Jump to content
Българският форум за музиканти

Ноти на Епизод


Recommended Posts

Моля, ако някой има ноти или таблатури на Епизод, да сподели. Всичко би ми било от полза - акорди, ноти, табс... кой каквото има :)

 

По-специално ме интересуват "О, Шипка" и "Паисий".

 

:headbang:

 

Бай Здравко ще пътува от Варна че да гледа Епизод на живо на 8-ми B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песните на Еписод можеш да си ги свалиш сам без всякакви проблеми - в повечето от тях няма сола или някакви плетеници. Не са никак трудни за смъкване и изсвирване. Пробвай по слух - ще успееш да ги докараш 100%

На живо момчетата правят що-годе сносно шоу и си свирят добре песничките, но да се вдигаш чак от Варна (до София?), за да ги гледаш определено не си заслужава.

Изчакай месец-два и като почнат бирфестовете и рокерските събори Епизод ще ти дойдат на крака. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами в "Българският бог" може и да има едно-две сола, не си спомням, но със сигурност са по-малко отколкото подобава на един епичен хеви метъл албум.

В рок-операта "Свети патриарх Евтимий" няма нито едно китарно соло.

Вервай ми, участвах в промоцията и на Царевец :headbang:

 

ЕДИТ:

За по-старите им албуми не знам. Там може и да го раздават Малмстийн до откат. В новите им неща тук-там има теми, изсвирени на по-висока позиция, дето аз лично не ги броя за сола в смисъла, който по принцип влагаме в това понятие.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

m

 

 

О, Шипка!

Dm A# C Dm

Три деня вече младите дружини

Dm A# C Dm

как прохода бранят, горските долини

туй се повтаря

трепетно повтарят на боя ревът

пристъпи ужасни джанайсети път

 

Ама тук не мога да го чуя като хората

Гъсти орди лазят по урвата дива

и тела я стелят и кръв я залива

 

 

И с нов дъжд...

 

Някакви идеи :headbang: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в "Българският бог" може и да има едно-две сола, не си спомням, но със сигурност са по-малко отколкото подобава на един епичен хеви метъл албум.

В рок-операта "Свети патриарх Евтимий" няма нито едно китарно соло.

Вервай ми, участвах в промоцията и на Царевец :blink:

 

ЕДИТ:

За по-старите им албуми не знам. Там може и да го раздават Малмстийн до откат. В новите им неща тук-там има теми, изсвирени на по-висока позиция, дето аз лично не ги броя за сола в смисъла, който по принцип влагаме в това понятие.

Мисля, че точно в тия две песни за които говори тоя има сола :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdravko, ако можеш да ми пратиш MP3-ката на "О, Шипка!" (че не знам откаде да намеря Епизод), ще го преслушам и ще ти помогна. Пращай на miroslav_genev@yahoo.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Горер е напълно прав, трудно семплите, които епизод имат в някои от песните, могат да се нарекат сола в истинския смисъл на думата и е факт, че песните им се хващат лесно, обаче никой тук не отрича класата и професионализмът им. Само за кво им е тоя 12годишен клавирист :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.