Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Аз ползвам на Dunlop 0.94 и следващите по-големина 1.14, избирах ги по-цвят, а се и оказаха удобни. (онези лилаво- розовите). Цифрите почти сьм ги уцелил, a ? :headbang:

Редактирано от dbocho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jim Dunlop Big Stubby 2mm. :D:yes:

А ве,пичове как свирите с тия прасюндери от по над 1 и 5 ве ?!?

Това си е направо за бас?! иначе се губи почти напълно смисълът от такова перце .

съвсем ме вкарахте в недоумение , от къде го видяхте това преяло перце ,. кой свири

с такова ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя как може с перца над 1.5 да се свири :yes: Аз по принцип разцъквам с Dunlop sharp .88 - 1.5 ама с по дебели не мога.. уж били по-добри за шред ама....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...абе незнам, ама аз свиря с 1мм от почти година и вече ми е неудобно ..имам чуството че 2 ще ми е тамнан, всеки с ...пръстите си. :yes:

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ве,пичове как свирите с тия прасюндери от по над 1 и 5 ве ?!?

Това си е направо за бас?! иначе се губи почти напълно смисълът от такова перце .

съвсем ме вкарахте в недоумение , от къде го видяхте това преяло перце ,. кой свири

с такова ?

Аз свиря с 3 мм перо и даже съм мислил дали да не си направя малко по-дебело.

Не си представям как свиря ритъм (па и соло) със струни 0.11 и с перо под 2,5 милиметра.

 

Много зависи какъв е материалът на перото, какво усещане предпочита свирещия между пръстите си, с какви струни и с каква китара е оборудван, ако щеш и с какви адаптери е...

Например, ако перото е от закалена неръждаема стомана, и 0.5 милиметра дебелина ще бъде ОК, ама тия на мен ми се губят между пръстите и не знам държа ли перо или не. :yes:

Очевидно при избор на дебелина на перо играят роля много повече фактори от самата дебелина в милиметри и няма нужда да се дивите защо някой си свирел с еди-какъв си размер перо.

Ако нямаше смисъл, фирмите нямаше да произвеждат пера за китара над 1,5 милиметра. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..а пък аз си имам супер яко и удобно перце Fender .60mm но... не свиря с него защото си имам по яко което не знам каква марка е... не знам колко е дебело(малко по тънко е ... може би .50) но ми е от много много скъп човек и... с него наистина влагам чувство в свиренето си :lol: (btw споменах ли че е с формата на сърце :rolleyes::bravo::cheers2: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jim Dunlop Big Stubby 2mm. :metalist::recourse:

А ве,пичове как свирите с тия прасюндери от по над 1 и 5 ве ?!?

Това си е направо за бас?! иначе се губи почти напълно смисълът от такова перце .

съвсем ме вкарахте в недоумение , от къде го видяхте това преяло перце ,. кой свири

с такова ?

 

Поеди много години, когато ползвах едни перца, които тогава често се срещаха - бяха залепени на картонче по четири (като четирилистна детелина) и бяха толкова тънки, че чак леко прозираха, бях видял в една школа обяснение, че перцата се изработвали от пластмаса или метал. Тогава това ми се стори направо невероятно - какъв метал бе?!... :) . Но сега, когато от години ползвам дебели перца от много твърда пластмаса знам със сигурност, че написалият го ни най-малко не е бил под влияние на алкохол или наркотични вещества ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип свиря с дънлоп биг стъби 3 мм или с Дънлоп Jazz III, но по случайност ми попадна едно Стъби от 1.00 мм и останах очарован - страхотно пиквам с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми свирих с едно Planet Waves 0.96 и ми беше удобно на класическата ама много бързо се прецака като почнах да свиря с него на ел. китара , доста се поизтри и вече не ми е удобно...Та днес си взех един Fender 1.14 лилав много удобно перо и едно Dunlop 1.00 също доста удобно...Но определено предпочитам нещо или 1 или над 1 ... с по-меки ми е по-неудобно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък свиря с Dunlop Stubby Triangle 3.0 mm. Мразя тънките перца (въобще не чаткам как някои свирят с некви по 0.50, адски се огъват, баси!). С трите милиметра ми е доста по-сигурно и по-удобно... А от по-нормалните, харесвам 1.20 милиметра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.