Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара


Recommended Posts

Не ве горере. Идеята е че той ще ползва моето мазе и двмата заедно ще ги правиме. Само аз ще му я изрежа да не се заколи със зегето и грифа аз ще му правя. Пък какво пречи проектите да вървят успоредно и без това моя е малко във застой защото не съм ходил за потенциометри, и едва вчера намерих кой да ми напръска дъската. Иначе Евтиме, казвам ти човек кажи да се срещнеме да те черпя бира. МЕРСИ за помоща!!! Като почнеме ще ви държим в течение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 300
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хаде-е-е-е-е-е! Една част си замина. Майка ми решила че тези джаджите за моста дето ги правех са някви железца и ги е изхвърлила. А тамън ги бях разпробил ;) . Малко ме е яд.... ама кво станалото станало. Утре ще почвам нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми иди и виж! Уилкинсън са по 20-25+ и почваш туноматици, флойдове глупости та се стигне до флойдове по 140 и разни, които доставят по каталог...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето какво стана след центровката на грифа вчера. 002bo6.jpg

003dd4.jpg

Перфектно равна с останалата повърхнст перфектно паснала в нек покета. Просто съм доволен от работата си нямам забележки (добре че го оставих по тесен та като стане грифа по него да го разширявам)

ПП: Пак се извинявам за качествотот на снимките от телефон са. Просто се излагам че уча това :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем не изглежда зле, особено като за пръв опит без опит:icon_shithappens:

 

Какво си решил да слагаш за фингърборд? Чета тука по форума, че подходящите материали са кът. Сега ако китарата и просвири ще те черпя една бира, обещавам!

 

А относно бридж май ще трябва да купиш, че самоделките рядко излизат сполучливи, особено когато някой ги изхвърли:greenangel:

 

Чакам развитие, ю ар дъ мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей фен , много кефиш . Евтим е прав за доста неща . Но аз разбрах че ти и твоя приятел си правите китари за кеф , така че продължавайте , пък по-нататък може да ви стане интересно и за звука който ще искате да постигнете.Даже се надявам на това :icon_shithappens: Кийп рокин'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп, видях че грифът е дебел колкото бата. Така ли смяташ да го оставиш или ще има още пилене? Знай, че когато сложиш фингърборда, ще стане още по-дебел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

струва ми се че трябваше да оставиш 2-3мм от грифа над тялото (нищо че ще има ф-борд отгоре :whistle: ) - така може да стане като на бг орфейките и кремоните - грифа е много на ниско и екшъна не може да бъде смъкнат достатъчно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиля споко. Ами за екшъна ще видим ако има нещо ще корегирам с по дебел ф. борд. Утре други ден ще отида да си търся мост с тремоло. Ако намеря някой по 30-35 лв зимам. А пък за звука, ще говорим като е напълно готова. Ще помоля някой с техника и умения да изкара нещо да го чуете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес един човек ме просвети за доста работи ( не само за китарите)много съм му благодарен. Мерси на всички за, готините постове. Като намерим орех почваме баса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прпоръчайте ми някъв по-стандартен шок, който не трябва да галя струните а и не трябва да се облягам на тях за да свири. Някой който ще ми еудобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.