Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко драйв семпъла


niki123bg

Кой драйв ви харесва най-много  

22 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Последният семпъл станал доста добре :recourse:

 

ipo последното разсъждение нещо не го разбрах :/ :) Важното е ти да си се разбрал....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Последният семпъл станал доста добре :)

 

ipo последното разсъждение нещо не го разбрах :/ :hysterical: Важното е ти да си се разбрал....

 

Леле толкова ли неясно съм писал ?!

просто казвах ,че не се правя на интересен , а искам да доуточня,че чрез добавянето на нови и нови "лайна",

сиреч симулатори / дигитални ,естество к'во да се прави ... - транзистори - метафора ако щете/ не ще постигнеш нещо добро

..всъщност може да се поспори , но наслагването на нови и нови "лайна" неизменно води до шум и компресия..

ама ваша си работа , блъскайте си главите . За мега болни звуци върши много добра работа , апропо . :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако чуваш някакви брумове, те определено не са от картата или пулта, а защото всички устройства са с издупен на максимум гейн и нямат нойз гейтове, а и Semour Duncan JB е доста шумничък като за хъмбъкер адаптер. Въпреки това брумове се чуват само в паузите и не съм си направил труда да ги режа, защото не ми беше това целта.

 

Не се стърпях..

Като си надупил всичко .. ама щом ви харесва ..лично аз бих го понамалил тоя гейн...

Не знам за вас , но мен един инструмент ме привлича , със специфичния си звук и ме тласка към определени ноти

.., не знам дали ме разбирате , просто не мога да изсвиря , с душа някакви нещица , които после ще да им бая

и модулирам.. .. за някои неща -да ,, по -малко ,. като крайно пипване .. но !?

 

тоест за реженето на шума .. ем ,... :hysterical:

нямам думи, но явно аз така си мисля .

веселете се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко ме обхвана носталгия, лека доза ентусиазъм и известна доза непукизъм към съседите. Намерих и изтупах от праха моето първо и единствено кубе - Dave Larios 20 (20W, не е на 20 години... май е само на 14) :thumbs_up: Пуснах един от ламповите преампи в "Return"-а и записах първо с динамичен микрофон фронтално, после off-axis и накрая записах и с кондензаторен микрофон.

 

Сега, не знам дали поради миниатюрното говорителче на това кубе и неговото крайно стъпало с интегралки, дали заради съмнителният звук на динамичният микрофон (Shure C606), заради акустиката на стаята, заради липсата ми на умения и познания в запис с микрофон, но крайният резултат ме радва далеч по-малко отколкото вариантите със симулация.

 

Ето с кубе и микрофони:

 

Семпъл 5 (пета версия)

 

Ето го и варианта със спийкър симулация (с импулси):

 

Семпъл 4 (четвърта версия)

 

Знам, че сравнявам ябълки с портокали, но засега варианта със спийкър симулация ми звучи по-добре. Отделен въпрос е, че независимо от дозата непукизъм, вдигането на шум в 21:30ч не ми доставя особено удоволствие.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

niki123bg

Не знам какво правиш братче,но за последно:

на това номер 5 , последното ,ако му надуеш ниски по какъвто и да е начин ,съм убеден ,че ще ти хареса повече от номер 4 ,явно всички се кефите на яко ниски и нула средни..

или поне аз с такова впечатление останах

хайде,весело!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, не знам дали поради миниатюрното говорителче на това кубе и неговото крайно стъпало с интегралки, дали заради съмнителният звук на динамичният микрофон (Shure C606), заради акустиката на стаята, заради липсата ми на умения и познания в запис с микрофон, но крайният резултат ме радва далеч по-малко отколкото вариантите със симулация.

Е, все пак тази симулация, т.е. импулс, е правен от човек с доста голям опит в областта на записване на китарни усилватели. Не можеш да очакваш че пъврвият ти опит за запис от кубе с говорител ще е по-добър...

Всъщност аз лично, с лампов усилвател, все още не мога да достигна нивото което постигам със zoom GFX-4 и симулации. Имам предвид като тембър, не говоря за динамика и фийлинг.

Това е положението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Даммм... това е положението ;)

 

 

ipo

 

Не бих казал, че усилването на ниските на преампа от петият семпъл дава добър резултат, по-скоро се получава един бумтящ и размазан звук, докато метъл зоната има доста по-стегнато звучене.

 

До колкото разбирам от постовете ти си доста наясно с звукозаписа - дали би могъл да запишеш същото с подходящото устройство и по подходящият начин и да го пуснеш тук да го чуем и разбира се да споделиш как си го записал. Ето го бекинг трака от zanev 70: http://media.putfile.com/Sample-for-Line-6-no-guitar-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да го чуем и разбира се да споделиш как си го записал. Ето го бекинг трака от zanev 70: http://media.putfile.com/Sample-for-Line-6-no-guitar-

 

Ужас! То стана все едно ще си мерим пи=ките :pray:

Не знам колко ще е от полза,ала като остане малко време ще го пробвам.

Линка нещо не върши работа :curse:

весело

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Целта е да научаваме повече за начините да запишем звук и най-вече за звука на различни устройства, а не да си мерим .....те.

 

Zanev беше пуснал този бекинг трак, за да може да чуе как звучат Line 6 устройствата на edgecrusher, за съжаление последният няма свободно време и не е записал нищо засега. Аз се хванах да запиша моите устройства, хем да си харесам някое от от тях за запис на ритъм китари, хем да понауча нещо, хем да споделя с останалите как звучат тези устройства. И понаучих доста - записи на повече пътечки с 100% паннинг, използване на convolution процесори за спийкър симулация и т.н.

 

Темата също има за цел да помага на хората да се ориентират в звука на различни устройства, каквато е в същност и целта на целият раздел. За това отправих молба и ти да запишеш с каквито устройства разполагаш, за да се обогати информацията в тази тема. Надявам се, че и edgecrusher ще успее да запише.

 

Ето ги и записите на Zanev, които честно казано доста ми допадат като звук, нищо че са изцяло софтуерни симулации (и на усилвателя и на говорителите). В същност ето го целият пост от една друга тема:

 

.... утре се очертава натоварен ден , затова отделих време сега . Направих нещо като парче - 40 сек. , с три подтеми в него , като съм се стремил да ги изчистя максимално от излишни волности - целта е ясна - да можеш без усилие и губене на време да врътнеш нещо подобно , е ако решиш може и да извадиш това което съм свирил , но не е задължително , може и нещо подобно да е или пък квото си решиш .. поствам и два варианта с китара , която съм записвал с Гитар Риг 2 , за да може да сравним резултата , ще е добре ако направиш няколко варианта на едно и също нещо с различен саунд на китара - предполагам че имаш поне 2-3 кубета които стават за тежка музика ..... но както казах ти ще прецениш какво да поснеш .

... ето и парчето - първо поствам двата варианта с ритъм китари

.... 1 . http://media.putfile.com/Sample-for-Line-6-with-ritam-1

....2. http://media.putfile.com/Sample-for-Line-6-with-ritam-2

... и това е варинта само с бас и ударни върху който да запишеш твоите китари - http://media.putfile.com/Sample-for-Line-6-no-guitar-

..... това е засега , надявам се да се забавляваш и да се получат интересни резултати . Цеко ;)

 

пс. При мен се отваря нормално линка, който постнах преди това. Ето го и само мп3 файла: http://uploadfile2.putfile.com/getfile/119...25319510898.mp3 (не знам до колко това е перманентен линк). Ако не успяваш да го свалиш, пиши ми PM и ще ти го пратя някак си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си позволих инициативата да запиша моя версия на ритъм китарите.

Ето я тук.

 

4 трака:

2 трака Меса Марк 4 през ЕлектроВойс 12Л говорител с V-образен EQ

2 трака през celestion V30 с по-малко V-образен EQ

Паннати на 100% ляво/дясно.

 

"Тягата" на ламповото крайно стъпало не може да се моделира с импулс респонс.

 

edit: Всъщност след това ми дойде идеята да сравня директно записаните китари с такива свалени от преампа на марк4 и прекарани през импулс респонси от различните кабове. Беше вече късно обаче, защото микрофона беше вече разместен.

Редактирано от Dylan_101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много ми допада като звук :) С какъв микрофон си правил записите?

 

Ако можем да чуем и други записи на същият семпъл ще е супер, като на мен лично би ми било интересно да чуя и запис със процесори :greenball:

 

пс. Сега го сравнявах с моите записи и ми се струва, че има характера на този семпъл: http://www.niliev.net/guitar/4_DTest5.mp3 (Mesa Dual Rectifier) ,но разира се има доста разлики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да се обадя и аз по темата...видях че не споменаха някъде по-горе. Реално аз съм пускал доста примери за моя звук с Line6, но не и с семплите на Занев. В последствие записах такива, но ги пратих директно на него, а не съм ги ъплоудвал, защото има вероятност хората да останат с погрешно впечатление,защото Занев искаше да чуе как звучат стандартните пресети на симулации от "по-търди" ампове. Това, което стана е че нещата не звучат много добре, поне според мен без да се пипнат малко тия готови пресети. Затова и не ги качих във форума. Ако все още се интересува някой ще ги сложа тук, но пак казвам това, което съм записал НЕ Е най-доброто от Line6 като звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.