Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Заинтригуван съм от тази новина :)

Като ги пробваш, пиши как ти се струват.

Като се замисля...дали титаниевите няма да се отразят по някакъв начин върху струните / скъсване, нараняване на намотките /, имаш ли идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Титана е сравнително мек метал (когато не е топлинно обработен (закален)), та си мисля че няма опасност нещо подобно.

Но ще видим, какво им е поведението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Мисля, че в Telesound имаше. Някъде в Младост 1 му беше адреса на магазина, но за по-сигурно виж в сайта telesound.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с тези малките перца на Dunlop с дебелина 3мм и съм много доволен от тях, за бързо свирене са супер и издържат доста дълго време (около 2 до месец при редовно свирене)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой идея къде продават тези перца http://www.jimdunlop.com/product/JD-Jazztones.Тези са ми любимите, съчетават удобството на джаз модела с по мек тон...ама в Икономов нямат , а там ми се струва има най-големия избор перца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко да съживя темата.

До скоро свирех единствено с двата модела вляво, но след пускането на сигничъра на Petrucci (който реално е буквална комбинация от двете) не съм поглеждал друго перце.

 

 

jp_jazziii.jpg

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно. Аз свря точно с 1.40 Ultex след като пробвах буквално над 20 вида. Къде може да се намери Петручи сигничъра?

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно така - 1.5 мм. Като размер е малко по-малко от Jazz III. Изключително хитро направено - материала е Ultex за гладко и мазно разхождане по струните с излъскания връх а доброто сцепление на захвата между палеца и показалеца е осигурено от неравната повърхност на материала в тази зона. Супер комфортно и стабилно се усеща в ръката.

Продават се в Динакорд - пакетче с 6 бр. вътре за 8 лв. Аз побързах да се запася с две пакетчета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.