Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

^  +1

Напълно споделям същите впечатления, кост и рог са ми фаворити.  Разликата е, че аз си ги правя сам и нагаждам размер,форма и дебелина спрямо моят вкус.

Използвам телешка кост, еленов или биволски рог, кокосови черупки. Необходимо е бормашина, гумен диск със шкурка, доза сръчност и търпение.

Смръдлива и пипкава работа, но пък крайният резултат е повече от забележителен.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Геш, всичко е въпрос на вкус и удобство. Откакто открих ултексите, само с такова свиря. А именно - не шарп 2-ка и на струни 13-64 в си. Шарповете ми задират в по-дебелите струни (а те моите почти всичките спадат към тази категория).

 

Сигурно си прав, аз не съм опъвал по-дебели въжете от 11-ки все още. Даже 8-мака ми е с 9-42 на първите 6. Рехавичко. :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам от много време Тортексите на Дънлоп и съм много доволен! Приятни са на усещане и поддържат добър контакт с пръстите (но им вдигнаха цените гадовете)! :)

http://www.musicworld.bg/bg/c_648/i_34429/Dunlop_488P1_0.html

http://www.musicworld.bg/bg/c_648/i_27198/Dunlop_418P_88.html

Редактирано от irrealizable
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обикновено свиря с по - малки перца, черното е Dunlop Max-Grip а жълтото е Dunlop Jazz III страшно удобни са ми, много съм доволен от тях :)1558428_641772175884763_37632365_n.jpg

Редактирано от SynV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах пред Динакорд и си взех един пакет със сигнатурните перца на Джон Петручи. Много ми харесват, адски удобни са и полираният връх прави техники като sweep picking много лесни. Също така имат и ясен тон и добра атака. 1239376_642791415782839_1501217815_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PHD-то е страхотно перце. С него се свири много лесно, но не е чак толкова издръжливо, колкото е описано.
* Става дума за PHD drop.

Редактирано от Xoce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Я ми кажи това петручи точно този модел ли е: http://www.musicworld.bg/bg/m_2900000/i_40092/Dunlop_427PJP.html

 

Те го имат отдавна аз реших, че нещо ново са извадили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перцето на снимката в сайта им не отговаря визуално точно на модела, който имат наличен в магазина а именно: 

 

JPJazzIII.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Този black fang и аз съм много доволен от него. В момента свиря с dunlop gator и много ми харесва. Искам да питам някой ползвал ли е тези пера по долу на снимката TUSQ?

 

363_Dunlop_Gator_Grip_1.5_Picks_417P1.5_

 

Sell%20sheet_TUSQ%20Picks.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.