Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

...не знам на вас дали ви се случва ама аз напоследък така съм навикнал на Дънлоп Джазз 3 че като се случи да пробвам дори някое друго перце и ми се оплитат прастчетата... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се пренасочвам и към каменни перца вече, та някой от София да има за продан, но да мога да го пробвам преди това. Иначе свиря само с дебели 3мм, за солови линии и тънки до 1мм за по-мек акустичен ритъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам им някой мои форми пера,грамаданска колекция,но най-ценното ми е едно Jazz-3,много старо и видяло голяма "служба".Подари ми го един колега кореец в Корея.Там между другото,когато се запознават китаристи имат странния обичай да си разменят перца

as sym koreec :D

No jiweq w balgariq

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И е добре да тренираш правописа ЙО :). Аз дрънкам обикновенно с перца на planet waves или dunlop от средните 0.70 мм и си ми е екстра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря с каквото ми падне, без значение размер и дебелина /стига да не отиваме в крайности, разбира се/.

 

http://desmond.imageshack.us/Himg831/scaled.php?server=831&filename=picture16t.jpg&res=medium

 

 

Ей така ги режа отстрани да са по-остри - плъзга се перфектно по струните, сякаш само свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи по-плътно с абаносовото, чуй саунда от клиповете ми :

 

http://www.youtube.com/atanasshishkov

 

Само ще кажа, че при смяна с пластмасово или каменно перце, звукът тотално се променя и то към по-зле!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си купих абаносови пера 3мм за акустичната ми китара, но за съжаление не стават за твърди и дебели акустични струни. Леки са, нямат мощност и струните бързо ги "изяждат". Трябва ми "мощно" плътно и тежко перо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, Лими - за акустична китара дървеното перо не е удачно!

И аз съм пробвал, но резултатите бяха същите, както си ги описал.

Побвай с каменно, мисля че ще се получат нещата :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-обикновено пластмасово перце за акустичните използвам аз (а най-често пръсти или thumb pick). Те са си консуматив (перцата,не пръстите :) )....

Иначе пробвах какви ли не варианти за акустична.....пластмасата си е добре...

Друг близък вариант, но значително по-скъп е http://www.guitarsaddles.com/PICKS.asp .Тонът е по-хубав и звънлив, но леко скърцат кофти по струните. Каменните същия ефект имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.