Jump to content
Българският форум за музиканти

Семпли с БГ лампово радио Акорд 104


bratmito

Recommended Posts

Здравейте,

Предлагам няколко семпъла записани с лампово радио Акорд 104(признавам че е модифицирано - прибавено е 2-ро стъпало в предусилвателя,а първото е с променени стойности на елементите.Също така съм разкарал и всички ненужни елементи по веригата,като в момента семата е доста проста).Усилвателя е с 1ХЕл84 крайна лампа и 2 Х EABC80(2 триода) и е около 4-5 вата.Няма потенциометри честотни корекции(сложил съ такива,но нямат възможност за реголиране) - само Master Volume и едно ключе за байпас на едното стъпало.

Общо взето радиото ми го подариха,а останалите части струват под 3 лева.

Колоната също е правена 1Х12" със Celestion G12-65 и въпреки че усилвателя е с малка мощност тресе джамовете в нас и за вкъщи е предостатъчно.

Китарата е в ценовия диапазон около 100 лв. с единични адаптери.

Микрофона е компютърен.

Но стига толкова приказки.

 

Акорд 104 Clean

Акорд 104 Overdrive - това е драйв само от Акорда изрязан до край.

Акорд 104 + Boss DS-2 - Този семпъл е с Boss - DS-2 включен в акорда.

Пак с Boss-a,но с малко по-различно разположение на микрофона.

 

Записите не са обработвани по никакъв начин.

Като за 3 лв (като изключим колоната) е идеално за вкъщи и съвсем не е слабо.За репетиции с озвучаване през централното също става.Едно такова радио не се преработва никак трудно ако можете да запоявате и знаете какво правите.

 

Ще се радвам ако някой друг сподели някакви други нискобюджетни решения и идеи като за бедни студенти и ученици. :blink:

 

"От прадня боя не става" ама поне може да се опитаме. :)

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) мааалии...семплите с Бос-а ме утрепаха...верно малко се усеща кофти микрофона (или акустика?) ама май това е най-доброто в ценовия рейндж :)

е, неговия драйв малко се чува едно изпърдяване, също и чистия семпъл не е особено впечатляващ...ама от комбинацията с камиончето аз лично почти се катурнах от стола :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от кофти акустика и от кофти микрофон е тоя пърдеж.Просто като се изреже до край някак си в стаята звука се компресира всичко почва да ехти и да резонира,а понеже микрофона е на около половин метър от говорителя хваща и звука от стаята.Даже в единия семпъл с босса се чува нещо като щракване на копче,а звука не се променя - това е падащ поялник. :)

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала пич! :bravo:

Аз също си мисля този вариант за свирене в къщи-вместо скъп пауър атенюатор по-слабичък и по-евтин лампов амп от този калибър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш кривене в семпъл 2 и по-малко в семпъл 3, което не от радиото/преампа, а е най-вероятно от записа. Или от микрофона, или от предусилвателя на звуковата карта.

Пробвай да си балансираш нивата.

Освен това за да намалиш влиянието на акустиката в стаята, можеш да приближиш микрофона го говорителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм нямам почти никакъв опит в записването.Звуковата ми карта е вградена на дъното,а микрофона както казах е компютърен така,че не ем учудва.Как да балансирам нивата?Нямам Ди бокс.

А и честно казано ме мързи да записвам.Знам,че записа щеше да стане по-добре ако е по-близо до говорителя,но ме мързеше да местя усилвателя,а кабела на микрофона е къс.Исках просто да предложа една идея на хората с ограничени финанси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен звука ми допада(е понакривява малко де..).Напомня ми на първото ми кубе-лампов респром,мисля че беше 6 вата,между другото още работи безотказно и си го пазя :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала - звука много кефи и клиина бива (като се има в предвид че е с някви евтини керамични адаптери и други кофти фактори) - за няколко лв си изкарал звук по добър от евтините кубета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stone free - и аз се присьединявам.

клийн канала е по - добьр - оттам и звука с боса на драйв.

собствения драй - кеф ти го пускаш, кеф ти - не.( той не впечатлява)

за целите ти е идеален

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Eвала ти правя свалям шапка за усилията . Пробай и с дист на МXR пред преампа няма да се разочароваш утепало се е за бустване в лампово стъпало .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това към мен ли е насочено,защото аз не се казвам

Димитър?

Но и да не е към мен,ето една снимка с кофти качество (уеб камера).

oct0718og9.th.jpg

Това от горе е Акорда,а това от долу е един пимпнат Христо Ботев,на който обаче,само шасито и дървенията са си негови. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.