Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Последно време, само с Dunlop Tortex 1.14mm и ме се радва доста."

 

ПП. Последните 3 теми в раздела в момента са: Кой какво свири, Кой с каква китара свири, Кой с какво перце свири :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В къщи съм с едно перце на МТел. Пластмасата се износва много бързо /сигурно щото е Прима/, но пък е бегачка.... :secret:

Иначе от купешките, ми допадат едни като капчица, прозрачни с остър връх и вдлъбнати от двете страни за пръстите! То пише нещо, но е много ситно и не съм се старал да го прочета... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Между другото,една вечер нямах какво да правя и си направих едни самоделка :lol: от диск хубавото е че блестятО_О :D ,но са дебелички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе от купешките, ми допадат едни като капчица, прозрачни с остър връх и вдлъбнати от двете страни за пръстите! То пише нещо, но е много ситно и не съм се старал да го прочета... B)

Хайде аз ще го прочета на мойте малките като капчица какво пише -> Jim Dunlop Stubby

http://www.jimdunlop.../product/stubby

Stubbyreg-11.png

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да питам при свирене на техниката тремело (бързи удари с перцето нагоре и надолу) какво перце е по добро, по-меко или по-твърдо. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наблягам на твърдите, но да не са много дебели (1.00-1.14). Dunlop са ОК, особено тези с грапавината по средата или матовия ефект - вършат работа при потене на пръстите.

Редактирано от dug_aldrich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да питам при свирене на техниката тремело (бързи удари с перцето нагоре и надолу) какво перце е по добро, по-меко или по-твърдо. Благодаря предварително.

С меко е по-лесно, но с твърдо ще извадиш по-дефиниран тон (след като положиш известни усилия). И се казва ТРЕМОЛО.

Не съм сигурен колко по-лесно е с меко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вервай ми, свиря и на инструмент, при който тремолото е основен похват. Но мекото перо разглезва, струва си усилието да се овладее по-твърдото. Пък и тонът става по-ясен и красив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли предпочитам най-обикновен Tortex 0.88? :D

 

Само в последно време почнах да свиря с триъгълни 1.00, щото от тях нямам 0.88 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро открих за себе си Dunlop Ultex Sharp перцата и доста ги ползвам напоследък, основно 0,9мм. Иначе използвам и Jazz III XL доста често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вервай ми, свиря и на инструмент, при който тремолото е основен похват. Но мекото перо разглезва, струва си усилието да се овладее по-твърдото. Пък и тонът става по-ясен и красив.

Ми за сега ще се мъча с твърдото пък, ако не стане ще ходя да си купувам по меко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано: Днес, 17:28

snapback.pngFats написа на 22 март 2012 - 12:43 :

 

Вервай ми, свиря и на инструмент, при който тремолото е основен похват. Но мекото перо разглезва, струва си усилието да се овладее по-твърдото. Пък и тонът става по-ясен и красив.

Ми за сега ще се мъча с твърдото пък, ако не стане ще ходя да си купувам по меко.

пробвай с 1мм дебелина аз свиря с такива че даже и още по меки и са удобни за такава техника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.