Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Има, има такива перца, приятелю :)

Преди време свирих с едно каменно, което не мръдна грам, а свирих доста време с него.

Не ми допадна обаче звука с каменното и продължих отново с абаносовите!

Бързото им износване ме накара да потърся алтернатива и се насочих към по-екзотични материи.

 

С тези новите свиря отскоро и засега нямат никакво износване, но дори и по-нататък да започнат да се износват, то ще е в пъти по-малко от абаносовите!

Пък като се износят, ще се купуват нови и така - важно е да си свири  :virtuoz:

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз за моят скромен стаж от няколко месеца не съм се сблъсквал проблеми с перцата.

Имам точно три пера: Catfish 0.6 мм, Catsish 0.8 мм и Career 1.0 мм

Аз лично използвам най-мекото защото ми е най удобно. Мисля, че са добри като марка.

Много иснтересна тема между другото

 

Поздрави :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop  0.88 Black Tortex. Само с него свиря и ритъм и соло. 1мм малко идва дебело, а .073 тънко за сола....ииии   Alternate Picking for life,  ххахаа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kalmar, каменните не се изтъркват изобщо, могат и внуците ти да свирят с тях. :)

Аз вече близо 4 години направих с моите (пък и другите зарибени покрай мен), нямат дори микродраскотинка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко години свиря с точно това от снимката. Правил съм го от чинел     Istanbul Mehmet Sultan 16"   :greenball:
Размерът му е горе долу колкото на Dunlip Ultex Sharp. Откакто го ползвам съм забравил какво е да свириш със изхабено перо.

,
 

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично свиря със Ibanez 2.0mm с гумено уребрение за tight grip, но със употребата се използва и затова мисля да си взема от тези със пластмасово уребрение 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, има такива перца, приятелю :)

Преди време свирих с едно каменно, което не мръдна грам, а свирих доста време с него.

Не ми допадна обаче звука с каменното и продължих отново с абаносовите!

Бързото им износване ме накара да потърся алтернатива и се насочих към по-екзотични материи.

 

С тези новите свиря отскоро и засега нямат никакво износване, но дори и по-нататък да започнат да се износват, то ще е в пъти по-малко от абаносовите!

Пък като се износят, ще се купуват нови и така - важно е да си свири  :virtuoz:

 

Ти ми ги дай на мен, Наско, пък да видим не се ли износват... :D:lol:

Много вярно - важното е да се свири!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблеми - като се видим някой ден, това каменното ще ти го подаря :)

Дано го изхабиш от свирене, че аз не можах :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изхабяването много зависи от какво и как се свири. Аз 2 години свирих с едно дънлопче и не беше мръднало. След това кавърдисахме няколко парчета на металика и стана кръгло :)

Иначе сега си бацам пак със добрите стари Jazz III XL

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"... вече определено минавам на перца от кост и рог.

Веднъж заради по-добрия саунд и още повече, че нямат изтъркване!"

Тези перца какъв звук имат? Дано прилича на звука от изкуствените материи, пластмаси и др, защото това е любимият ми звук. От звука на каменните се разочаровах, защото много "писукат", което при акустична китара е неприятно забележимо, въпреки че са ми доста удобни и улесняващи изсвирването на бързи и трудни солови линии поради голямото си тегло и плътност. Надявам се, че перцата от кост и рог да нямат писукащи или други паразитни звуци? Но, предполагам, че са доста по-леки от каменните, което не би ми допаднало. Мечтата ми е за тежко перо, без забележимо дразнещи паразитни звуци и с нормален звук, като при изкуствените, например звука на DUNLOP ULTEX sharp. Предполагам, че може да се изработи сърцевина от тежък метал обвита от материята на въпросният DUNLOP.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имах няколко пера от коруба на костенурка, дават изключително плътен и категоричен тон при свирене на акустична китара с метални струни. Но за мен са малко по-творди оттова, скоето съм свикнал при свирене на китара. Идеално ми подхождаха за мандолина и други инструменти с двойни струни. Разлика в теглото не съм усетил, поне аз. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Лими - Тези перца какъв звук имат? Надявам се, че перцата от кост и рог да нямат писукащи или други паразитни звуци?

 

Лими, перцата от кост и рог нямат паразитни звуци и като саунд не са толкова глухи, като каменните и дори абаносовите!

Наистина, като концепция са по-близо до перцата от изкуствени материи. 

При мен специално се получава по-добра артикулация и по-отчетлив тон.

Да не говорим, че много лесно се свирят обертонве по целия гриф.

Като тегло - в сравнение с абаносовите са 2 пъти по-тежки, което и е още един плюс, според мен :)

 

Иначе, ако от някъде намериш перце с метална сърцевина, обвито в изкуствена материя, викни и за мен едно - ще ми е интересно да го пробвам :cheers2:

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наско, аз сега съм решил да пробвам титаниеви. Чакам един пич от щатите да ми прати. 0,6mm са дебели, но понеже са твърди мисля няма нужда да са чак 1 mm (каквито ползвам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.