Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

Здравейте, хора!(Надявам се и такива да има :) )

 

Искам да питам няколко неща:

 

Първото е някой свири ли на класическа китара и каква? Аз свиря на класически "Stagg" защото като го купувах нямах много голям избор.. ;-) обаче звучи наистина прекрасно ;-)

 

Второто нещо е откъде мога да намеря небезизвестният "Кубински Танц" за класическа китара (ноти, таблатура, музикален файл) без значение в какъв вид. Който свири класика ще знае за какво говоря. Проблема е, че изпитвам страхотни затруднения в намирането на произведението... а го слушах на живо и съм много впечатлен.

 

Ако някой може да помогне, ще бъде повече от чудесно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да звучи тъпо, но... .ptb се отваря със...?

 

Power Tab Editor не ми говори нищо... не съм я виждал никога. Откъде може да се вземе демо или shareware?

Редактирано от littlegreen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не ми се разрешава втори едит на мнението пиша отделно мнение, а то е:

 

Запознах се с въпросната програма и вече сме първи приятели ;-) Само още не можем да се разберем по един въпрос, а именно: звука. Не ще и не ще да вади звук и тва е....

 

 

Само една поправка:

 

Като отворих третата биричка със програмката си стиснахме ръцете и тя засвири. (Output wave device-a не беше вред) и на всичкото отгоре ми изсвири точно това, което исках да чуя ;-) Мерси много за съдействието и бързия и коректен, конкретен отговор ;-) Ако някой мод го прочете това може вече да изтрие темата, тъй като е вече ненужна.

Редактирано от littlegreen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, хайде де нали не мислиш, че има само 3-4 които свирят на класическа китара тук? :) Аз лично съм начинаещ, но пък много ме кефи и не смятам да минавам на електрическа...

Иначе свиря на една стара китара "Кремона" модел "Роза" и съм много доволен - за ливада като мене става :)

Ако искаш дай координати да се запознаем лично, защото на мене ми е много зор да се запозная с класически китаристи за да добия малко опит, да ме ориентират (и по възможност да са в София :) )

Иначе и аз имам проблем с намирането на една песен - No face, no name, no number на Modern Talking. Не е класическо произведение, но мн ме радва :) Ако някой ми помогне много ще се радвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа вие се оляхте, да не кажа нещо друго пак с о... Има предостатъчно класически китаристи - голяма част от китаристите тук са почнали на класическа китара, това че не пишат, не означава автоматично, че такива няма :greenball: Според мен не е важно на какво свириш, а как го свириш! Свирил съм класически произведения на електрическа китара с набичен дист, както съм свирил и рок на класическа китара... Варианти много - въпрос на вкус :greenball:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но класическите произведения са написани ЗА класическа китара, и е редно да се свирят именно на такава(даже не и на уестърн китара).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, тези, които аз дрънча са аранжименти за електрическа китара. Абсурд е аз да исвиря нещо на класическа китара, което е писано ЗА класическа китара и дълбко уважавам класическите китаристи. Тъй като съм посредтвено музикантче, обаче си правя експерименти ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, извода, който си извадих относно липсата на хора, които свирят на класическа китара в този форум беше, мисля, съвсем нормална реакция, при положение, че това е първата тема от няколко страници(прерових само 4) където този инструмент въобще се споменава. :yahoo: Така че, дори и да има такива хора наоколо изглежда се крият в сенките и гледат да се смесят с тълпата :metalist: КилБил, както виждаш - не са много или поне не се създава друго впечатление.

 

Влекс - покажи ги - къде са, не виждам... или може би те просто разбират повече от електрически китари и жици тия класически китаристи ;-) no offence, естествено, ;) обаче въпросите за класическата китара и класическите произведения наистина са позанемарени :dance: Не съм казал, че не ми харесва жицата.... снощи бях на НДК да гледам Глен Хюс, но хайде де.. предполагам, че повечето хора, които са ходили на уроци са свирили класика :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така е и не е така,

ясно е че повечето свирим на електрически.

Но нека кажа за мен.

 

Много отдавна почнах с електрическа, после на втората или третата година,

след като осьзнах ,че нищо не правя , се записах на класическа китара в читалище.

И си купих класическа - от ГДР - Музима.

2-3 години се занимавах - май добре посвирвах.

Продадох я - и после бая години само метьл на ел.китара.

После имах 2 Ямахи и един Епифон - среден клас китари.

Понеже са били в различно време в мен - май най добри спомени имам от Музимата.

Епито го продадох миналата зима и оттогава не сьм пипал - свирил класика и на класическа.

Отново ме сьрбят рьцете за такава.

И в най скоро време (надявам се идната седмица) да се похваля с нова красавица. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сега се уча на класическа,но успоредно с нея си свиря и на електрическата :metalist: като си науча акордите и другите екстри минавам изцяло на електрическа :yahoo: в един момент ме кефи електрическата,в друг момент класическата...добре да имаш и двете вкъщи :dance: пък ако не се откажа от класическата ще си изкарам обучението до край :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да подаря класическа китара на млада дама - абсолютно начинаеща. Трябва ми нещо елементарно като за начало, а ако се окаже, че има талант и интерес, ще търся нещо по-професионално.

 

Моля за съвет дали китарата трябва да бъде 4/4 и в кой магазин в София (може и оказион) мога да намеря такова нещо.

Любопитен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.