Jump to content
Българският форум за музиканти

Бекинг трак на Стиви Рей


kolio_k

Recommended Posts

Тука са се заформя много яка идея....може някой с опит време и знания да направи един трак подобен на тоя на стиви.Аз не мога,щото не се занимавам с миди,но бих помогнал с всичко от което разбирам.Може да си е 12 тактова блус схема с тема в началото и в края.В средата ще оставим място,като предварително ще дадем 1 седмица на всички мераклии(без значение и без да се срамуваме)да заявят желание за участие.На всеки ще дадем 12 такта за соло и ще стане една безкрайна касапница... :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

.... Кольо приятелю , изгоря ми единия канал на усилвателя за старите руски бойни тонколони .... голям ташак беше :thumbs_up: .... и преди малко рекох да посвиря и понеже няма на кво - на слушалки ... ох на батко акегенцата те .... и на кво мислиш че свирих - ами на твоя джем приятелю - вкарах го в Гитар риг 3 и викам - а сега да те видим процесарю софтуерний .... и не щеш ли намерих този присет Pink Numb Lead ..... и толкова ми допадна е реших да врътна едно джемче . записвал съм го както казах с присет Pink Numb Lead без да променям нищо от корекциите му като само сменях три пъти говорителите - това ясно се усеща а реда на смяна е следния 1. High white 4*12 след това 2. Plexi 4*12 и накрая 3. Ultrasonic 4*12 , свирил съм изцяло на горен адаптер ..... както се казва не кой знае какво но е от сърце защото мене лично много ми допадна тона , но както знаете всичко е въпрос на вкус :cheers2: . а ето го и джема http://media.putfile.com/Kolio-Blues-Jam-by-Ceko

.... дано ви допадне . ще пусна парчето и в раздел семпли в темата за Гитар риг 3 щото мисля че може да е полезна за някой от форума ..... живи и здрави . Цеко :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво друже,много юнашки си забил :icon_shithappens::thumbdown::wallbash: .Колкото до саунда,мисля че РИГа наистина май е по добре от преди.Най много ми допадна втория саунд.Аз хич не ги разбирам тези софтуерни магии,но ми звучи приятно.Само се чудя дали може да се изкара нещо с по малко гейн или софта не позволява това да стане без да се скапе звука.Като се замисля,май не съм чувал някой да прави от софт,саунд с малко гейн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... ами Кольо , аз също не съм чувал .... звук който да наподоби тоя с който ти свириш с Енгъла и Месата .....определено няма ...... когато си взема преамп ... един хубав ден ....дано да може присетите с този вид саунд да звучат по подобаващ начин - с други думи - то и сега в софтуерните процесори и имитации на кубета има саунди които би трябвало да наподобят звук на чист канал на кубе или саунд с малко гейн .... ама ми звучат супер странно - няма компресия , няма я динамиката която е много важна поне за мен при свиренето с малко гейн , няма я онази характерна мощ на уж чистия звук на китарата - имах на времето за кратко един Park by Marschall 15 ватов индийски .... дори и това чикиджийско кубе даваше възможност да се свири със саунд с малко гейн и да усещаш китара по оня добре познат начин на свирещите с кубета ..... но както казах дано преампа да оправи положението при такива пръцковци като мен дето не могат да си купят един Енгл и да решат най стария проблем на вселената - що е китарен саунд и има ли той почва у нас ... имам предвид в къщи :icon_shithappens: .... живи и здрави . Цеко :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи вероятно е както си мисля.Поради някаква техническа(неизвестна ми)причина,симулациите на хайгейн са по убедителни.Иначе доколкото съм пробвал ако вкараш сигнал от приамп или кубе и после използваш софтуера само за пудри резултата е много удоволетворяващ,предполагам че и на теб ще ти допадне.

 

Поздрави Коко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука са се заформя много яка идея....може някой с опит време и знания да направи един трак подобен на тоя на стиви.Аз не мога,щото не се занимавам с миди,но бих помогнал с всичко от което разбирам.Може да си е 12 тактова блус схема с тема в началото и в края.В средата ще оставим място,като предварително ще дадем 1 седмица на всички мераклии(без значение и без да се срамуваме)да заявят желание за участие.На всеки ще дадем 12 такта за соло и ще стане една безкрайна касапница... :)

 

Ей сега видях поста.Идеята е добра,но не знам до колко ще има мераклии да се включат.Не бих казал,че на последък джемовете много вървят.Дано сега да потръгнат.Аз самият също не се занимавам с миди,но ако някой направи бекингтрак ще гледам да се запиша с 12 такта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да дойде Мас-а и да успея да си закупя новата мечта Едирол ФА-101, ще се включа аз и то подобаващо зле, ама... Дотогава няма как... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Са остава някой да ми обясни като на малоумен,(щото компютъра го гледам като голям камък общо взето :metalist: ) как да кача плейбека на една писта на Куул едит про за да тОря по другите.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да сваля Кольовия плейбек. Що така, хем съм се логнал и нямам файъруол?

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... това е един въпрос който искам да задам с надеждата някой да има инфо - защо от близо 10 дни не може да се свалят файлове от Путфайла - преди можеше , а сега функцията некст пейдж е блокирана или поне не реагира въобще . ако има инфо нека някой да каже що така стана B) Цеко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'начи - понеже ми се налага, софтуерите ми ползват Quick time и той се закача като актив хикс в броузърите и ако е регистриран с десния клавиш има опция Save as source. Та аз правя така. Другия вариант вю сурс и търсене на мп3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина има проблем с Путфайл,нямам си представа какъв е.За мераклиите за джем ето директен линк,за сега работи

http://fn2.putfile.com/getfile/119488hc020...25816253678.mp3 .Десен бутон върху линка-сейв таргет ас...

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после дойде време и аз да се отсрамя или по-точно да се посрамя ;), но преди доста време бях обещал и аз да кача нещо и няма мърдане назад... Аз реших да започна мъките от самото начало - с интрото, че него го знам долу-горе ок и си ме кефи...не че Кольо К. не е свършил перфектна работа по него, ама...

 

Иначе уменията ми са слабички, но за сметка на това ампчето ми е смотано. :icon_shithappens:

 

Въртях, суках, но без особени импровизационни умения и познания няма как да стане нещо кой знае какво, така че качвам каквото се получи след няколко не особено успешни опита. :)

 

Важното е джем да става... :greenangel:

 

Наложи се леко да посъкратя бекинг трака, че по едно време малкото муза дето ми беше дошла секна и повече нямаше накъде да суча струните... ;)

 

Та след всички тия хвалби дето си отправих, ако все още има ентусиасти, които са навити да ме чуят, творба ми е ТУК.

 

 

p.s. За тези, които не са се включили в това джемче единствено защото струните на китарите им се заключват, а Мери е в Eb реших да кача един друг бекинг трак, който ми попадна и който е в E (ТУК).

 

Очакваме включване от заключените китари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за участието :offtopic-001: .Свириш интрото по различно от мен(то не че аз пък го свиря като СРВ),но доста добре се е получило,а не е много лесно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x! :offtopic-001:

 

Като задобрея може да се пробвам пак, ама доста време ще трябва да мине... :thumbs_up:

 

И следващия път ще гледам да записвам с микрофон, че вчера се оказа, че съм нямал подходящ микрофон вкъщи...

Записвах през phones out на ампчето и се наложи много да намаля нивото, че кривеше яко и за това китарата звучи почти клийн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.