Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Иначе отдавна съм спрял да режа фонокарти,грамофонни плочи и CD-та.

То и аз съм с дънлоп найлон 1.07 от сигурно 2 години, че ме кефи и не се лъзга, 'ма да се напраим за пред хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше вече такава тема, ама явно както и темата за кой какви струни използва, ще се повтори, че сигурно и потрети.

 

 

Иначе аз използвам Jim Dunlop Jazz III XL Series, черни, много твърди и с много силна атака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...69&hl=перца

Ето тук е изписано бая по темата, таман ще видиш и кой, какво колко и от кога. :cheers2:

Сега си видях поста в тази тема и се сетих, че навремето наистина ползвах изрезки от пластмасови кутии за VHS касети. Това е запазен патент от времето на първата ми група.

Но от година и нещо имам моя нова тайна формула.

Може скоро да направя видео как и от какво си правя перата. :thumbs_up:

Сигурен съм, че ще бъде шок и ужас. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният път когато нямах грам перце си направих временно с помощта на капачка от Изотон, макетно ножче и дооформяне на перцето чрез изпилване на мокета :cheers2: Стана като от магазина, пък и едно такова флуоресцентно оранжаво - просто чудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сме на вълна перца - някой знае ли софийски магазин където да има перца с размера на Jazz 3, ама по-тънки - 1мм. примерно? Но ми трябват реални, а не модели от нета :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е по-дебело. А и краищата му са заоблени. Търся такова, дето да има по-остра атака, ама да е със същия размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина тема!

Аз свиря предимно с Фендер 1,5 мм , но харесвам почти всички по дебели модели на Дънлоп.

Най-бруталното ми преживяване от сорта "Лелеййййй къде ми е перцето ... а сега с какво??!?!?" беше преди две години във Фенс-а:

Та свиря си аз и между сетовете забелязвам че ми е изчезнало единственото перце ....... лелейййй ужассссс , а няма и на кой да искам ... басиста бичеше с пръсти ........ страшно неприятно положение..... Ама си викам я да видя какво имам по джобовете та дано да изникне нещо от тях :) ..... да ама в джоба освен една монета от един лев (от тея сегашните дебелите) друго подходящо нямаше. И ща не ща забичих с монетата. То остави че беше неудобно, ама имаше такава брутална пикинг атака че направо съдирах ватенки (нещо като ранните RAZOR , ако някой ги е слушал) :)))). Свирнята мина .... имаше тук таме уцелели от публиката , но се надявам друг път да не ми се случва подобно нещо.

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене пък най-удобни са ми малките и супер твърди перца!!! От около 2г. свикнах с тях и само с тях си и свиря!!! Изпозвам Dunlop 3,0 mm!!!

Редактирано от Тони Николов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ма'ам със Фендър 1.14мм, ама малко по неволя. Силно предпочитам Дънлоп 1.14 но тук в Стара Загора рядко имат, когато ми дотрябват перца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина и на мен ми се е случвало така. Значи веднъж да пробвам една китара втора ръка и оня като ми даде едно перище голямо триъгълно и аз като никога не съм свирил с такова ми беше адски неудобно, и кво пробвах едвам свирих там ама... и не купих китарата в крайна сметка:thumbs_up: Иначе сега си взех едни на Фендър Дерлин мисля че им беше серията, но както и да е, те са му удобни и си свитя с тях сега. А дебелината е 0.5mm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.