Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Dunlop Ultex 0.94 - най-доброто, което съм срещал. Попринцип свиря доста агресивно и за 4-5 часа унижощавам напълно едно перце, но тези издържат по седмица свирене. Уникални са, с много остър връх и по-плътен материал

f3ms7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен звукът на пластмасата ми е най-приятен за акустика и аз ползвам Дънлоп Биг Стъби 3мм.

Но вече имам идея за идеалното ми перо. То ще има тежко метално ядро, може и от олово или камък, обвито в пластмаса.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Първото перце с което се научих да свиря си го пазя и до днес. Невероятно красиво е. Нещо като 3D образ докарва отвътре. О.О

Иначе съм свирила с изрязани перца от дебитни карти, сим карти, стотинки, четки за рисуване и какво ли още не :D Като че ли най-удобно ми е да свиря с нокътя си :D Иначе предпочитам 1.3мм перце, твърдо естествено. Мразя меки перца. Отвратителни са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xNirvanAx - кажи ми кои са ти любимите да ти пратя няколко от тях,за да не хабиш четките за рисуване...

 

Не, благодаря. Имам си. Просто в един час по рисуване реших да изпробвам нещо по - различно. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlod Ultex 0.94 James Hetfild signiture.

Изобщо не съм фен на Металика, но доста ми допада като дизайн.

Изпитвам симпатии също към Jazz III Xl series :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop Max Grip Jazz III Carbon Fiber

 

Изключително доволен съм от тях и горещо препоръчвам. :)

 

С карбоновите перца не "помътнява" ли саунда?

Как са като издръжливост?

Иначе са интересни и бих пробвал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал потъмняване на тона от перцата, така че наистина не мисля, че има такова... много съм доволен от него. :) Издръжливостта е на доста добро ниво, според мен, въпреки че стилът ми не е особено агресивен, т.е рядко имам проблеми с перцата и издръжливостта им.

 

Наистина ги пробвай, аз досега на когото съм ги похвалил е останал доволен от тях. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време свиря само с Jazz III. До такава степен съм свикнал, че дори не мога да хвана нормално перо. Бих пробвал новата серия max grip, но не мога да разбера разликите между Carbon, Stiffo и Nylon. Предполагам, че е въпрос на дебелина, или само на материал...незнам. Ако някой може да сподели ще е супер.

Един линк към Лими - http://www.stonepicks.com/apicks.html

От тук съм си харесал един сет от 4-ри джаз пера. По едно време така се бях запалил от темата за каменните пера, че си бях накупил към 6-7 сърца от сергиите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само фендери - 0.73 и едно бяло по-тънко - medium.Също така свирех с Hohner от кухарката - подарък ама се изтри жестоко след 2 години блек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.