, но понеже съм хващала Кремона Роза, ще си позволя да коментирам въпроса. Когато взех въпросната китара от един приятел, след известно време установих, че има нещо гнило в звука, който вади (а може би е имало нещо гнило в ушите ми???). питах го какво му има на момичето, а той ми отвърна: Ами Кремона Роза е, това й има... :recourse:

Разбирай го както искаш... Аз свиря понастоящем с Хемус и мога да кажа, че се разбираме страхотно.

Що се отнася до сайта на Кремона, аз такъв не можах да открия в google, а и линка изобщо не ми се отваря. Тъжно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КилБил. На какъв строй, казваш свириш? Аз доколкото знам класическа китара се свири на Италиански строй (от 6 към 1 - Ми,Си,Сол,Ре,Ла,Ми) и при това положение не мога да кажа, че на 3та струна 3то прагче съответства тона "Ла". Аз доколкото си спомням там е Ла Диез, пробвай на 3та струна 2ро прагче :hysterical: и кажи дали ще съответства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още един който е свирил на класическа китара . Имам си в къщи LAUREN и YAMAHA две прекеасни класически китари , те са ми най-ценните :hysterical:

За съжаление помня само Romance De Amor на Gomez . Всичко което съм знаел да свиря си е заминало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КилБил. На какъв строй, казваш свириш? Аз доколкото знам класическа китара се свири на Италиански строй (от 6 към 1 - Ми,Си,Сол,Ре,Ла,Ми) и при това положение не мога да кажа, че на 3та струна 3то прагче съответства тона "Ла". Аз доколкото си спомням там е Ла Диез, пробвай на 3та струна 2ро прагче :hysterical: и кажи дали ще съответства.

да строя е същия ама не 6-1 ами 1-6

 

1 - ми

2- си

3- сол

4- ре

5- ла

6- ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа. Моя грешка :offtopic-001: Натиснал съм ги в обратен ред "1" и "6" :P Карай, мисля, че се разбра идеята - "ла" на трета струна на трето прагче е диез :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КилБил. На какъв строй, казваш свириш? Аз доколкото знам класическа китара се свири на Италиански строй (от 6 към 1 - Ми,Си,Сол,Ре,Ла,Ми) и при това положение не мога да кажа, че на 3та струна 3то прагче съответства тона "Ла". Аз доколкото си спомням там е Ла Диез, пробвай на 3та струна 2ро прагче :) и кажи дали ще съответства.

Опа, грешка в писането това мога да кажа :recourse: Бе свиря си ла както трябва на второ (пиша го с думи че пак да не сбъркам :)) прагче ама не става <_< точно там е проблема :(

Редактирано от KillBill
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в крайна сметка може и да е невярна китарата... ако ти съвпадат на 5-то прагче тоновете, а не ти съвпада ла с ла значи най-вероятно е посукан грифа или нещо такова... случва се с по-старите китари, не е нещо необичайно, така че най-добрия съвет, който мога да ти дам е да отскочиш до Казанлък с 200лв. в джоба(ако имаш възможност, разбира се) и да си купиш една китара. Там работят наистина страхотни лютиери и, смея да твърдя, правят много по-хубави китари отколкото болшинството вносни боклуци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в крайна сметка може и да е невярна китарата... ако ти съвпадат на 5-то прагче тоновете, а не ти съвпада ла с ла значи най-вероятно е посукан грифа или нещо такова... случва се с по-старите китари, не е нещо необичайно, така че най-добрия съвет, който мога да ти дам е да отскочиш до Казанлък с 200лв. в джоба(ако имаш възможност, разбира се) и да си купиш една китара. Там работят наистина страхотни лютиери и, смея да твърдя, правят много по-хубави китари отколкото болшинството вносни боклуци

Сред 'болшинството вносни боклуци' се намират и някои много добри китари.Преди 4 години си купих Yamaha c-70 и тя излезе много добра.Имам предвид добра за начинаещ китарист.Скоро смених китарата и изобщо не мога да кажа че вносните китари са калпави.Новата звучи прекрасно.Човек не може да и намери никакъв кусур.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми незнам за вносните "боклуци" но "добрите" кремона и орфей ако ще да са направени от скъпи дървета с фурнири от махагони и т.н. до една са фалщиви :unsure: за орфей - просто няма смисъл да коментирам какви фрапиращи разминавания с близо половин тон съм срещал, а до сега не съм видял и абсолютно вярна кремона, за разлика от евтините стагове, така че...

едит: говоря за по-старото производство, за сега не знам

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко офф..някой свирил ли е на Rodriguez или Hofner китари, да сподели впечатления,че много се чудя за една от двете:

http://www.guitars-m-r-sons.com/c3f.htm

http://www.hofner.com/gab/en/phpshop/43/pa...category_id,19/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.