Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Jim Dunlop Big Stubby 2mm. :greenball::)

А ве,пичове как свирите с тия прасюндери от по над 1 и 5 ве ?!?

Това си е направо за бас?! иначе се губи почти напълно смисълът от такова перце .

съвсем ме вкарахте в недоумение , от къде го видяхте това преяло перце ,. кой свири

с такова ?

 

Ми аз свиря много лесно с такова. Перото ми е дебело 2.0 дънлууп. Предпочитам го с дебелината му заради атаката, която с тънко перо се постига много по трудно, а й са много удобни :rocker: Използвам ги 5-та или 6-та година вече, не помня кога точно се ориентирах към тях. Преди това свирех с 3.00мм перо, но то ми беше малко неудобно. Големия проблем е, че много трудно вече се намират 2.00 пера на дънлууп от ония лилавите д'ет прозират. Ама аз се заредих с 5-6 броя и ся ще имам за 6-7 години напред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сме на вълна перца - някой знае ли софийски магазин където да има перца с размера на Jazz 3, ама по-тънки - 1мм. примерно? Но ми трябват реални, а не модели от нета :rocker:

 

Ето за такива говорех. Веднъж само си бях взел такова от Благоевград, ама не знам дали зареждат постоянно (едва ли :greenball: ). И май от томана ще си поръчам. Раздела им за перца е направо рай - тука. Цветни, шарени, на Dunlop всички модели... :)

 

Вчера като разглеждах, попаднах на едни много интересни на Ibanez - тук и тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с 1,5 мм на Dunlop, стандартна форма са си, само дето са...светло лилави :) Хубавото им е, че са със скосени краища и звукът компенсира странния начин, по който държа перото, но и на мен така ми е удобно и така си свиря - все пак всеки с индивидуалностите си.

 

Това за електрическата китара.

 

За акустична свиря с едно 0.38, май беше, вече се е изтъркало и не мога да видя колко беше. Много е меко - огъва се доста, но като се хване по в основата се плъзга много благо по струните и изкарва много мек и същевременно звънлив звук. Перфектно е и за солца и за акорди.

 

Ritcie

На сцена съм отдавна и съм свирил с какви ли не перца, но вече избягвам да купувам и да хвърлям излишни пари за неща, които мога да си направя и сам. От 2005 година свиря с пера, които изрязвам от стари грамофонни плочи и си ги пиля и шлифовам сам, по своите си нужди. Тези перца за китара ми издържат без особени поддръжки по 1-2 години, въпреки, че моят стил на свирене е комбинация от Блекмор, Сайкс и Малмстийн, а не както при Митко Кърнев-Облака. Хубаво е когато човек си е изработил стил на свирене, да си изработва и перцата за китарата, иначе ще дава луди пари за неща, които се изтъпяват и хабят за седмица време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди си ги правех сам от фонокарта. Сега съм с DUNLOP 0,88 mm, което го ползвам за джангър главно. Самоделките позвам повече за акустика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ritcie

На сцена съм отдавна и съм свирил с какви ли не перца, но вече избягвам да купувам и да хвърлям излишни пари за неща, които мога да си направя и сам. От 2005 година свиря с пера, които изрязвам от стари грамофонни плочи и си ги пиля и шлифовам сам, по своите си нужди. Тези перца за китара ми издържат без особени поддръжки по 1-2 години, въпреки, че моят стил на свирене е комбинация от Блекмор, Сайкс и Малмстийн, а не както при Митко Кърнев-Облака. Хубаво е когато човек си е изработил стил на свирене, да си изработва и перцата за китарата, иначе ще дава луди пари за неща, които се изтъпяват и хабят за седмица време.

 

Да те рабирам ли правилно, че перо, което струва 1 лв. и се ползва 1 година минумум е скъпо. Аз се питам - кво му плащаш. Но е въпрос на гледна точка, аз предпочитам да давам по 1.20 лв. за перо, без да си губя времето да правя. Въпрос на гледна точка и виждане. Все пак нещо, което си направил сам ти носи много по голямо удоволствие, стига да е направено както трябва.

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JS (Joe Satriani) от половин гидина свиря с такива и съм адски доволен много як материал , не се потят нз точно колко мм са но като барам са кум 0.90 - 1 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ При мен едно от Анди ЛаРок. Страшно перо, черничко около 1,14 на пипане, не се изтъпява бързо и ми върви много с него :)

ЕДИТ : foto040.JPG

Редактирано от Pandemonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
60_1.JPG

 

Dunlop Green Tortex .88

Предпочитани също и от Металика :)

 

За Металика не знаех, но и аз имам такова ;) и много ми пасва :) , само че малко се позахаби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

еми може да се каже че бая перца съм пробвал...не щото отдавна свиря ама се ги губех и все зимах различни за експеримент. Дънлоп, фендер, GHS...кви ли не съм пробвал, ама в последно време особено за ел. китара ползвам Dunlop Jazz III-малко, твърдо перце с остър връх. Изключително удобно за всичко-сола, ритъм, флажорети...адски съм доволен и препоръчвам горещо :)

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.