Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко драйв семпъла


niki123bg

Кой драйв ви харесва най-много  

22 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

^ Много бих се радвал ако ги пуснеш тук. Използвайки един и същи бекинг трак и мелодийки се чува доста ясно кое как звучи и помага човек да се ориентира, кое му харесва и кое не, а това е най-ценното на един такъв раздел със семпли. Ще има хора, които ще харесат звука, както и такива, които няма да го харесат. Има хора, които не харесват нито един от семплите които съм постнал, но всеки си има вкус :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен е добре който каквото пуска да го пипне, така че да звучи добре. Няма смисъл от кофти записи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещата не са чак толкова зле :) просто не са за вкуса на всекиго. Поради някаква причина повечето хай-гейн пресети имат страшно много баси набутани вътре. Аз умишлено не промених нищо, зада да дам реална представа на Занев за това, което излиза директно от тях. Иначе после ще пусна и семпъл на същия трак с моите настройки, зада усетят всички разликата. Само да допълня, че за записа на тези съм използвал не обичайната ми за записи китара - Line 6 Variax 500, a Vinatge V100(Les Paul Style) защото темичката е от Е, аз съм настроен в D и не исках да си разбутвам настрийката, защото ползвам тази китара в момента за запис на моите неща, а Vintage-а ми е настроен в В, така че просто свирих с една струна по-високо :)

 

Line 6 Treadplate

 

Line 6 Insane

 

Line 6 Chemical-X1

 

Line 6 Chemical X-2

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и последния сампъл с моя Лайн 6 звук:

 

Line 6 Edge's Sound

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Последният семпъл ми звучи най-добре от тези които си постнал :greenangel: В тези от първият пост звукът доста ми напомня на моя бивш VAMP2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето, точно там е истината. Аз също имах Vamp2 и вадех прекрасен звук от него като за подобен уред. Всичко е въпрос на вкус и разбирания и лична намеса в настройките. Сега предполагам ще изкочат 100 човека тук да кажат какво лайно е Line 6 Toneport UX2 , но всеки си има право на мнение, така че ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целата работа нема смисъл

http://media.putfile.com/ss-58

Това е лампа с импулси на МЕСА, ама чесно казано по4ти не 4увам разлика с софта на Занев.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Маи последниа.Извини ме за неправилниа правопис но в полутамниа клуб толкова се вигда !!!!

Знаеш ли саит от които могат да се свалиат готови семпли? Пиши ми като саобщение

Днес си направих един малък експеримент. Използвайки баса и барабаните, както и идейката за ритъм китара от zanev (специални благодарности), записах няколко различни драйва.

 

Ще се радвам ако споделите кой драйв ви харесва най-много. Засега няма да давам подробности, кое какво е като техника, за да не оказвам влияние върху избора.

 

Ето ги и семплите:

 

Семпъл 1

 

Семпъл 2

 

Семпъл 3

 

Семпъл 4

 

Семпъл 5

 

Семпъл 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.