Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко драйв семпъла


niki123bg

Кой драйв ви харесва най-много  

22 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ок. До тук убедително води Семпъл 4, а след него се нареждат с равен брой гласове (поне според мненията, анкетата изглежда не показва точно мненията) семпли 3 и 6, на трето място се подрежда (с един единствен глас за сега) Семпъл 2.

 

Ето и устройствата с които са правени записите:

 

Семпъл 1 - SansAmp (California mode)

Семпъл 2 - SansAmp (British mode)

Семпъл 3 - AMT Fatal Tube

Семпъл 4 - Boss Metal Zone MT2

Семпъл 5 - Garland (изцяло лампов преамп (3 х 12AX7) реплика на Mesa Dual Rectifier)

Семпъл 6 - Lee Jackson GP1000 (изцяло лампов преамп (също 3 х 12AX7), произведен 80-те години - до колкото зная Alexi Laiho и Zakk Wild са му фенове, включително за свирене на живо)

 

С други думи, основен любимец за сега е Metal Zone-a :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не успях да си харесам нито един. Някои са с прекалено малко среди, други с груби високи, а всички не са достатъчно pan-нати. Това си е лично мое мнение, разбира се. Доста време панвах 2 трака на 100% и 2 на 80% но от няколко месеца панвам и 4-те си писти ритъм китари на 100%. Семпъла от последната ми тема click също е записван така. Мога да експортна и само китарите за ориентир, защото микса оказва огромно влияние на всеки отделен инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с четирите писти бих го пробвал, макар че аз и за две едвам успявам да изсвиря горе-долу еднакво нещата :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и една проба с четири писти (май съм почнал да научавам мелодийката, този път ми беше по-лесно да ги изсвиря що годе еднакви). Използвах импулси, които ми изпрати Mu3epHuK (още веднъж благодарности за което). Освен това понамалих гейна на преампа (странно, но така ми хрумна) и сложих един буустер отпред (YJM308). Всички писти са hard panned - т.е. 100% ляво или дясно.

 

Резултатът не е безкрайно розов, но сякаш ми звучи с една идея по-добре.

 

Семпъл 5 (четвърта версия)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам от тези импулси,но нещо не им е читава работата(според мен де),всички семпли звучаха доста сходно,а нормално разликата от метълзон до дуал ректифаиър е много сериозна(или поне би следвало да бъде)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам от тези импулси,но нещо не им е читава работата(според мен де),всички семпли звучаха доста сходно,а нормално разликата от метълзон до дуал ректифаиър е много сериозна(или поне би следвало да бъде)

Всъщност разликата между Метал Зон и преампа на Дуал Ректифайър не е чак толкова голяма. Голямата разлика в звука идва от крайните стъпала и взаимодействието им с преамповете. Даже в случай на Метъл Зон едва ли има някакво взаимодействие въобще..

И така, когато няма взаимодействие (или е пренебрежимо) импулсите вършат идеална работа.

От друга страна в микс с 4 трака компресирани ритъм китари вече става трудно за слуха да долови разликата между наличието на мекото "полиране" на звука от ламповото крайно стъпало и отсъствието му...

Все пак разлика има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам от тези импулси,но нещо не им е читава работата(според мен де),всички семпли звучаха доста сходно,а нормално разликата от метълзон до дуал ректифаиър е много сериозна(или поне би следвало да бъде)

 

!! Тук той е прав :D

От много баене никой не е станал по-читав .

То още преди да бях минал на 2-а страница от темата си мислех да питам ,какви са тия

транзистори !? От малко не боли,но особено като пльокнеш силен алгоритъм -дори и да е

чист звук всичко звучи като "шперплат" :yes: ,а предполагам ползваш х86 с вградена на

дъното звукова ? Смятай че до там ти е бил звука ако е така-вкарал си му едно прилично количество брум.

Ала това си е моето мнение .. ако пуснеш повече ниски и "отпушиш" с повече крайно стъпало

и преамп .. но по-малко гейн -може да стане приятно нумеро 5 ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че сте много предубедени спрямо импулсите. Ако има прилика тя е заради настройките и по куп други причини, включително тази, че малко или много ще си приличат нещата ако въпросните преампи влизат в едно и също стъпало, с един и същ кабинет и през един и същ микрофон на същото място.

 

Ето един мой стар пост по темата за импулсите

 

Пиша тук, за да ви дам 2 линка от които можете да чуете каква точно е разликата от нещо записано с микрофон и с импулс при абсолютно еднаква техника:

 

mic : a

impulse : b

 

Записа с микрофона естествено е по-добър, но си личи, че и варианта с импулс е напълно задоволителен, когато няма възможност да се надува 4х12 кабинет

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!! Тук той е прав :surprise:

От много баене никой не е станал по-читав .

То още преди да бях минал на 2-а страница от темата си мислех да питам ,какви са тия

транзистори !? От малко не боли,но особено като пльокнеш силен алгоритъм -дори и да е

чист звук всичко звучи като "шперплат" :hysterical: ,а предполагам ползваш х86 с вградена на

дъното звукова ? Смятай че до там ти е бил звука ако е така-вкарал си му едно прилично количество брум.

Ала това си е моето мнение .. ако пуснеш повече ниски и "отпушиш" с повече крайно стъпало

и преамп .. но по-малко гейн -може да стане приятно нумеро 5 ??

 

Не знам какви транзистори визираш, но от петте устройства, две от тях са 100% лампови. Това със х86 и връзката му със звука нещо не го разбрах, макар че пиша софтуер от както се помня.

 

За звуковата карта, ами става, не е вградена на дъното - M-Audio Auidophile 192. Преди нея има пулт - Yamaha MG 12/4. Всичко е само с балансирани кабели. Ето ти една графика на шума при включен мишпулт без входен сигнал:

 

sound_card_and_mixer.JPG

 

Ако чуваш някакви брумове, те определено не са от картата или пулта, а защото всички устройства са с издупен на максимум гейн и нямат нойз гейтове, а и Semour Duncan JB е доста шумничък като за хъмбъкер адаптер. Въпреки това брумове се чуват само в паузите и не съм си направил труда да ги режа, защото не ми беше това целта.

 

От тези устройства последните три (Metal Zone, Garland preamp, LJ GP1000 preamp) се нуждаят от усилвател (крайно стъпало) и истинска колона (нещо като 4 х 12" ми се върти в главата), само тогава ще звукнат наистина както трябва. Сега записите се правят директно в пулта и се ползват спийкър симулатори и честно казано нямам намерение да променям този факт докато не си направя звукоизолирана стая, защото предпочитам да свиря с часове необезпокоявано на слушалки или на съвсем леко усилени мониторни колони, отколкото да се карам постоянно със съседите.

 

Иначе ми се струва нормално е да звучат подобно, тъй като във всяка серия от записи съм използвам едни и същи спийкър симулатори за всички устройства, така че звучат, все едно са прекарани през един калъп, но въпреки това си има разлика в звука.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разбрал правилно,аз си мислех,че става въпрос лампов амп Гарланд(а не приамп),комбо или глава с прилежащата и колона.При това положениеЦентрално в пулта е наистина нормално записите да са подобни,особено при хай гейн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега записите се правят директно в пулта и се ползват спийкър симулатори и честно казано нямам намерение да променям този факт

Иначе ми се струва нормално е да звучат подобно, тъй като във всяка серия от записи съм използвам едни и същи спийкър симулатори за всички устройства, така че звучат, все едно са прекарани през един калъп, но въпреки това си има разлика в звука.

 

Ами нямам думи. Това с х86 беше за да не пиша ПЦ ,чакай ще пробвам с ррр и сс РС , стана .

Мързел какво да се прави. - С две думи ... в ПЦ-тата много рядко обръщат внимание на аудиото.това е - ХАРДуер!! О чудо .

както и да е .. явно не важи .

А за траняисторите е много просто : прекрасната симулация ,на каквото и да е било посредством софтуер- означава транзистори.

колкото повече ,симулираш толкова по-далеч ще си .. си мисля..

пък от опит глава не боли.. забавлявайте се :)

лека

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.