Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

334u1id.jpg

 

С каквото добарам. Днес си ги купих - 100 перца, различни форми и дебелина - от light до super heavy. Страшно доволен съм ! А и са за малко пари. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно откритие - музикални инструменти и аксесоари Еxtreme - на "Симеон" №80 или 81 - в дясно на пресечката с "Мария Луиза" в посока Ц. Гара. Перцата им от 1мм. и 1,21мм. много ми харесаха - малко по-малки от Дънлопите, матирани и с добър контрол. Иначе забивам с Фендер 0,73, заострено с пила за нокти и Big Stubby 1 mm. Имам изнервящо голяма колекция от перца, опитвам се да сведа избора до тези две. С фонокартите, като нямаше друго, бях по-спокоен. :D

 

Някой спомня ли си огромните, тънки и трошливи соц-перца? Пазя си едно като музеен експонат. Наскоро опитах да посвиря с него, невъзможно е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^От там си взех пакета. За 15 лв по 20 перца от всяка дебелина ! :D

Т.е. 100 в пакет.

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди време си направих перо с формата на тези, които използва бай Кери от Слеър (някой между другото знае ли коя фирма ги прави и как се казва формата? ). За по-деликатни работи не е много удобно, заради размера, но за разни бързи неща и най-вече галопи е страшно удобно, понеже малките ги изпускам или се разместват :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са мойте перца....

най- често съм с JD jazz III(като нямам предпочитания за цвят имам 6-7 черни и червени), а на 12струнната с "триъгълно" голямо.

 

"поръчково" badValue(font - grunge) 0.5mm - горе ляво

DIY - jazz III размер от монета 10форинта (долу дясно)

новите 2 попълнения са ми ахатови - комбо 1.5мм и "стандартно" 3мм --------(най-долу ляво)

 

2692022135140808381256023159EVMZjB966Ge5ijiee0ER.JPG

картинката е линк към по- голяма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите си ги взех от Ню Йорк от магазина за музикални инстремнти от веригата JnR за 2.50 долара петте перца. Иначе не знам от къде може да се купят в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до извода, че перо под 1mm е страшно тънко и неудобно за мен. До такава степен съм свикнал с Big Stubby на Dunlop (3mm), че всички други прекалено много "шляпат". Може би, защото съм свикнал да удрям по-силно.

 

Тънки, под 1mm (за мен), използвам само ако свиря някакви арпежи на чисти китари, заради въпросното "шляпане".

 

Установих също, че плоските пера (които дефакто са около 90% от тия на пазара) ги изтървам прекалено много. (Big Stubby-то има вдлъбнатини за палеца и показалеца от двете страни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което аз не разбирам е защо всички перца които показвате изглеждат като туко-що купени? моите всички са на стотинка като форма вече което е основната причина да си купувам нови...

мисля че имам не повече от 2 - 3 които все още са заострени

 

SN854038.jpg

 

:)

 

ако изгубя тези от най-долния ред спирам да се заинмавам с китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.